Сабақтың тақырыбы: №47 Жергілікті желі.Ғаламдық желі Педагог



бет1/3
Дата09.12.2023
өлшемі22,61 Kb.
#195989
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
47 кмж 48 сагат


Келісілді
Колледж директорының ОЖ
жөніндегі орынбасары
Каипова Р.Б. __________

Оқу орны:

«Алматы облысының қызмет көрсету және тамақтандыру саласындағы инновациялық технологиялар колледжі» МКҚК

Пән атауы:

АКЦТ

Сабақтың тақырыбы:

№47 Жергілікті желі.Ғаламдық желі

Педагог:

Метербай Айғаным Жанатқызы

Жалпы мәліметтер:

Курс: 2 Топтар: 201,206,207,210

Күні:




Сабақтың түрі:

Практикалық сабақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту нәтижелері:

- электронды кестеде деректер базасын құру;
- мәліметтерді іздеуді, сұрыптауды және сүзгілеуді жүзеге асыру

Сабақтың мақсаты:

- Кеңейтілген сүзгі ұғымымен танысу ;
- Кеңейтілген сүзгінің мүмкіндіктерін анықтау ;
- Кеңейтілген сүзгіні қолданудың маңыздылығын тұжырымдау;

Бағалау критерийлері:
(Күтілетін нәтижелер)

- Кеңейтілген сүзгі ұғымымен танысады ;
- Кеңейтілген сүзгінің мүмкіндіктерін анықтайды ;
- Кеңейтілген сүзгіні қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды;

Қажетті ресурстар:

АКТ, компьютер, проектор, экран, жұмыс дәптері, оқулық, ереже;

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Білім алушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Сабақтың басы

5 мин.


Өткенді қайталау үшін «Қаламсап» әдісі арқылы қорытындылаймын 1.Топология дегеніміз не? 2.Желілік коммутатор дегеніміз не? 3.Бағдарлағыш дегеніміз не? 4. WiFі дегеніміз не? 5.Жергілікті желілердің көмегімен шешілетін негізгі мәселлер қандай? 6.Жергілікті және ғаламдық желілердің ұқсастықтары мен айырмашылықтары қандай? 7.Желідегі принтерге жалпы қолжетімділікті қалай орнатуға болады? 8.Желіге қосылған компьютерде қандай программалық жабдықтама болуы керек?

1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.




АКТ, «Өзіңе тілегенді басқаларға тіле» әдісі






Сабақтың ортасы


Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз «Ғаламдық желі». Ақпараттарды желі бойынша тасымалдау үдерісі кезінде әртүрлі қауіптер пайда болуы мүмкін: Тұлғаның, қоғамның, мемлекеттің қауіпсіздігіне қатер төнуі мүмкін; · Ақпараттардың жайылуы, ұрлануы, бұрмалануы; · Ақпаратпен жұмыс істеуде рұқсат етілмеген іс-әрекеттер; · Ақпараттық жүйеде бар азаматтардың жеке құпияларын және құпия мәліметтерді сақтауда азаматтардың конституциялық құқықтарының бұзылуы; · Ақпараттық үдерістерге және оларды дайындауда, өңдеуде және ақпараттық жүйелерде, оларды қамтамасыз ету құралдары мен технологияларда құқық бұзушылық. Ақпараттық қауіпсіздік – бұл ақпараттың құпиялығын, біртұтастығын және қолжетімділігін қамтамасыз ету үдерісі. Құпиялылық – бұл ақпараттарды компьютерлік жүйеде сақтау немесе құқығы бар адамдарға ғана ақпараттарды байланыс арналары арқылы жіберу мүмкіндігінің кепілі. Бұл категорияны бұзу рұқсат етілмеген ақпараттарды алу, ұрлау немесе мәліметтерді ашу деп аталады. Қорғау әдістері программалық, аппараттық және ұйымдық болып бөлінеді. Желілік этикет Чат, аудио немесе бейнеконференциялар арқылы сөйлесу кезінде желілік этикет ережелерін сақтау керек.
Жаңа тақырыпты «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі. 1-топ. Ғаламдық желі 2-топ: Желілік этикет 2 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын. Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады. Оқушылар берілген тақырыпты оқиды.Постер қорғайды Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады. Оқушыларға оқулықтағы практикалық тапсырманы компьютерде орындауға беремін.
Сабақты қорытындылауда сұрақтар: 1.Web-құжат деген не? 2. Web-құжатты іздеу қалай жүргізіледі 3.Интернетқандай ақпаратқандай ақпарат түрлерін пайдаланады?

Мұғалімді тыңдайды

40 балл

30 балл
30 баллл








Сабақтың соңы
5 мин.

1.Білім алушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс:



Өзін-өзі бағалау.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет