Сабақтың тақырыбы: №4 зертханалық жұмыс. Беттік толқындардың таралу жылдамдығын анықтау



Дата14.02.2023
өлшемі89,49 Kb.
#168777
түріСабақ
Байланысты:
9,2,5,14
Қалыпты анализов КАЗ, КТИЦ билет 6 курс кыс каз вар (2), molekulaly-fizika-tarauyn-aytalau, Презентация по информатике Локальная сеть , mkb-10 1999, БИОЛОГИЯЛЫҚ ХИМИЯ , Докуhqha, Документ, Баяндама БӨТ (копия)

Күні:

«

Мұғалімнің аты-жөні

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

№4 зертханалық жұмыс. Беттік толқындардың таралу жылдамдығын анықтау

Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.5.14 су бетіндегі толқындардың таралу жылдамдығын эксперимент түрінде анықтау;

Сабақтың мақсаттары:

Барлық оқушылар: Толқындық қозғалыс жайлы түсінеді.

  • Оқушылардың басым бөлігі: Толқындық қозғалыс жайлы мағлұмат алады

  • Толқындық қозғалыс тұрмыста және формулаларын есептер шығаруда қолдана білуге үйренеді

  • Толқындық қозғалыс өндірісте қолдана білуге үйрету

Кейбір оқушылар: Толқындық қозғалыс жайлы мысалдар келтіре отырып, интернет жүйесінен қосымша мағлұматтар жинақтайды.

Жетістік критерийлері:

Толқындық қозғалыс туралы түсінеді.
Толқындық қозғалыс жайлы мағлұмат беру
Толқындық қозғалыс күнделікті тұрмыста және формулаларын есептер шығаруда қолдана білуге үйрету



Тілдік мақсат:

Термин сөздіктерді дұрыс айта алу.
Есептер шығаруда формулаларды дұрыс пайдалану.

Құндылықтарды дарыту:

Өмір бойы білім алуға, «»Ұлы даланың жеті қыры мақаласын оқушы санасына меңгерту». «Ұлы даладағы ежелгі металургия»

Пәнаралық байланыстар

Химия.География

АКТ қолдану дағдылары

Толқындық қозғалыс туралы қызықты мәліметтер жинау:

Әдіс-тәсілдер:

Топтастыру, «Мозайка», «БББ» кестесі, «Блум таксономиясы»

Бастапқы білім

Электромагниттік тербелістер

Сабақтың барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы
І. Кіріспе:
(5 минут)

1.Оқушылармен сәлемдесу.
2. Оқушыларды түгелдеу.Сынып тазалығына назар аудару.
3. Ынтымақтастық атмосферасын құру.1-2 сандары арқылы топтастыру.

Құрастырма қағаздар

Сабақтың ортасы
ІІ. Негізгі бөлім:
(30минут)

. Топтық жұмыс Суретті талқылау )


Толқын дегеніміз не?


Толқын түрлерін ата?
25-жаттығу. №1
Толқын түрлерін салыстыр?
Толқын түрлеріне мысал келтір?
Толқын түрлерін білу біз үшін маңызы қаншама?
Бекіту.

  1. Толқынның энергия тасымалдамайтынын қалай дәлелдеуге болады.

  2. Есеп шығару.25-жаттығу.1-есеп.




Берілгені: ХБЖ Шешуі:
t=15c T=15с/60=0,25с
n=6 T=t/n

=40 cm =0,4m
Т/к ?
БББ кестесі
Оқушылар толтырады




оқулық,


жұмыс дәптері,


слайд,

бағалау парағы,


стикер,


Сабақтың соңы
ІІІ. Қорытынды:
(5 минут)

Кері байланыс: Сабақ соңында оқушылардан кері байланыс аламын:
- нені білдім, нені үйрендім
- нені толық түсінбедім
- немен жұмысты жалғастыру қажет
VІ. Жеке жұмыс «Блум таксономиясы»



1

Білу

Толқындық қозғалыс дегеніміз не?



2

Түсіну

Тербеліс түрлері жайлы не білеміз?





3

Қолдану

Есептер шығару



4

Талдау

Толқындық қозғалыстың түрлері?



5

Жинақтау

Толқындық қозғалысқа мысал келтір?




6

Бағалау

Толқындық қозғалысты білу біз үшін маңызы қандай?




Оқушылардың білімін бағалау.
Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады
Топ басшысы бағалау парақшасындағы балдарды қорытындылап, хабарлайды.
Үйге тапсырма: §30 Толқындық қозғалыс.

бағалау парағы,

стикер,



күнделік.




Саралау:
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: Түрлі әдістерді қолдану
2: топтық жұмыс
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет