Сабақтың тақырыбы: Есептік және реттік сан есім Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата24.02.2022
өлшемі297,4 Kb.
#133216
түріСабақ
Байланысты:
кмжкт3
209068, Omarova A.T. tests, Балалар мен ата-аналарға арналған ойындар, кмжкт2, Тесттер жинағы

Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

1.3 Түрлі жағдаяттарда сөйлеу мәдениетін сақтау

Педагогтың аты – жөні:

Булатова Дария Сабитқызы

Күні:




Сынып:

3 – сынып

Сабақтың тақырыбы:

Есептік және реттік сан есім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

3.3.6.1 кең жолды дәптер бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету;
3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап сөйлеу;
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағыттал-ған сұрақтар құрастыру және жауап беру;

Сабақтың мақсаты:

Берілген тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өткен білімді еске түсіру



Оқушылармен сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.


Психологиялық ахуал орнату:
“Шаттық шеңбері”әдісі арқылы
Бақыт толы шеңберге,
Шаттық толы шеңберге,
Қол ұстасып келдік біз,
Жан достармыз енді біз.


Топқа бөлу:





(Ұ) Алдыңғы білімді еске түсіру
-Сан есім деген не?
-Оның сұрақтары?
Мысал



Оқушылар мұғаліммен амандасады.Бір біріне тілек айтады

Түрлі түсті мозайкалар арқылы 4 топқа бөлінеді.


Оқушылар өткенді пысықтап, сұрақтарға жауап береді.








Түрлі түсті қағаздан жасалған мозайкалар



Жаңа білім

Тыңдалым_(Ұ)_“Уақыт_шеңбері”_әдісі_арқылы_1-_тапсырма_әдісі_арқылы_жүзеге_асады.'>Тыңдалым
(Ұ) “Уақыт шеңбері” әдісі арқылы
1- тапсырма
әдісі арқылы жүзеге асады.
Өлеңді тыңда.
Жаңбыр
Жауа берші, жау, жаңбыр,
Дала көркін жандандыр.
Жауа берші, жау, жаңбыр,
Қаулап өссін алуан гүл.
Жауа берші, жау, жаңбыр,
Әрбір тамшың – тамған нұр,
Әрбір тамшың – тамған дән,
Асып жатсын қамбамнан!


Жазылым
(Д) 2- тапсырма
Ырғақтық (тактикалық)” әдісі арқылы жүзеге асады.
Сандарды сөзбен жаз. 4, 5, 6, 7, 10, 20, 90, 18, 23, 56, 67.


Оқылым
(ӨЖ)3-тапсырма
Нешінші? сұрағына жауап беретін сөздерді қатыстырып сөйлемдер құра.
Айтылым
(ТЖ) 4-тапсырма
Бос торкөзге тиісті әріптерді қойып, жасырынған сөзді тап. Сол сөз неше әріптен тұрғанын айт



Тыңдалым
(Ұ) 5-тапсырма
Ойлан, тап.
Балықшылар қатар отыр,
Қармақтарын салып отыр.
Балықшы Әшімхан Ұстады үш сазан. Балықшы Сақтаған Ұстады төрт табан. Балықшы Құсайын Ұстады қос жайын. Өзеннен қанша балықты Ағалар аулап алыпты?



-Оқушылар сағат тілімен айнала отырып, өлеңді оқып шығады.
-Өлеңде не туралы айтылғанын табады.

-Оқушылар


бәріне бірдей жылдамдықта ырғақты есептеп, тапсырманы дәптерге жазады.
-Сан есімнің сұрақтарын еске түсіріп, сөйлем құрайды.
-Өздері қүраған сөйлемдерді оқиды.
-Оқушалар бі-бірден тақтаға шығып, бос торкөзге тиісті әріптерді қойып, жасырынған сөзді табады
-Оқушылар жұмбаққа ойланып, бірлесіп жауапты табады.

Дескриптор:
Өлеңді мәнерлеп оқи алады
Өлең мазмұнын әңгімеге айналдырып жазады.


ҚБ: 1-10 балдық жүйе.


Дескриптор:
Сан есім түрлерін ажыратады.


ҚБ:“Жұлдызды таяқша әдісі”


Дескриптор:
Сөйлем құрап үйренеді.
ҚБ: “Жапон әдісі”
Дескриптор:
-Оқушылар шапшаңдылыққа үйренеді


ҚБ: Смайликтер әдісі
Дескриптор:
-Оқушалар топпен жұмыс жасайды


ҚБ: Әр топ3 шапалақ” әдісі арқылы бірін бірі бағалайды






Түрлі түсті жұлдызды таяқшалар





Плакаткат, түрлі түсті қағаздан жасалған пішіндер



Кері байланыс

Рефлексия


Мадақтау сэндвичі


Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы бүгінгі сабақтан не білгенін, үйренгенін, түсінгені туралы жазады.




Қағаздан жасалған сэндвич бөліктері.




Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет