Сабақтың тақырыбы: Lesson topic



Дата13.08.2017
өлшемі102,06 Kb.
#23359
түріСабақ
ОБЛЫС Маңғыстау

АУДАН/ҚАЛА Қарақия

АУЫЛ Құрық

МЕКТЕП Құрық орта мектеп-гимназиясы

ПӘНІ Биология- география

ФИО Жаксигулова Самал Урдековна

Аудандық семинарда өткізілетін өзін-өзі тану пәнімен интеграцияланған биология пәнінің сабақ жоспары

Экспериментальды 7-сыныпқа арналған

Күні: 18.04.2017ж

Date: 18.04.2017



Пән: Биология

Subject: Biology

Cынып: 7

Class: 7


Сабақтың тақырыбы:

Lesson topic:


Үй құстары. Құстардың шығу тегі және аса маңызды қолтұқымдары, оларды адамның пайдалануы.


Сабақтың мақсаты:

The purpose of the lesson:

Үй құстарының түрлері, қолтұқымдары туралы толық мағлұмат ала отырып, жаңа терминдерді ағылшынша үйрену. Сүйіспеншілік құндылығымен жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық қасиеттерін дарыту.


Күтілетін нәтижесі:

  1. Expectation result




  • Барлық оқушылар үй құстар туралы толық мәлімет алады;

  • Қолтұқымдардың түрлерімен танысады.

  • Адамдардың үй құстарын пайдалану себептерін біледі;

  • Ой қорытады, сыни тұрғыдан ойланады.

  • Жаңа терминдерді үйренеді;

  • Құстарды қорғаудың маңызын түсінеді.




Сабақтың түрі:

Интеграцияланған сабақ

Құндылық:

Сүйіспеншілік_

Қасиеттер: жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық


Негізгі идеялар:

The main ideas:

Адамдардың табиғатсыз күні жоқ, мұны айтуға табиғаттың тілі жоқ!


Оқыту модульдері:

Modules of teaching:

Топтық жұмыс, диалогтік оқыту, сын тұрғысынан ойлау, АКТ, деңгейлік оқыту.


Қолданылатын ресурстар:

Resourсes:

Мұғалімдерге арналған әдістемелік нұсқаухат

7-сыныпқа арналған биология оқулығы, Қ.Қайым, Р.Сәтімбекова,Ә.Әметов, Ж.Қожантаева. 2012ж

6-сыныпқа арналған биология оқулығы, К.Жүнісқызы, Р.Әлімқұлова, Қ.Жұмағұлова. 2011ж;

Biology. Grade 7. Kenci Bayram, Ermetov Bakhtiyar,

Ospankulova Elmira, Bayzhahanov Adilbek, Sagintayev Adlet.


Тапсырмалар:

Tasks:

  • Оқулықпен жұмыс, топтық тапсырмалар;

  • Сұрақтарға жауап іздеу;

  • Терминдермен жұмыс.

  • Топтық жұмыс тапсырмалары

  • Кластер құру

  • Терминдерді аудару



Сабақ кезеңдері:


Мұғалімнің іс-әрекеті

The teacher’s activity

Оқушының іс-әрекеті

Pupil’s activity

Ұйымдастыру

Organization moment

(6 мин)


1.Амандасу, сабаққа дайындау. Сәлеметсіздер ме балалар!

  • Good morning students and teachers!

Сыртқы интеграция (Өзін-өзі тану сабағының әдістемелік тәсілдерін қолдану)
5 Т. Тәртіп

Тазалық

Тыныштық

Талап

Татулық

2.Тыныштандыру сәті. Орманға саяхат 4 мин

3.Топқа таратпа сурет арқылы бөлу

3 топқа бөлінеді

1-топ: Су құстары: Үйрек, қаз, бірқазан, қоқиқаз, пингвин,аққу



2-топ: Орман құстары: тоқылдақ, бұлбұл, үкі, тотықұс, тауыс, тотықұс

3-топ: Дала құстары:



көгершін, бүркіт, сұңқар, бәбісек, қарлығаш, қараторғай.
4. Критерийалды бағалау парақшасын түсіндіру.


Ағылшын тілінде амандасады
Оқу-құралдарын дайындайды;
5 Т ережесімен танысады

Тыныштандыру сәтіне қатысады.


Топқа бөлінеді, топ басшысын сайлау.
Бағалау бетшесін толтыру.

ІІ Үй тапсырмасын тексеру.

Checking homework:

6.мин


Миға шабуыл:

Полиглот сұраққа жауап беру


  1. Құс жұмыртқасының саруыз сыртындағы ұрықтың дамуына қажетті су қоры – ақуыз – albumen

  2. Кептер, торғай, тоқылдақтың балапандары қандай?

Қызылшақа балапандар- altricial

  1. Еуропада бұдан 150 млн жыл бұрын тіршілік еткен алғашқы қанаттылар – Көнеқұс- archaeopteryx

  2. Жорғалаушыларда бар, құстарда жоқ зәр шығару мүшесі – Қуық- bladder

  3. Адамдардың құстарға қамқорлық көрсетуінің көрінісі –

Құс ұясы - Birds nest

  1. Құстарда жұтқыншақтың кеңейген бөлігі- жемсау- crop

  2. Жұмыртқаның сарыуызы мен ақуызын қорғайтын-

Жұмыртқа қабығы – eggshell

  1. Қоразы жұмыртқа басатын, алдыңғы аяқтары ескекке айналған құсты ата-

Үлкен пингвин – emperor penguin

  1. Құстың бүкіл денесін жауып тұратын, терінің қосалқы бөлімі-

Қауырсын – Feather

  1. Қанаттары ұзын, сүйірленіп келетін, құстардың ең түрі көп тобы-

Қыртөстілер – flying birds

  1. Құстардың ең ірісі-

Түйеқұс – ostrich

  1. Құстарды зерттейтін ғылым –

Орнитология - Ornithology

Сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар слайд арқылы сұраққа екі-үш тілде жауап береді (12 сұрақ)


Сұраққа жауап критерийалды ұпай беру арқылы бағаланады.

Әр дұрыс жауап 5 ұпай



ІІІ Жаңа сабақты меңгеру

New lesson

(20мин)


  1. Құс шаруашылығы туралы бейнебаян арқылы жаңа тақырыпты ашу. 3 мин

  2. Тақырыпты жазып, жаңа терминдерді менгеру, сөздікпен жұмыс. 2 мин

Ішкі интеграция

(жалпыадамзаттық құндылықтарды сабақ мазмұнына интеграциялау)




  1. Сыныпқа үй құстарын қонаққа шақыру. Сыныпқа 3 түрлі үй құстары келеді тормен, әр топқа ортаға барады. Торда «Сәлем хат» болады. Оқушылар хатты ашып оқиды. Онда сабаққа қажетті мәліметтер мен тапсырмалар болады.

Оқушылар келген материалдар арқылы екі тілде кластер құрып дайындалады, жоба қорғайды.
1-топ: Құс шаруашылығы

2-топ: Үй құстарының маңызы

3-топ: Үй құстарының қолтұқымдары

Тақырыпты жазу

Жаңа терминді жазу:


1)Қолтұқым – breed

Үй хайуанаттары – Pets

Көгершін – pigeon

Бөдене - Quail



Күркетауық – Turkey
Әр топ өз тақырыбына жобаны 2 тілде қорғайды
Бағалау парақшасына топ басшысы ұпай салып отырады.

ІV Жаңа сабақты бекіту

5 мин


Кім жылдам? Әр топ тақтадағы термин сөзді қарап жазады.

Әр оқушы қағаз суырып сол терминді ағылшыннан қазақшаға аударады (Бөдене әкелген тапсырма)



Бағалау бетшесіне ұпай салады


V Бағалау

Evaluation

3 мин


  1. Мұғалім формативті бағалай отырып, смайлик жапсырады.

  2. Бағалау бетшесі бойынша критерийалды бағалау, марапаттау.

Оқушылар бір-бірін бағалайды.

VІ Қорытындылау

5 мин



  1. Үй тапсырмасын беру

&57; терминдерді жаттау

Үй құстары туралы қызықты мәліметтер әкелу.



  1. Рефлексия алу

  2. Сабақты қорытындылау «Ақ көгершін» әнін орындайды.

  • Good-bye!

  • Thank you! See you!

  • Сабағымыз аяқталды, сау болыңыздар!

1. Сабақта маған не ұнады?

2.Ұсынысыңыз немесе бір тілек жазыңыз.

Кері байланыс береді.
«Ақ көгершін» әнін орындайды.


Бағалау парақшасы Топ:



Оқушылар аты-жөні

1.Полиглот

5 ұпай


2.Жаңа тақырып-

Кластер

5 ұпай


3.Кім жылдам? ойыны

3 ұпай


4.Құс туралы терминдер айту

2 ұпай



Барлық ұпай

Баға













































































































































    1. Полиглот

Жауап дұрыс, 2 тілде айтылса – 5 ұпай; 1 тілде айтылған жауап – 3 ұпай

    1. Кластер қорғау талаптары:

Кластер құрғанда тек дайын мәліметтерді қолданып, тиісті терминдерді дұрыс тапса, қорғап берсе – 2 ұпай;

Оқулықтан мәліметтер қосып толықтырса – 3 ұпай

Жоба қорғағанда өмірмен байланыстыра білсе – 4 ұпай

Жоба қорғауда екі тілде қорғап, кластер әдемі болса – 5 ұпай



  1. Кім жылдам? ойыны топ мүшесі неше сөзді дұрыс айтса, аудармасы дұрыс болса, әр сөз – 2 ұпай;

Жазған адам ағылшынша сөзді қатесіз жазса – 3 ұпай

  1. Құс туралы терминдерді суырып, сол бойда сөзді ағылшынша айтса – 2 ұпай



Критерий бойынша жинаған ұпай саны

Баға


13 ұпайдан жоғары

5

8 - 12 ұпай

4

5 - 8 ұпай

3

Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет