Сабақ тақырыбы: 5-сыныптағы математика курсын қайталау Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



бет1/2
Дата05.09.2022
өлшемі38,56 Kb.
#148766
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
02.09.2022
Иммунитет, Иммунитет, 05.09.2022, 02.09.2022, 1603130586, Кино, тәрбие жоспары, 83bf5700-4653-4129-97b3-3484cd8cc208 gold statement

Қысқа мерзімді жоспар

Қайталау


Мектеп: М.Әуезов атындағы №2 жалпы орта білім беретін мектеп



Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Жамбылова Зере Мұрадымқызы

Сынып: 6 «А»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

5-сыныптағы математика курсын қайталау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.1.2.3 санды өрнектердің мәнін табу үшін көбейту мен қосу амалдарының қасиеттерін қолдану
5.1.2.18 бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау

Сабақ мақсаттары

- есептеулерде натурал сандар мен бөлшек сандарға арифметикалық амалдардың қасиеттерін қолдану;
- арифметикалық амалдар жүргізудің тиімді тәсілін қолдану;
-арифметикалық амалдардың орындалу дұрыстығын дәлелдеу




Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақ басы
3 мин

Ұйымдастыру кезеңі.
Амандасу. Психологиялық ахуал туғызу.
Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру:
Бір-біріне тек қана дауысты әріптен басталатын комплимент айтындар. Мысалы: Сен бүгін әдемісн. Сен бүгін ажарлысын......



Сабақтың ортасы

Сабақ тақырыбы және мақсатты анықтау. 3 мин
Тақырыпқа шығу мақсатында оқушыларға жекелей келесі тапсырма ұсынылды.
Оқушыларға келесі өрнектердің мәндерін тиімді қалай табуға болатыны сұрақ ретінде қойылады :


Күтілетін нәтиже: оқушылар есептеулерде натурал сандарға арифметикалық амалдардың қасиеттерін қолдана білу қажеттігін түсінеді;
Тақырыпты ашу кезеңінде сын тұрғысынан ойлау дағдыларын дамыту мақсатында INSERT техникасын қолданамын.
Оқушылар жұпта тақырыпты ашады, білімдерін тақырып бойынша жүйелейді.INSERT техникасының қолдану кезендері:
Оқушылар «Санды өрнектердің мәнін табу үшін көбейту мен қосу амалдарының қасиеттері» тақырыбы бойынша келесі сұрақтарға жауап береді:

  • I – interactive Мен нені бұрын білдім?

  • N – nothing Мен нені білмедім?

  • S – system Мен нені жаңа ғана үйрендім?

  • E – effective Бұл қаншалықты тиімді?

  • R – reading Маған тағы қандай ақпарат қажет?

  • T – thinking Мен не туралы әлі ойлау керекпін?

Күтілетін нәтиже: Нәтижесінде оқушылар осы тақырып бойынша өзіне жоспар құрастырады.
Топтық жұмыс. 5 мин.
Тақырыпты бекіту мақсатында оқушыларда топта келесі тапсырмаларды орындау ұсынылды.
Тапсырма№1.

  1. Келесі өрнекті тиімді тәсілмен шешіңдер:









  1. Осы тапсырманы орындау барысында қандай қасиетті қолдаңдыңыздар?

Оқушылардың жауабы: қосудың және көбейтудің ауыстырымдылық заңы
Жетістік критерийлер:

  • Қосудың мен көбейтудің ауыстырымдылық қаситеттері тиімді қолданылды;

  • Дұрыс жауап алынды;

Тексеру: оқушылар топ ішінде бір-бірін тексереді, сұрақтар туындаған уақытта бір-біріне түсіндіреді;
Жеке жұмыс. Тақтада.10 мин
№1.
Есептеңдер:





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет