Сабақ Paint графикалық редакторы. Сурет салу, сақтау және ашу



Дата25.08.2017
өлшемі69,48 Kb.
#26803
№ 30 Көктөбе орта мектебі

Ашық сабақ


Paint графикалық редакторы.Сурет салу, сақтау және ашу.

Пән мұғалімі: Р.Оразымбетова


Сыныбы: 5 «Ә»

Көктөбе 2015

Қысқа мерзімді сабақ жоспары.

Сыныбы: 5 «а».

Пәні: информатика.

Пән мұғалімі: Оразымбетова Раузат.

Күні: 10.12.2015жыл

Cабақтың тақырыбы: Paint графикалық редакторы.Сурет салу, сақтау және ашу.

Сабақтың мақсаты: Paint графикалық редакторында сурет салу, сақтау және ашу жұмыстарын сауатты орындауға үйрету

Міндеттері:


1. Компьютердегі тапсырмаларды сауатты орындауға үйрету.

2.Оқушылардың логикалық ойлау қабітетін дамыту.

3.Оқушыларды тәрбиелілікке, ұқыптылыққа, тиянақтылыққа тәрбиелеу

Күтілетін нәтиже: 1. АКТ-ні тиімді пайдаланады.

2.Жаңа білімді меңгереді.

3.Топпен жұмыс жасайды.

4.Ойларын еркін жеткізеді.

Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту.

Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта,слайд,карточкалар.

Сабақтың әдісі: Сұрақ - жауап , СТО стратегиялары , тест.

Сабақтың барысы:

Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

5мин

Ұйымдастыру кезеңі.

Ұйымдастыру(Сәлемдесу). Топқа бөлу.


Жинақталады.

Оқушылар жемістер арқылы топқа бөлінеді.




5мин

Үй тапсырмасын сұрау .

Лото


сұрақ - жауап.


1.Дискілерді қалай пішімдейді?

Мой компьютер → Форматировать →Быстрое → Начать

2. Объектіні сыртқы тасымалдаушыға көшірудің неше

жолы бар?

3 жолы бар: копировать, отправить, тышқан көмегімен жылжыту арқылы

3. Объектіні корзинада қанша уақыт сақтауға болады?

Корзинадан оны жойғанша немесе қайта қалпына

келтіргенше

4. Корзинадағы объектілерді көру үшін не істеу керек?

Корзина қапшығының белгішесінде екі рет шертіп,

оны ашу керек

5.Корзинадағы объектіні қалай қалпына келтіреді?

Объектіні белгілеп Востановить командасын орындау арқылы 6.Корзинаны қалай тазалайды?

Корзинаны қапшығын белгілеп Очистить корзину командасын орындау арқылы

7. Дискілерді пішімдеудің неше әдісі бар?

Пішімдеудің екі әдісі бар: толық және тез

8. Файлдар корзинадан қандай мақсатпен жойылады?

Жаңа бағдарламалар мен құжаттарға орын босату үшін


Сұрақтарға жауап береді.




5мин

Үй тапсырмасын

қорытындылау



Топтастыру







Ой шақыру

Жұмбақ


Жұмбақ

Ойыңды саласың,

Аласын мазасын.

Беттері біткен соң

Бастайсын басқасын.


Оқушылар жұмбақтың жауабын шешеді.


Жаңа сабақ.


«Электронды оқулық»

Paint графикалық редакторы.Сурет салу, сақтау және ашу.





5мин

5мин

Мәтінмен жұмыс.
Қорғау

1-топ «Paint ».


2-топ «Сурет салу»
3-топ «Сақтау және ашу»



Компьютерлік графикада 2 бағыт бар: бейнелерді құру және бар бейнелерді өңдеу.

Графикалық редактордың түрі көп.Олардың бірі сурет салу үшін,екіншілері-3D-графика құру үшін қолданылса,үшіншілері күрделі инженерлік сызбалар жасауға мүмкіндік береді.

Графикалық редактор-графикалық бейнелерді құруға және өзгертуге арналған программа.

Paint (ағылшынша сурет,сурет салу)- бұл растрлық (нүктелерден тұратын) бейнелермен

жұмыс істеуге арналған


Постермен жұмыс

жасайды,


қорғайды.

5мин

Сергіту сәті


«Мақал сөз мәйегі» ойыны.

Ойынның шарты информатикалық терминдердің  қандай мақалмен сәйкестендіруге болатындығын табуы қажет.

1. Байт биттен құралады. (Теңге тиыннан құралады).

2. Вирустан қорыққан интренетке шықпас (Шегірткеден қорыққан егін екпес).

3. Компьютердің жұмысы иесіне мәлім (Аттың сыры, иесіне мәлім).

4. Веб дизайншының өз еркі сайтты қалай жасаса. (Қазаншының өз еркі қайдан құлақ шығарса).

5. Жігітті копмьютеріне қарап бағала (Жігітті досына қарап бағала).

6. Бір ядролы процессор жақсы, ал екі ядролы одан да жақсы. (бір бас жақсы, екі бас одан  да жақсы)

7. Антивирусы күштіні – вирус ала алмайды. (Досы көпті жау алмайды)

8. Күлсең ескірген компьютерге күл (күлсең кәріге күл).        

9. Компьютерде екі колонка, дауысы жер жарады  (Айдағаны бес ешкі,  ысқырығы  жер жарады).

10. Интернет ақылшың, әрі досың  (Ұстаз әрі ақылшың әрі досың)



Сергіту сәтін жасайды.

10 мин

Бекіту.

Компьютердегі тәжірибелік жұмыс






Компьютермен жұмыс жасайды.

5мин

Қорытындылау.

Сәйкестендіру







Сәйкесін табу




Бағалау










Рефлексия


Сабақтың мақсаты дұрыс па? Оқушылар бүгін не

оқып-үйренді? Мен сабақ құрылымын сәтті дайындай алдым ба?

Мен уақытты сақтадым

ба?


Мен сабақта сыныпжәне жекелегеноқушылар туралы нені білдім, мен келесі сабақта нені үйретемін.

«Күн мен бұлттар»

рефлекция жасайды






Үйге тапсырма.

§14оқу , сұрақтарға жауап беру.

Оқушылар тақырыпты жазып алады.

Каталог: uploads -> doc -> 0a2b
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0a2b -> Сабақтың тақырыбы Мақал мәтелдер Сабақтың мақсаты
0a2b -> Сабақ жоспары: Фосфордың периодтық жүйедегі орны, атом құрылысы
0a2b -> Сабақ мақсаты : Отбасы туралы түсінік, туысқандықты білдіретін сөздер, татулық, бірлік жайында түсінік беру


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет