Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның пайдалы қазбалары. Жанатын пайдалы қазбалар



Дата25.08.2017
өлшемі7,61 Kb.
#26813

Сабақтың тақырыбы:

  • Қазақстанның пайдалы қазбалары.
  • Жанатын пайдалы қазбалар.

  • Мақсаты:
  • Дамыту: Өз бетінше ізденіс пен шығармашылық
  • тұрғыда жұмыс істеуге, өз ойларын еркін
  • де сауатты, нақты жеткізуге дағдыландыру.
  • Тәрбиелік: Жан-жақтылыққа, ізденімпаздыққа
  • баулу, тыңдай және сөйлей білу
  • мәдениетін арттыру.
  • Болжамдап отырған нәтиже: Қазақстанның
  • пайдалы қазбаларының пайдасы
  • мен зиянын ажырата алады.

Сабақтың типі: жаңа білім беру сабағы.

  • Сабақтың типі: жаңа білім беру сабағы.
  • Сабақтың түрі: аралас сабақ.
  • Сабақтың әдісі: 1. Сұрақ-жауап
  • 2. Топпен жұмыс
  • 3. Кескін картамен жұмыс
  • 4. Кестемен жұмыс
  • 5. Бағалау критерийі
  • 6. Қорытындылау
  • Сабақтың көрнекілігі: Қазақстанның экономикалық картасы, қосымша деректер, атлас, кескін карта т.б.
    • Сабақтың барысы:
  • І. Ұйымдастыру кезеңі (оқушыларды түгелдеу, оқу құралдарын дайындап, зейіндерін сабаққа аударту)
  • ІІ. Сергіту сәті.
  • Бағалау критерийімен таныстыру.
  • «5» – 8-10 балл
  • «4» – 5-7 балл
  • «3» – 2-4 балл
  • «2» – 0-1 балл

  • Мұнай
  • Газ
  • Көмір
  • Уран
  • Топтарға бөлу: мұнай, газ, көмір, уран
  • Сұрақ-жауап.
  • 1.1. Пайдалы қазбалар дегеніміз не?
  • 1.2. Қазақстанда қандай пайдалы қазбалар өндіріледі?
  • Жаңа сабақ.

Топтастыру әдісі:

  • Мұнай
  • Көмір
  • Мыс
  • Уран
  • Газ
  • Темір
  • Алтын
  • Күміс
  • Баяндаушы – пайдалы қазба туралы айтады.
  • Сұрақ қоюшы – хат жазады.
  • Зерттеуші – бір пайдалы қазбаны зерттейді.
  • Сілтеме табушы – бір пайдалы қазбаның
  • пайдасы мен зиянын айтады.
  • Дәнекер – бүгінгі өмірмен байланыстырады.
  • Топтық жұмыс

Кестемен жұмыс.

  • Сарқылатын, қалпына келмейтін пайдалы қазбалар

Жаңа сабақты бекіту.

  • 1. Пайдалы қазбаны қалдықсыз өндіру және өңдеу дегеніміз не?
  • 2. Қазбаны өндіргеннен кейін олардың бос орындарын сол бетінше қалдыру қажет пе, жоқ оларға қандай да бір іс-шараларды пайдаланып, бос орындарды әлденемен толтырып отыру керек пе?

Қорытындылау, бағалау

  • Бағалау критерийі
  • «5» – 8-10 ұпай
  • «4» – 5-7 ұпай
  • «3» – 2-4 ұпай
  • «2» – 0-1 ұпай
  • ІХ. Үйге тапсырма:
  • Қазақстанның пайдалы қазбаларының бір түріне жоспар бойынша сипаттама жазыңдар.

Каталог: uploads -> doc
doc -> Тақырыбы: Ғарышты игеру (аудандық семинар)
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет