Сабақтың тақырыбы: Бүкiл әлемдiк тартылыс заңы Бөлімі: Динамика негіздері



бет1/2
Дата08.10.2023
өлшемі20,65 Kb.
#184123
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
10 сынып Тартылыс заңы
«Жылу құбылыстары» бөлімі бойынша жиынтық бағалау, ТЖБ мен БЖБ 7-10сын

Қысқа мерзімді жоспар


Сабақтың тақырыбы: Бүкiл әлемдiк тартылыс заңы



Бөлімі:

Динамика негіздері

Педагогтің аты-жөні:

Жетпысбай Б.

Күні:

03.10.2023ж

Сыныбы: 10

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Бүкiл әлемдiк тартылыс заңы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.2.2.6Бүкіл әлемдік тартылыс заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда қолдану

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Ньютонның үшінші заңына мысалдар келтіре алады, оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс жасайды.
Көптеген оқушылар істей алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.
Кейбір оқушылар істей алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Бағалау критерийлері



Бүкіл әлемдік тартылыс заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда қолдануды үйренеді

Құндылықтарға баулу


Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, қарым қатынас жасау, көзқарастарына құрметпен қарау .Оқушылар өз бетімен жұмыс жасау,іздену қабілеттерін арттыру.
Цифрлық сауаттылыққа баулу.



Сабақтың барысы:



Сабақ кезеңі/
Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин.

5 мин
“Ой қозғау әдісі” 
5 мин
«Мозаика» әдісі


Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
– жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру
– топтарға бөлу.
“Конверт әдісі”бойынша оқушыларды топқа бөлу
1-топ: Ньютон
2-топ: Галилей
Бүкіл сыныпқа”Бүкіл әлемдік тартылыс заңы ” туралы
видеоролик көрсетіледі
Оқушылар сабақтың мақсатын анықтайды.
І.Білу кезеңі. Wordwall қосымшасы арқылы үй тапсырмасын қайталау
ІІ. Түсіну. «Мозаика» әдісі арқылы тапсырмалар беріледі. Тапсырманы орындап болған топ белгілі бір екінші заңға мысал келтіреді, құбылыстардың түрлерін ажырату.



Галилей, Ньютонт сөздерін, оқушылар бір-бірлеп конверттен суырады, кімге қандай сөздер келеді сол бойынша топқа бөлінеді.

Окушылар табиғат құбылыстары туралы өз ойларын айтады.

Оқушылар ұяшықтардағы жасырылған сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар үшінші заңға мысалдар келтіріп, түрлерін ажыратады.


Дескриптор


-Бүкіл әлемдік тартылыс заңы туралы түсініктері қалыптасады;

Жалпы балл -1


Дескриптор

- екінші заңды ажырата алады;
- Ньютонның үшінші заңын біледі
Жалпы балл -2


Дене, зат, физика сөздері жазылған кағаздар, конверт


АКТ, плипчарт , маркер

АКТ, плипчарт , маркер




Сабақтың ортасы.


9 мин
«Мюнстенберг» әдісі

5мин
“Физикалық диктант” әдісі



ІІІ.Қолдану. 
Айдың массасы Жердің массасынан 81 есе кем, ал Жер мен Ай центрлерінің орташа ара қашықтығы 60 Жер радиусына тең. Жер мен Айдың центрлерін қосатын кесіндінің қандай нүктесінде дене оларға бірдей күшпен тартылады?



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет