Сабақ Тақырыбы : «Дауысты /дауыссыз дыбыстар»



бет1/3
Дата25.06.2017
өлшемі1,14 Mb.
#19973
түріСабақ
  1   2   3
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ

Екібастұз қаласы әкімдігі білім бөлімінің

№22 «Балбөбек» бөбектер бақшасы КМҚК
«Балдәурен» мектепалды даярлық тобы

Семинарға сауат ашудан ашық сабақ

Тақырыбы : «Дауысты /дауыссыз дыбыстар»
Тәрбиеші: Рахимжанова А. Б.

Сауат ашу/көркем әдебиет

Сабақ тақырыбы: «Дауысты/дауыссыз дыбыстары»

Сабақтың мақсаты:

1 – Балалармен дауысты/дауыссыз дыбыстарды еске түсіру

2 – Олармен сөз, сөйлем құрауға үйрету , оларды оқу

3 - Өткен дыбыстармен дыбыстық талдау жасауды жалғастыру

4 - Логикалық ойлау қабілеттерін арттыру

Сабақтың көрнекілігі: В. Сутеевтің «Кірпі» ертегісі бойынша тапсырмалар орындау, буын жазылған алмалар, суреттер, перфокарталар, Эйлер шеңбері, дыбыстар туралы бейнетаспа т.б.

Сөздік жұмысы: Дос, сыйластық

Билингвалдық компонент: кірпі –еж, дос –друг

Сабақ барысы:

Ұйымдастыру кезеңі: -Балалар, қуаныш шеңберін жасап, келген қонақтармен амандасайық

-Біз әдепті баламыз

Біз ерекше баламыз

Қонақтарым келгенде

«Сәлеметсіздерме» деп

Амандасып аламыз

-Күндей жылы бол

Негізі: -Балалар, қазақ әліпбиінде неше әріп бар?

-Неше таңба бар? -2 таңба бар, жіңішкелі ж/е жуандық белгісі

-Әріпті біз не істейміз? –Көреміз, жазамыз

-Ал дыбысты ше? –Естиміз, айтамыз

-Дыбыстар нешеге бөлінеді? -Екіге, дауысты/дауыссыз дыбыстар

-Дауысты дыбыстар қалай айтылады? –Кедергісіз, созып

-Ал дауыссыз дыбыстар ше? -Кедергімен, созып айта алмайсың

-Тамаша, балалар, бүгін бізде сауат ашу мен көркем әдебиеттен тұратын аралас сабақ болады.



-Балалар, бос торкөзге керек әріпті қойсақ, бізге келген қонақтың атын білеміз, кәне құрастырайық

К




р

п




-Мынау не, балалар? -Кірпі

-Ендеше, балалар, мен сендерге кірпі туралы ертегі айтайын

-Баяғы заманда бір кірпі өмір сүріпті, ол жалғыз, достары болмапты. Сөйтіп, бір күні ол дос іздеуге жолға шығыпты. Келе жатып, қасқырды кездестіреді, кірпі қасқырмен дос болайық депті, қасқыр оған: -« Мен ет жеймін, Сен не жейсің?» деп сұрайды

-Балалар, кірпі не жейді? -Саңыруқұлақ, алма

-«Ендеше, мен сенімен дос болмаймын» -депті қасқыр

-Балалар, кірпіге алма жинасуға көмектесейікші

1 ТАПСЫРМА:

- Балалар, мына алмаларда жазылған әріп пен буындардан неғұрлым көп сөз құрасақ, соғұрлым кірпіге де көп алма жинап береміз.

А + ра а + та та + ға ап + та

Ал + ма а + ға ай + на па + на

-Тамаша, балалар, сонымен кірпі балықты кездестіреді. «-Балық, сенімен дос болайыншы» -дейді. Балық: «-Сен суда өмір сүресің бе?» деп сұрайды.

-Балалар, кірпі қайда өмір сүреді?

-Інде

-«Ендеше мен сенімен дос болмаймын» -дейді балық



-Балалар, кірпіге үй жасап берейікші

2 ТАПСЫРМА:-Балалар, мына перфокартамен жұмыс жасаймыз

1-ші топ – қосу, азайту амалдарын қолданып, шыққан әріпті тап



Ө - - =

О + - =

Қ - , =

К + , =

А - - =

Л + - =

Ұ - - =

Л + - =

2-ші топ, дауысты дыбыстан басталатын сөздерді қызыл қорапқа, дауыссыз дыбыстан басталатын сөздерді көк қорапқа сал

-Жақсы, балалар, тамаша орындадыңдар. Сонымен кірпі келе жатып,


Каталог: uploads -> doc -> 04c9
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
04c9 -> Сабақтың тақырыбы: Әбунасыр әл-Фараби (870 950) Сабақтың мақсаты
04c9 -> Сабақтың аты §33-34. Акустикалық резонанс Дыбыстың шағылуы. Жаңғырық Сілтеме Жоспар
04c9 -> Сабақтың тақырыбы. «Думан» ойын сауық орталығы. Сабақтың мақсаты
04c9 -> Лекция: «Тамақ өнімдерінің технологиясы»


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет