Сабақтың тақырыбы: Қоспаларды бөлу әдістері. №2 зертханалық тәжірибе «Ластанған ас тұзын тазарту» Бөлім



Дата07.11.2022
өлшемі362,28 Kb.
#156803
түріСабақ
Байланысты:
7а хим 19.09.2022
9а хим 22.09.2022, Воен кафедра, орыс ксп

Тексерілді______________ ҮшқұдықОМ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Қоспаларды бөлу әдістері. №2 зертханалық тәжірибе «Ластанған ас тұзын тазарту»

Бөлім:

7.3АХимиялық реакциялар

Педагогтің аты-жөні:

Қилыбай А.О.

Күні:

19.09.2022

Сыныбы: 7а

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қоспаларды бөлу әдістері.
№2 зертханалық тәжірибе «Ластанған ас тұзын тазарту»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.4.1.5 -қоспалардың түрлерін және оларды бөлу әдістерін білу
7.4.1.6 -қоспаны бөлуге негізделген тәжірибені жоспарлау және өткізу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін:
Қоспалардың түрлерін және оларды бөлу әдістерін анықтайды.
Көпшілік оқушылар үшін:
қоспаны бөлуге негізделген тәжірибені сипаттайды.
Кейбір оқушылар үшін:
Ластанған ас тұзын тазартады

Сабақ барысы



Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 2 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.



Оқушылар сабаққа дайындалады


7сынып оқулық


Жұмыс дәптері

Жаңа сабаққа кіріспе
10мин

«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі.

1. Қоспалар нешеге бөлінеді?


2.Гетерогенді қоспаларды бөлу?


3.Гомогенді қоспаларды бөлу?



Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру

7сынып оқулық
Жұмыс дәптері

Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
30мин.

Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді
Оқушылардың изотоптар туралы өз бетінше анықтама құрастырулары үшін келесі тапсырма беріледі.

Тапсырмалар айдарындағы 1-2 тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.





Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.
1. Тапсырма


Бөлу әдістерінің қай түріне жататыны ажыратады.




2-зертханалық жұмыс
Ластанған ас тұзын тазарту Жұмыс барысы:
1. Қоспаны суда ерітіп, ас тұзын құмнан бөлу.
2. Ерітіндідегі қоспаны сүзу процесін жүргізу.
3. Сүзіндіні буландыру


Мұғалім сабақ барысында белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!».



7сынып оқулық


Жұмыс дәптері



Сабақтың соңы
Ой толғаныс.
Рефлексия
3 мин

«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.

Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.



1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.



Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет