Сабақ Мектеп: «№3 мектеп, мдшо»



бет1/13
Дата07.02.2022
өлшемі241,68 Kb.
#86567
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13
Байланысты:
5 кл әдеб ҚМЖ
3-күн тапсырмасы

Қысқа мерзімді сабақ жоспары



Сыныбы: 5
Пәні: Әдебиет


Сабақтың тақырыбы
1-сабақ

Мектеп: « №3 мектеп, МДШО» КММ
Мұғалімнің аты-жөні: Туралыкова П.Ж


«Керқұла атты Кендебай» ертегісі

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5.Т/Ж1.Көркем шығарманың мазмұны мен пішін
5Т/Ж3.Көркем шығармадағы образ



Сабақтың мақсаттары

5Т/Ж1. Әдеби шығарманың жанрын, сюжетін анықтау


5.Т/Ж3.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу



Бағалау критерийлері

Шығарманың мазмұнын біледі;
Жанрын, сюжетін анықтайды;
Жырдың үзіндісі арқылы кейіпкер бейнесін ашады.



Тілдік мақсаттар

Әдеби тіл нормалары

Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Ашықтық .Құрмет. Академиялық шындық.

Осыған дейін меңгерілген білім

Әдебиет теориясы ұғымдары





Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы


5 минут
Сабақтың ортасы

10 минут

15 минут

Бағалау
5 минут





І.Ұйымдастыру кезеңі
(Оқушыларды түгелдеп ,сабаққа назарын аударамын. Сабақ мақсатымен таныстырамын)
ІІ.Қызығушылықты ояту
«Кросенс» әдісі арқылы сабақ тақырыбына болжам жасату. Суреттерді бір-бірімен байланыстырып, өз пікірлерін білдіреді.
Т/Ж1. Әдеби шығарманың жанрын, сюжетін анықтау


Ми шабуылы.
Суреттерде не бейнеленген?
Олар туралы не білесіңдер?
Ертегінің өзіндік белгілері қандай?
Жанр (французша genre, латынша generіs — түр, тек) — өнердің барлық түрлерінде тарихи қалыптасқан іштей жіктелім жүйесі.


Фабула (лат.Fabulaаңыз, әңгіме, ертегі, мысал) — көркем шығармада суреттелген окиғаны рет-ретімен жүйелеу.


Сюжет (фр.sujet - зат) - өзара жалғасқан оқиғалардың тізбегі, біртұтас желісі.
Образ, көркем образ - шындықтытанып-білуде әдебиет пен өнерге тән ерекше эстетикалық категория
https://www.youtube.com/watch?v=DJFyBaa8ziw
Тыңдалым.

Сынып екі топқа бөлінеді.


Берілетін тапсырмалар:
Т. «Пазл әңгіме»
1-тапсырма
Шығарманың қысқаша мазмұны таратылады

  • Шығарма қандай жанрда жазылған?

  • Қандай дәлел келтіре аласыз?

Оқушылар мазмұнымен танысып болған соң ,топтық тапсырмалар орындайды.
2-тапсырмаҚате орналасқан жоспаратауларын ретімен орналастыр:
1. Кендебай мен жетім бала.
2. Керқұланың тағдыры.
3. Кендебайдың дүниеге келуі.
4. Хан бұйрығы.
5. Баланыңата-анасымен қауышуы.
6. Кендебайдың бұйрықты орындауы.
7. Кендебайдыңаралғабаруы.
8. Кендебайдың биені күзетуі.
9. Кендебай мен ханныңбір-біріне қойған шарттары.
10. Керқұлаатты Кендебай батырдыңелі.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет