Сабақтың тақырыбы: Берілген қатынаста бөлу Оқу мақсаты



Дата08.02.2022
өлшемі31,63 Kb.
#119882
түріСабақ
Байланысты:
09.09.20.
Доклад

Мұғалімнің аты-жөні:




Пән/Сынып:

6 сынып

Күні:




Тарау немесе бөлім атауы:

Қатынастар және пропорциялар

Сабақтың тақырыбы:

Берілген қатынаста бөлу

Оқу мақсаты:

6.1.2.1 сандардың қатынасы ұғымын меңгеру;
6.1.1.1 екі санның қатынасы нені көрсететінін түсіну;

Бағалау критериі:

Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру;
Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату

Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма)
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету
Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату;
Тапсырмалардың жауаптарын жазу.

Жеке жұмыс
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыт

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

2 мин
5 мин

Ұйымдастыру

Үй жұмысын тексеру.



Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:

  • шамаларды берілген қатынаста бөле алады;

  • шамаларды берілген қатынаста бөлуді есептер шығаруда қолдана алады

Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру.
II. Қайталау. Ауызша.
Мақсаты : Өткен сабақта өткен тақырыпты қайталау, еске түсіру.
Математикалық диктант» әдісі бойынша үй тапсырмасын тексереді

Сұрақ жауаптарға жауап береді
Математикалық диктант әдісі бойынша тапсырмаларды орындайды.
Дәптерді тексеріп, қатемен жұмыс жасайды

Өзін-өзі бағалау

Дәптер, тақта, бор.



8 мин

Жаңа сабақ



III. Жаңа тақырыпты оқыту: Видео сабақ.
Тексеру тапсырмалары:
Мақсаты : Оқушыларды берілген сандарды берілген қатынаста қалай бөлу теориясымен таныстыру.
Жаңа тәсілмен танысу үшін оқушылар мына тапсырманы орындайды.
Оқушыларға, екі дос арасында 60 кәмпитті 2:3 қатынасында қалай бөліп алар еді деген сұрақ қойылды.
Достардың біреуі – ? кәмпит Достардың екіншісі – ? кәмпит - осындай тапсырманы орындай алар ма едік?
1) 2 + 3 = 5 (бөлік) – барлық кәмпиттерді құрайды; 2) 60 : 5 = 12 (кәмпит) – 1 бөлігі;
3) 2  12 = 24 (кәмпит) – 2 бөлігі, бұл достардың біріншісінікі; 4) 3  12 = 36 (кәмпит) – бұл 3 бөлік, бұл достардың екіншсінікі

Санды берілген қатынаста бөлу ережесі:


60 санын 2 : 3 қатынасында бөлу үшін, 60 -ты қатынастың мүшелерінің 2 + 3 қосындысына бөліп, нәтижені қатынастың әрбір мүшесіне көбейтеміз.

Сұрақтарға жауап береді


Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады.


Мысалдар бойынша тұжырым жасайды




Санды а : в қатынасында бөлу үшін:

  1. 1) а мен в қосу (жалпы бөлікті табу.)

  2. 2) Берілген санды (а + в ) бөлу. (бір бөліктің үлесін табу).

  3. 3)Нәтижені а-ға көбейту. (Берілген санның а бөлігінің үлесі)

  4. 4)Нәтижені в –ға көбейту . (Берілген санның а бөлігінің үлесі)




Ауызша бағалау



А3

15
минут



Бекіту тапсырмасы
Ұжымдық жұмыс.
Жұптық жұмыс

– Жоғарыдағы алгоритмді қолдана отырып, өздері тапсырмалар ойластырады, басқа топпен алмастырады.
Бір-бірін бағалайды.


Үш деңгей бойынша тапсырмалар орындайды.
Мақсаты: Оқушының берілген материалды қандай деңгейде меңгергенін бақылау.
1 деңгей

  1. 24 санынын:

А) 9 : 3; Б) 4 : 2; қатынастарда бөлу.
Оқулықтан №27
2 деңгей

  1. 2 : 3 қатынасындай қорғасын мен қалайыдан тұрады. Ерітінді массасы– 32,5 кг болса, ерітіндідегі қорғасын мен қалайының массасын табыңыз.



  1. 48 санын

А) 5 : 3; Б) қатынаста
Ерітінді массаларының қатынасы
3 деңгей

  1. Ерітінді массаларының қатынасы 2 : 4 қатынасындай қорғасын мен қалайыдан тұрады. Ерітінді массасы– 19,2 кг болса, ерітіндідегі қорғасын мен қалайының массасын табыңыз.



  1. 52 санын

А) 6 : 9; Б) қатынаста бөліңіз.
3.Фарфор жасау үшін 60 : 2 : 7 қатынасындай ақ балшықты, құм және гипсті араластырады, 138 кг фарфор жасау үшін осы аталған заттардан қанша мөлшерден алу қажет



Топтықғ жіне жұптық жұмыстар орындайды


Деңгейлңк тапсырмаларды орындайды

.Көршіңді тексер әдісі бойынша бағалау


үлестірме



10мин

Жеке жұмыс

Оқулықтағы 27 есеп

Тапсырманы орындайды

смайлик




5 минут




Бүгінгі сабақта:

  • шамаларды берілген қатынаста бөле алады;

  • шамаларды берілген қатынаста бөлуді есептер шығаруда қолдана алады Рефлексия:

- не білдің, не үйрендің?
- не түсініксіз?
- ары қарай қандай жұмыс қажет?


Үй тапсырмасы:№31,32



Тақырыпты меңгергенін анықтау

Мақтау, мадақтау

оқулық





Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет