Сабақ жоспары Күні: Пәні: Дүниетану 2-сынып



Дата29.06.2017
өлшемі44,27 Kb.
#20621
Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Күні:--------------- Пәні: Дүниетану 2-сынып

Тақырыбы

Табиғат тарауын қайталау

Мақсаты

а)Көкжиек, көкжиек тұстары, ауа,су,топырақ туралы білу.

б)Тұсбағар көмегімен және табиғаттағы белгілерге қарап көкжиек тұстарын анықтай алу.

с) Табиғатты қорғау жолдарын білу


Күтілетін нәтиже

а)Көкжиек,көкжиек тұстары,ауа,су туралы әңгімелей алады

б)Тұсбағар көмегімен және табиғаттағы белгілерге қарап көкжиек тұстарын анықтай алады

с) Табиғатты қорғау жолдарын біледі


Оқыту әдісі

Топтық жұмыс, «Ыстық орындық», «Уақыт шеңбері»



уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

3мин


2мин

5мин


9мин

2мин


5мин

6мин
7мин


2мин

2мин

2мин



I.Ұйымдастыру бөлімі :

1.Психологиялық сәт :

«Әріптер мен цифрлар»

Оқушылар ортада еркін жүруі керек.

Мұғалім әріп немесе цифрларды атайды

2.Топқа бөлу:

а)Түрлі түсті жалаушаларды ортаға тастап,қалаған жалаушасын таңдап алуды сұрайды.

ә)топқа ат қойып,топ ережесін құрастыруды сұрайды


II.Өткенді пысықтау:

«Ыстық орындық»
Ортаға бір оқушыны шығарады да,арнайы дайындалған орындыққа (от немесе жалын суреті салынған) отырғызады.


III.Жаттығу жұмысы:

1.Шығармашылық жұмыс

Төрт топқа төрт түрлі тақырыпта шығарма жазуды тапсырады.



Сергіту сәті: «Көңілді күн»

2.Оқулықпен жұмыс:

Тізбектей оқыту




Сарамандық жұмыс:
Төрт топқа тұсбағармен жұмыс жасауды көрсетуді тапсырады.

IV .Сабақты бекіту:

«Уақыт шеңбері» әдісі арқылы тарауды бекітеді.


V.Бағалау:

Әр тапсырма орындалу барысында мадақтау сөздер айтып,жауабына қарай смайликтер береді


VI.Үйге тапсырма:

Шығарма жазуды тапсырады



VII.Рефлексия:

«Не білемін? Не білдім? Не білгім келеді?»

1.Оқушылар мұғалім атаған әріпті немесе цифрды бірігіп құрастырады.


2.

а)Таңдап алған жалауша түстеріне қарай топтарына бірігеді.



ә)топ мүшелері ақылдаса отырып топқа ат қойып,топ ережесін құрастырады.

Оқушылар ортадағы оқушыға өткен материал бойынша сұрақтар қою арқылы орындықтың ыстықтығын сездіреді.

Сұрақтар :

1.Судың қасиетін ата

2.Ауаның қасиетін ата

3.Судың үш түрлі күйін ата

4.Топырақ деген не?

5.Топырақтың құрамын ата.....

1.Ауаны (суды,топырақты,өсімдіктерді) қорғау жолдары тақырыбында өз ойларын жазып,ойларын дәлелдейді.

Әуен ырғағымен қозғалып билейді


2.мәтінді тізбектей оқиды.
Берілген тапсырма бойынша сурет салып,постер қорғайды.
Оқушылар өзіне берілген уақыт ішінде тарау бойынша өз ойын толық жеткізуге тырысады.
Бірін – бірі белгілер көтеру арқылы бағалайды. (өте жақсы -жасыл,жақсы-көк,төмен-қызыл түсті дөңгелекшелер)
«Табиғатты қалай қорғаймыз?!» тақырыбында шығарма жазады.
Оқушылар стикерлерге өз ойларын жазып,арнайы тақтаға жапсырады


Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет