Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшек. Жай бөлшектерді оқу және жазу Есептер шығару Оқу мақсаты



бет1/3
Дата18.10.2022
өлшемі0,65 Mb.
#153609
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
28-сабақ Жай бөлшек.Жай бөлшектерді оқу және жазу
инклюзив Дидар




Мұғалімнің аты-жөні:

Есмагамбетова Асия Уралгалиевна

Күні

14.10.2022ж.

Пән/Сынып:

Математика, 5 сынып

Тарау немесе бөлім атауы:

5.1.С Жай бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Сабақтың тақырыбы:

Жай бөлшек.Жай бөлшектерді оқу және жазу Есептер шығару

Оқу мақсаты:

5.1.1.9 жай бөлшектер ұғымы менгеру;
5.5.2.1 жай бөлшектерді оқу және жазу

Сабақтың мақсаты:

жай бөлшектер ұғымын менгереді;
жай бөлшектерді оқу және жазуды үйренеді
есептер шығаруда қолданады

Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс



Бірлескен жұмыс (1, 2 тапсырма)
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Жеке жұмыс
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут



Сабақтың басы
Ұйымдастыру
бөлімі

Сәлеметсің бе?
Сабағымыздың тақырыбы: «Жай бөлшек.Жай бөлшектерді оқу және жазу»
Сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындықтарын тексеру.
Алдымен ережені қайталаймыз
Үй тапсырмасын тексеру: «Сұрақ жауап» әдісі
Өтілген материалдарды еске түсіру мақсатында
Оқушылар доп беріледі тұрып сұраққа жауап береді

  1. ?

  2. Үлес дегеніміз не?



  3. Бөлшектің алымы дегеніміз не?

  4. Бөлшектің бөлімі дегеніміз не?

Үйге берілген тапсырма тексеріледі: № 353, 354 мұғалім интербелсенді тақтада есептердің шығарылу жолдары мен жауаптарын көрсетеді, ал оқушылар өз есептерін сол жауаптармен сәйкестендіреді.
ҚБ: Бағалау парағы 



Аты-жөні

Үй жұмысын 

Топтық жұмыс

Жұптық жұмыс

Жеке жұмыс

































Жұптық жұмыс
интербелсенді тақтада есептердің шығарылу жолдары мен жауаптарын көрсетеді, ал оқушылар бір-бірінің есептерін тексереді.
1.Бүтіннің бірнеше тең бөліктерінің әрқайсысы үлес деп аталады.
Екі натурал санның бөліндісін бөлшек түрінде жазғанда бөлшектің алымына бөлінгіш жазылып, бөліміне бөлгіш жазылады.
кез келген натурал санды бөлімі кез келген натурал сан болатын жай бөлшне түрінде жазуға болады.
арқылы қысқарту.



Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»



Түрлі түсті гүлдер ойыншықтар

Оқулық
Дәптер


Қалам

Интербелсенді


тақта


5 минут



Сабақтың ортасы

«Үштік» әдіс
(Ойлан, жұптас, бөліс)
Оқулықпен жұмыс, деңгейлік тапсырмаларды қолдану
Тапсырма №1. Жеке жұмыс А-деңгейі
Бөлшек түрінде жазыңдар:
мына суреттегі фигуралардың
1) қандай бөлігі боялған? 2) қандай бөлігі боялмаған?



Жауабы: 1) 2) 3) 4) 5) 6)
2) 2) 3) 4) 5) 6)



тақырыпты меңгеру

Мақсат: Оқушылар ойына келген жауаптар немесе идеяларды барынша көп жазу арқылы, кейін өз идеяларымен бөлісу.


Оқушылардың есте сақтау қабілеті (мұқият тыңдалым) сақталады. Өз ойын ашық айта алады. Оқушылардың оқылым, айтылым, тындалым, жазылым дағдылары қалыптасады.
Сынып бойынша тапсырманы оқиды. Оқушылар бірнеше жұптан бөлінеді:бірінші оқушы оқиды немесе айтады, екінші оқушы тындайды, үшінші оқушы түртіп алады, кейін өз пікірін айтады.



Слайд
Бағалау дескрипторларын ұсыну
Тапсырма №1
Дискриптор:
1. -үлесін санап аламыз
-бөліміне барлық үлесті жазамыз
- алымына бойалған үлесті жазамыз
-жай бөлшек шығарамыз
2. -үлесін санап аламыз
-бөліміне барлық үлесті жазамыз
- алымына бойалмаған үлесті жазамыз
-жай бөлшек шығарамыз








5 минут

5 минут

10 минут

10 минут





Тапсырма №2. Жұптық жұмыс
Бөлшек түрінде жазыңдар :
а) 7:12; 9:11; 8:7: 14:20; 30:41; 61:100
ә) Бөлшекті бөлінді түрінде жазыңдар:
1) 2) 3) 4) 5) 6)

а) Жауабы: : 1) 2) 3) 4) 5) 6)


ә) Жауабы: 1) 4:7 2)9:12 3)5:9 4) 2:5 5)8:11 6)7:4


356 есепті шығару В-деңгейі
Дискриптор:
1. -үлесін санап аламыз
-бөліміне барлық үлесті жазамыз
- алымына бойалған үлесті жазамыз
-жай бөлшек шығарамыз
2. -үлесін санап аламыз
-бөліміне барлық үлесті жазамыз
- алымына бойалмаған үлесті жазамыз
-жай бөлшек шығарамыз

ҚБ: Әдемі суреттер арқылы балл




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет