Сабақтың тақырыбы Рационал көрсеткішті дәреже. Рационал көрсеткішті дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру



бет1/3
Дата29.12.2022
өлшемі1,81 Mb.
#164848
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
14.11.22-11
Contract6509969365556957659, 2-н с а О ушыны аты-ж ні, band auditions - exercises 3

Ө.Жәнібеков атындағы №4 жалпы орта лицей-интернаты
Қысқа мерзімді жоспар Тексерілді:___________________14.11.2022ж

Бөлім:

11.1 В Математикалық статистика және таңдама

Педагогтің аты-жөні

А.А Мылтыкбаева

Күні: 14.11.2022ж

Пәні:Алгебра және анализ бастамалары

Сынып: 11 «В»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Рационал көрсеткішті дәреже. Рационал көрсеткішті дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.2.1.3 - рационал көрсеткішті дәреже анықтамасын және қасиеттерін білу;

Сабақтың мақсаты

- рационал көрсеткішті дәреже анықтамасын және қасиеттерін есептер шығаруда қолдану;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
Қызығушылығын ояту
Өткенді қайталау
5мин

Сәлемдесу
Оқушыларды түгелдеу
Өткен білімді еске түсіру үшін төменгі тапсырма ұсынылады.
«мен білетін формула» әдісі бойынша формулаларды сұрау
Үй тапсырмасын сұрау Тест есептері

Оқушылар сабаққа дайындық жасайды

Өткен сабақты еске түсіру


Формулаларды айтады.

ҚБ:Ауызша бағалау, қолдау қолпаштау

Алгебра және анализ бастамалары 11-сынып
Сұрақтар мен тапсырмалар
формулалар

Жаңа сабақ
10 мин

Есептер шығару


15мин



Миға шабуыл: Бүгінгі тақырып туралы не білеміз? «Джигсо» әдісі
Мұғалім рационал көрсеткішті дәреже ұғымын таныстырады, және қарапайым есептер береді. Оқушылар жұптарда жұмыс жасайды, және тақтада есептер талқыланады.
Анықтама. және рационал саны берілсін. Мұнда бүтін сан, ал n-натурал сан. Онда
1-мысал. 1) рационал көрсеткішті n-ші дәржелі түбір арқылы өрнектейік.
2-мысал. Қайсы өрнектердің мағынасы бар?

3-мысал.Салыстырыңыздар:


4-мысал. Өрнектерді ықшамдаңдар:


Жұптарға бөлу. Оқушыларға кезкелген бір карточка алуға ұсынылады. Сәйкестендіру арқылы оқушылар жұптарға бөлінеді
Оқулықпен жұмыс
Өрнекті ықшамдаңыздар:

a)


b)
c)
d)
e)

а)


b) c)

Оқушылар өз ойларын айтады
Жаңа тақырып туралы толық ақпарат алады

Мысалдарды мұғаліммен бірге орындайды

Тақырыпты бекітуге берілген тапсырманы орындайды

Сұрақтарға ауызша жауап береді


Десккриптор



  • түбір қасиеттерін қолданып тура теңдіктерді анықтайды;

  • Берілген теңдікті сәйкестендіреді:

Дескриптор:
- түбір астындағы санды рационал көрсеткішті дәреже түрінде жазады;
- Дәреженің негізгі қасиеттерін қолданады;
- Амалдарды орындап, есептің жауабын жазады;

Дескриптор:


- Өрнектерді көбейту үшін дәреженің негізгі қасиеттерін қолданады;
- Амалдарды орындап, есептің жауабын жазады;
Дескриптор:
- Берілген өрнекті қысқаша көбейту формуласын қолдана отырып ортақ бөлімге келтіреді;
-Өрнектерді көбейту үшін дәреженің негізгі қасиеттерін қолданады;
- Амалдарды орындап, есептің жауабын жазады;

ҚБ. қол соғу арқылы бағалау.


Әрбір есепке 1балл


Жалпы 8 балл


Қосымша тапсырмалар


Формулалар
11-сынып алгебра және анализ бастамалары
Кеспе қағаздар
Қосымша тапсырмалар

Тест кітапшалары





Саралау тапсырмалары
10мин

Оқушыларға жеке орындауға берілетін тапсырмалар
І. Формативті бағалау жүргізуге өзіндік жұмыс

  1. Санды өрнектің мәнін табыңыздар:



Дескриптор:
- Рационал көрсеткішті дәреже қасиетін қолданады;
- жауабын жазады (түбір түрінде);








Қорытындылау
5мин



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет