Сабақтың тақырыбы: Аралас сандарды көбейту Бөлімі: Жай бөлшектерге амалдар қолдану



Дата09.12.2022
өлшемі26,48 Kb.
#162064
түріСабақ
Байланысты:
05.12.2022ж 5 сынып қмж
1552524390 (1), ктж емдеу, Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс жоспары

Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы:Аралас сандарды көбейту

Бөлімі:

Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Педагогтің аты-жөні:

Жолтаева Г

Күні:

06.12.2022ж

Сыныбы:5 Г

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Аралас сандарды көбейту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау;

Сабақтың мақсаты:

Жай бөлшектерді көбейте алады; Жай бөлшектерді натурал санға көбейте алады; Аралас сандарды көбейте біледі; Кері сандарды таба біледі

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/
Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

-Сәлемдесу
-Жоқ оқушыларды белгілеу
-Сынып тазалығын қадағалау







Стикерлер





оларды бұрыс бөлшек түрінде жазады
бөлшектерді көбейту ережесін қолдана алады

Дескриптор
Аралас санды көбейте алады

Жалпы балл -2



Оқулық «Математика-5»,
Есептержинағы-
5класс.

Сабақтың ортасы.

«Топтық жұмыс»





a) 1 кг кәмпиттің бағасы 350 тг. 3 кг кәмпит неше теңге?
b) 1 алтын массасы 2,5 г. 20 алтын неше грамм?
c) Автомат станокта 12 минутта 5 сақина жасады. Автоматта 3 сақина неше минутта жасалады ?

Балада 4 алма , 4 жарты алма және жарты алманың жартысының 4- еуі бар. Балада неше алма бар ?


b) Жердің жасанды серігі 200м/с жылдамдықпен ұшырылды. Ол 8 секундта қанша қашықтыққа барады?
c) Квадраттың қабырғасы 4 дм. Квадраттың периметірін табыңдар.

Оқушылар
амалдарды орындайды





Дескриптор.
Автоматта 3 сақина неше минутта жасалуын табады.
Квадраттың периметірін табады.

Жалпы бал -2



Тақта, дәптер

«Басбармақ» әдісі

І- тапсырма

  1. а. =

  2. b. =

ІІ- тапсырма


Оқушылар көбейтуді орындайды





Дескриптор
Оқушылар көбейтуді орындайды

Жалпы балл-3



Тақта, даптер



Сабақтың соңы.


«Өзіңізді тексеріңіз» әдісі

Сабақты қорытындылау мақсатында «Өзіңізді тексеріңіз» әдісін қолдану.
Бұл мәлімет «ШЫНДЫҚ» па немесе «ЖАЛҒАН» ба? 
Тапсырмалар.

Оқушылар бұл мәлімет «ШЫНДЫҚ» па немесе «ЖАЛҒАН» ба деген сұрақтарға жауап жазады

Дескриптор
-Берілген тұжырымдардың арасынан дұрыс тұжырымдарды таба алады.
Жалпы балл-3



Дәптер

Рефлексия



Бағалау

Үй тапсырмасы


Кері байланыс
«Табыс баспалдағы» әдісі: кәдімгі баспалдақтың суреті, баспалдақтың 
1 - баспалдағы Мен.............. БІЛЕМІН 
2 - баспалдағы Мен.................. ТҮСІНЕМІН, 
3 - баспалдағы Мен............. ЖАСАЙ АЛАМЫН

Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау








Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл








  1. 1 кг кәмпиттің бағасы 350 тг. 3 кг кәмпит неше теңге?



  1. 1 алтын массасы 2,5 г. 20 алтын неше грамм?




  1. Автомат станокта 12 минутта 5 сақина жасады. Автоматта 3 сақина неше минутта жасалады ?

а)Балада 4 алма , 4 жарты алма және жарты алманың жартысының 4- еуі бар. Балада неше алма бар ?


b) Жердің жасанды серігі 200м/с жылдамдықпен ұшырылды. Ол 8 секундта қанша қашықтыққа барады?


c) Квадраттың қабырғасы 4 дм. Квадраттың периметірін табыңдар.



        1. а. =



        1. b. =

3.

Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет