Сабақ жоспары №5 Тригонометриялық функциялардың қасиеттері мен графиктері. Модульдің аты математика Дайындаған Акшабакова К. А



Дата20.10.2022
өлшемі16,64 Kb.
#154092
түріСабақ
Байланысты:
сб5
Зертхана №4-6 - 2 трим

«МЕНЕДЖМЕНТ, БИЗНЕС ЖӘНЕ БІЛІМ КОЛЛЕДЖІ» ЖШС
Сабақ жоспары №5
Тригонометриялық функциялардың қасиеттері мен графиктері.
Модульдің аты математика
Дайындаған Акшабакова К.А

  1. Жалпы мәлімет

Курс, топ

ГБАб-11

ПМНОб-11

ПМНОб-13

Күні









Сабақтың түрі Аралас сабақ


2. Мақсаты: Тригонометриялық функцияның графигін салады және график бойынша берілген тригонометриялық функцияның қасиеттерін сипаттайды
3.Күтілетін нәтиже
1) Функцияның өспелі, кемімелі аралығын айтады.
2) Функцияның ең үлкен және ең кіші мәндерін анықтай алады.
3) Функцияның түрлерін атайды;
4.Керекті құрал жабдықтар:
Оқулық, кесте, үлестірмелі тапсырма
5. Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу ә) Оқушылар тізімін тексеру б) Сабақтың мақсатын нұсқау
2. Үй тапсырмасын тексеру
1) сандық функция дегеніміз не?
2)функцияны беру дегеніміз не?
ІІ Жаңа сабақ:
у= sin x функциясы Функцияның анықталу облысы барлық нақты сандар жиыны. х Є R 2. Мәндер жиыны: уЄ[-1;1] 3. Функция периодты, ең кіші периоды 2 π. sin (х+2 π ) = sinx 4. Функция тақ: sin (-х) = - sin х
бірсарынды өспелі
у= cosx функциясы Функцияның анықталу облысы барлық нақты сандар жиыны. х Є R 2. Мәндер жиыны: уЄ[-1;1] 3. Функция периодты, ең кіші периоды 2 π. cos (х+2 π ) = со sx 4. Функция жұп: со s (- х) = со s х [2 π n ; π +2 π n], n Є Z кесінділерінде функция бірсарынды кемімелі [- π +2 π n ; 2 π n], n Є Z кесінділерінде функция бірсарынды өспелі
Сергіту сәті: Ортаға 7 оқушы шығады. Оқушылар ретімен санап, 3 – ке еселік санның орнына «Жаңылыспаймын» сөзін айту керек.
ІІІ. Дамыту кезеңі
Тақтада орындалатын тапсырмалар № 7.8 есепті шығару
Орындарында орындалатын тапсырмалар №7.7
Сабақты қортындылау

  1. Функцияны жұптылыққа зерттеу деген не?

  2. Функцияның ең үлкен немесе ең кіші мәні мен функцияның шектеулігінің арасында қандай байланыс бар?

Үйге тапсырма: №7.26
59-66 бет

Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет