Сабақтың тақырыбы: Туған жердің экологиялық мәселелері Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата22.05.2023
өлшемі83,64 Kb.
#177383
түріСабақ
Байланысты:
15.05.23
НЕЙРОЖАТТЫҒУ(2)




Бөлім:

5.4 А Экология және тұрақты даму.

Педагогтің аты-жөні:

Жүнісәлиева А

Күні:

15.05.23ж

Сыныбы: 5 Б

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:



Сабақтың тақырыбы:

Туған жердің экологиялық мәселелері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.6.3.3 өз аймағының экологиялық мәселелерін зерттеу

Сабақтың мақсаты

  • Барлығы: Өз аймағының экологиялық мәселелерін білу;
    Көпшілігі: Өз аймағының экологиялық мәселелерін салыстырып дәлелдеу;
    Кейбіреулері: Өз аймағының экологиялық мәселелерін айту.

Бағалау кретерийі

- Өз аймағының экологиялық мәселелерін біледі;
-Өз аймағының экологиялық мәселелерін дәлелдей алады;
-Өз аймағының экологиялық мәселелерін айта алады.



Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар



Сабақтың басы



Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен сәлемдесу,
түгелдеу.
Ынтымақтастық атмосферасын орнату.
Үй жұмысы. «ВЕЕР» әдісі


Сәлемдеседі.
Көңіл-күйлерін көтереді.
Сұрақтарға жауап береді

Смайликтер арқылы бағалау




Сабақтың ортасы



Жаңа сабақ. «Мағынаны тану»
Өз аймағының экологиялық мәселелерін зерттеу мәселелердің түрі мен себептерін анықтауға, мәселені шешудің жолдарын табуға және оны шешуге мүмкіндік береді.

Эколог мамандар қоршаған ортаның жағдайларын күрделі зерттеумен және экологиялық мәселелерді шешумен айналысады. Өз аймағының экологиялық мәселелерінің қарапайым зерттеулері
мен оларды шешуді кез келген адам математикалық есептеулер мен бақылау әдістерін қолдана отырып жүзеге асыра алады.
1 тапсырма. Жеке тапсырма. Мәтінмен жұмыс. Әр топқа мәтін бөліктерін бөліп беріп, түсінгендерін түртіп алу.



Экология-лық мәселелер
2 тапсырма. Топтық жұмыс.
Венн диаграммасы арқылы өз аймағының экологиялық мәселелерін салыстырып дәлелдеу.

3 тапсырма. Жұптық жұмыс. «Топтастыру» әдісі. Еліміздің қандай экологиялық мәселелері бар тірек сызба арқылы көрсет.



Дескриптор:
-тақырыптық шолу жасайды

Декскриптор:
Тақырыптық мәтінді оқып,негізгі ұғымдарды дәптерге жазып алу

Дескриптор:
Шөлдену экологиялық мәселені талдайды

Дескриптор:
Еліміздің экологиялық мәселелерін топтатырады.


Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру

Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру


5-сынып оқулығы.


Жұмыс дәптерлері.



Сабақтың соңы



Кері байланыс.
Мен білдім--------------------
Мен түсіндім----------------
Мен түсінгім келеді-----------
Үйге тапсырма. Қосымша ақпараттардан Арыс өзенінің табиғатын зерттеу

Кері байланыс парағын толтырады.

Үй тапсырмасын жазып алады











Тексерілді:------------------------------

Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет