Сабақтың тақырыбы Кк дыбысы мен әрпі Сабақтың оқыту мақсаттары



Дата23.12.2021
өлшемі1,07 Mb.
#128185
түріСабақ
Байланысты:
К дыбысы мен әрпі
Поурочный план 9 класс Физическая география Природно-территориальные комплексы Крупные ФГ районы Казахстана 9.3.5.1 (1), 1615391081

Пәні: Сауат ашу

Мектеп: Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы «Қарақұм орта мектебі» КММ бастауыш сынып мұғалімі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Баешова Н.

Сынып: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Бөлім

Мен және табиғат

  • Сабақтың тақырыбы

Кк дыбысы мен әрпі

Сабақтың оқыту мақсаттары

1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру;

1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану.



Сабақ мақсаты

Оқушылардың бәрі: әріпті танып, ажырата алады. Жаңа білімді меңгереді.

Оқушылардың көпшілігі:сөздерді оқып, буынға бөле біледі.

Кейбір оқушылар: сөздерді оқып, буынға бөле біледі.

Жетістік критерийі


Оқушылар орындай алады:

Әріптерді таниды және ажырата алады. Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқи алады.












Тілдік мақсат

Оқушылар күшік, кіші, кеме сөздерін үш тілде айтуға машықтанады.

Күшік – щенок – puppy

Кіші-младщий-junior

Кеме – корабль- ship



Пәнаралық байланыс

Музыка, көркем еңбек, дүниетану.

АКТ қолдану дағдылары

Ғаламтор, интербелсенді тақта, мультимедиялық оқу құралы

Алдыңғы білім

Ее дыбысы мен әрпі.

Жоспар

Уақыт

Жоспарланған жұмыс түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Психологиялық дайындық:

Ширату әдісі: «Шеңберге тұру»

Шеңберде айнала жүріп табиғат құбылыстарына байланысты сөздерге қимыл жасайды.
«Бастауыш сыныпта мұғалімнің рөлі оқушылардың үлгерімін қадағалап

және есепке ала отырып, олар үшін «белсенділендіргіш» ролін орындауға

негізделеді. (Hattie, 2009)

Белсенді оқу тапсырмаларын бере отырып, алдыңғы тақырыппен байланыстыру мақсатында миға шабуыл әдістері бойынша сұрақтар қою арқылы топқа бөлу.
Жұмбақтарды шешу арқылы үш топқа бөлу.

Ақ сандығым ашылды,

Ішінен жібек шашылды. (Күн)

Түнде жүрген ақ үйрек,

Түнде бар да, күндіз жоқ. (Ай)

Атасы мен анасы,

Миллионнан көп баласы. (Жұлдыз)


Күн, Ай, Жұлдыз

(СУРЕТ)


Сабақтың ортасы

25–30 минут













Белсенді оқу әдістері бойынша «Үштік»әдісін қолдану (ойлан,топтас,жұптас)стратегиясы арқылы өткен сабақты естеріне түсіреді .



Дескриптор:

-Дыбыстарды ажыратады

-Өткенді еске түсіреді

ҚБ: Смайликтермен бағалау

Саралау: Білім алушылардың өткен сабаққа байланысты сұрақтарға жауап беріп, е дыбысына байланысты сөздердегі дыбыстарды ажырата алатынын білдім.
Мағынаны ашу әдісі

Түсіну дағдысы бойынша



Айтылым дағдысын қолдану

Күшік сөзін талдау.

К дыбысы мен әріпіне байланысты сөздерді табу.

Күшік – щенок – puppy

Кіші-младщий-junior

Кеме – корабль- ship


«Ой қозғау» әдісін қолдану Оқулықпен жұмыс Дыбыстық талдау





Көрікті табиғат суретіне назар аударады. Суреттеп әңгімелейді.

Жазылым дағдысын қолдану Дәптермен жұмыс.

Кім? сұрағына жауап беретін сөздерді жаз.


Дескриптор:

-Кім? сұрағына жауап беретін сөздер.Еркін, кіші, кісі, етікші сөздерін таба алады.

Көркем жазу К к

-Әріп элементтерін дұрыс жазады, байланыстыра алады.

-жазу жолының сызықтары мен жолақ арқылы кеңістікті сақтай алады.

-сөздерді сауатты, әрі көркем жаза алады.


Оқылым дағдысын қолдану. Оқулықпен жұмыс:

Сөздерді хормен, тізбектеп, жеке оқыту: Кісі, кілт,керемет, мереке


Сергіту сәті. «Көңілді күн»
Жұптық жұмыс.

Жаңылтпашты жатқа айту.

Дауысты дыбысы бар сөздерді табамыз.
Дескриптор:

-Барлық оқушылар буындап, тұтас оқи алады.

-Барлық оқушы жаңылтпашты жатқа айта алады.

-Дауысты дыбысы бар сөздерді таба алады.

ҚБ: «Басбармақ»әдісімен бағалау

Саралау:- Білім алушылар дыбыстық талдау жасап, дауысты дыбысы бар сөздерді таба алатынын және кім? Сұрағына жауап беретін сөдерді тауып, әріп элементтерін дұрыс жазып,байланыстыра алатынын байқадым .

Интербелсенді тақта

БЛУМ таксономия

сы

Қосымша дерек көздері





Сабақтың соңы

5 минут






Бағалау: «Бағдаршам» әдісі

Өте жақсы жақсы орташа

Рефлексия

Бағалау түрлері



Қосымша мағлұматтар

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылар-дың ақпаратты қанша-лықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)


Кк дыбысын ажырата алады және өз беттерінше көркем сөздерді орынды қолданады.

Жетістік критерийлері арқылы,

қол соғу арқылы.



Құндылықтарды дарыту:

ынтымақтастық,

құрмет.

Пәнаралық байланыс:қазақ тілі, сурет, жаратылыстану.

АКТ-ны қолдану дағдылары: осы сабақ барысында оқушыларға тақырыпқа қатысты көрнекі құралдар интербелсенді тақта арқылы көрсетіледі.

Тәрбиелік мәні: қоршаған ортаның құндылықтарын бағалауға баулу.

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?



Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты):

1.Топқа бөліп, белсенді оқу жаттығуларын орындату

2.Кері байланыс сәтті шықты деп ойлаймын

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты):

1. Әдіс түрлері

2. АТК құралдарын көбірек қолдану

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?



Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет