Сабақтың тақырыбы What’s this?- бұл не? Сабақ мақсаты



Дата14.04.2017
өлшемі130,61 Kb.
#13920
түріСабақ
Директордың оқу ісі

жөніндегі орынбасары : ________Арыстанбекова.А.Ш

Б.Момышұлы атындағы №12 жалпы отра мектеп коммуналдық мемлекеттік мекемесі ағылшын тілі пән мұғалімі Абишева Алмагүлдің 5 «Ә» сыныпқа қысқа мерзімді жоспары

Сабақтың тақырыбы

What’s this?- Бұл не?

Сабақ мақсаты


-А\an артиклі қай кезде қолданылады. That, this сілтеу есімдігі туралы түсінік беру, қолданылу, екеуінің айырмашылығын түсіндіру;

-Жаңа лексикалық сөздермен таныстыру, жұмыс істеу. «Бұл не?» сұрағының сөйлемде қолданылуына жаттығу жумыстарын жүргізу;



Күтілетін нәтиже

- Артиклді түсінеді, ажырата біледі;

- Тапсырмаларды түсінеді, түсіндіреді;

- Қайда, қалай қолдану керектігін үйренеді;

- Алған білімін бекітеді.



Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер

Топқа жеміс-жидектер арқылы бөлу; Жеке жұмыс, топпен жұмыс, пікір алмасу,

«Уақыт шеңбері» стратегиясы



Ағылшын тілін үйренудегі тіл тосқауылын жеңу

Сөздікпен жұмыс, аудио, видео тыңдау.


Барлық оқушыларды сабаққа тарту жұмысы

Оқушыларға А, В, С деңгейіндегі тапсырма беру.

А) Сөйлем құрастыру

В) Суреттегі сөздердің аудармасын табу

С) сәйкестендіру

Постер дайындау, үлестірмелі топшамалар.


Негізгі дерек көздер, құрал-жабдықтар

Компьютер, флипчарт, маркер, түрлі түсті бояу, қарындаш, эктрондық оқулық, 5 сынып оқулығы.

Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу, оқушылардың назарын сабаққа аудару, түгелдеу. 3мин

Үй тапсырмасын пысықтау

Алдыңғы сабақта өтілген материалдарды еске түсіру, диалогтық әдісті пайдалану. 3 мин

Мағынаны таныту

What’s this? Сұрағын енгізу оған жауап беруді үйрету

Жаңа сөздерді енгізу a pen a ruler a book a notebook а сhair, a pencil a rubber a table a chair



ex 2 Listen & speaking. Dialogue

Colin: Hello, Carol!Carol: Hello, Colin.Colin: Is it a pencil?Carol: No, it isn't. It's a pen.Carol: What's that?Colin: It's a calculator.



Repeat after teacher & Remember

What is that?- алыстағы затқа айтамыз What is this?-қасындағы затқа айтамызWhat`s –what isIt`s –It isIt isn`t- it is not

Listening, speaking and writing

Exercise1. Talk to your friend about the pictures on page 49.What's picture 1?It's a .

Exercise 2. Listen and repeat.Carol: What's this? Colin: It's a pen.



Практикалық жұмыс ex 8-9 Practical work

Дарынды және талантты балалармен жұмыс:

Ex 3,4- «3» баға қойылады

Ex 3,4,5,6,7 - «4» баға қойылады

Ex 3,4,5,6,7,8,9- «5» баға қойылады 25 мин

Сергіту сәті

Музыкамен адам көрсетіп тұрған жаттығуды жасау 2 мин

Ой толғау

Сұрақ –жауап. Суреттерді және заттарды көрсетіп сөйлеу, мағынасын түсіну 5мин

Exercise6. Listen and repeat.

What's that?

It's a


Exercise 7. Talk to your friend.

What's that?

It's a

Exercise 8-10 Listen and repeat 5мин


Үйге тапсырма

Exercise 12 1мин

Бағалау

«Өзін-өзі бағалау» стратегиясы, сабақ кезеңдері бойынша өздерін бағалау. 1 мин

2 сабақ


Сабақтың тақырыбы

Have you got a camera? (Сенде камера бар ма?)

Сабақ мақсаты


Тақырыпты меңгерте отырып, оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын қалыптастыру

Күтілетін нәтиже

Өз ойын айтады;

Арнайы сұрақ қойып, пікір алмаса алады.



Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер

Топқа жеміс-жидектер арқылы бөлу; Жеке жұмыс, топпен жұмыс, пікір алмасу,

«Уақыт шеңбері» стратегиясы



Ағылшын тілін үйренудегі тіл тосқауылын жеңу

Сөйлемді аударып беру, суреттерді бейнелеу, аудио жазбалар.


Барлық оқушыларды сабаққа тарту жұмысы

Өзін-өзі бағалау: Жұптық бағалау

Негізгі дерек көздер, құрал-жабдықтар

Компьютер, электрондық оқулық, суреттер, флипчарт, маркер, бояулар, кесте 5 сынып оқулығы.

Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу, оқушылардың назарын сабаққа аудару, түгелдеу. 2 мин

Үй тапсырмасын пысықтау

Алдыңғы сабақта өтілген материалдарды еске түсіру, диалогтық әдісті пайдалану. 3 мин

Жаңа сабақ


Мұғалімнің іс-әрекеті

Сыныптағы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында Бағдаршам тренингін, музыка әуенімен орындаймыз.



Білу- 5 мин

Жаңа тақырыпты өздері игеруге көмектесу. Алдымен интерактивті тақта көмегімен оқушыларға Have етістігі таныстырылады. Яғни жаңа сөздерді тауып жазайық!

Сұрақтарды енгізу, оларға жауап беруді үйрету

Have you got a camera?



ТҮСІНУ- 5 минДиалогтықоқыту

Әроқушығаүлестірмепарақтарберіліп, оқушыларосығансәйкестапсырмалардыорындайдыжәнеәркімөзжауаптарыменалмасыпбір-бірінтексереді.



ТАЛДАУ- 7 мин Сыни ойлауын дамыту

Балалар жұмыс жасап болған соң мен өзім теориялық түсіндіріп өтемін.

Сұрақтарды енгізу, оларға жауап беруді үйретемін

- Have you got a camera?

- Yes, I have. Have you?

Бұл мәтінді тақтадан балалар кезектесіп оқып береді.

Кезекті тапсырма жұпта мәтінмен жұмыс. Қажетті есте сақтайтын мағлұматтарды қайталап оқытып, оқушыларға кейбір әріптері жоғалған мәтінді таратамын.

ҚОЛДАНУ-10 мин Дарындылық, жас ерекшеліктеріне сай деңгейлік тапсырмалар


ЖИНАҚТАУ- 5 мин

Оқушыларға сұрақ қою және олардың жауаптарына қарай әрекет ету



2. Has-ге мысалдар келтіріңдер

Жауабы: Marat has a dog.



Бекіту      2 мин 

«БББ» кестесін таратып беремін



Бағдаршам тренингі, музыка ойнап турады

Жасыл түсті қол (амандасады қол алысып) Сары түсті қол (иықтарынан қағады) Қызыл түсті қолмен үшбұрыш жасайды.

Оқушылар соңғы қызыл түсті бағдаршам түсін көрсеткенде екеуден құшақтасып қалады,сол жұптар болады. Солайша 3 топ құрамыз.

Бағалау критерийлері

•      Өз бетімен білім алуы

•      Дербес жұмыс жасауы

•      Жұпта жұмыс жасауы

•      ағылшын тілінде сөйлеуі

•   рольдік ойынды ойнауы

•      Бағалауы2 мин
Have you got a camera? Сұрағын енгізу оған жауап беруді үйрету

Жаңа сөздерді енгізу



Оқушының іс-әрекеті

Оқушылар мұғаліммен бірге сурет бойынша жұмыс жасайды. Суретке қарап отырып барлығы сыныппен жауап беріп отырады.

Сөздікжумыс

Camera, bike, watch, radio, television, walkman, a pet, can, borrow, jump,

Have you got a camera?

Can I borrow your pen?
Әр оқушы өзіне берілген тақырыпты игеруге арналған тапсырмаға ұқсас тапсырмаларын орындайды. Жұпта талдайды, дұрыс не бұрыс екендігін айтады.

Have you got a camera?

Can I borrow your pen?

Мысалы:

Colin: Hi, Omar.

Omar: Hello, how are you?

Colin: Not bad, thank you.

Omar: Have you got a camera?

Colin: Yes, I have. Have you?

Omar: No, I haven't. Can I borrow it?

Colin: Sure.

Omar: Thank you, Colin.

Colin: You're welcome.


Оқушылар жұпта мәтінді толықтыру жұмысын жүргізеді. Сосын әр топ алмасып бір-бірін тексеріп, бағалайды

Have you got a саt/ a radio?

Yes, I have / No, I haven't

Ия, бар/ Жоқ, менде жоқ

А деңгейінің жаттығуы - ақ түсті

3-жаттығу

В деңгейінің жаттығуы - сары түсті

6-7 жаттығулары

С деңгейінің жаттығуы - қызыл түсті

9-жаттығу

Мен дарынды оқушының жұмысын өзім тексеремін.

Жұптарға тапсырма. 

  1. Қай кезде Have-ті қолданамыз?

Жауабы: тек ғана үшінші жақта ғана қолданбаймыз, қалған кезде осы сөзді қоямыз.

Saule has a book.



3. Omar: Hello, how are you?

Colin: _______ thank you.

Жауабы: Omar: Hello, how are you?

Colin: Not bad, thank you.

1-топ оқушылары кезектесіп сұрақтарды оқып, жауап береді.

2-топ оқушылары кезектесіп сұрақтарды оқып, жауап береді.

3-топ оқушылары кезектесіп сұрақтарды оқып, жауап береді.

 Оқушылар кестені толтырады



Бағалау    3мин

Жұптағы оқушылар бірін-бірі бағалау критерийлері бойынша бағалайды

Кестені толтырады


Үйге тапсырма

10 жаттығу write one sentence about things you`ve got and one sentence you haven`t got



Берілген тапсырманы күнделікке жазып алу30 секунд

Рефлексия                   30 секунд

3 сабақ


Сабақтың тақырыбы

How many stamps have you got?

(Сенде қанша марка бар?



Сабақ мақсаты


Саn модальді етістігін түсіндіре отырып, топпен жұмыс істеуге баулу

Күтілетін нәтиже

Грамматикалық құрылымды түсініп, жаңа сөздерді үйрену арқылы сөздік қорын байытады;

Бала өз қатесін түсінеді, әрі қарай ынталанады.



Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер

АКТ қолдану, диалог әдісі: топпен, жұппен жұмыс,

«Сұрақтар шеңбері»



Ағылшын тілін үйренудегі тіл тосқауылын жеңу

Визуалдандыру, сөздікпен жұмыс, видео

Барлық оқушыларды сабаққа тарту жұмысы




Негізгі дерек көздер, құрал-жабдықтар

Компьютер, флипчарт, маркер, түрлі түсті бояу, қарындаш, эктрондық оқулық, 5 сынып оқулығы.

Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу, оқушылардың назарын сабаққа аудару, түгелдеу. 3мин

Үй тапсырмасын пысықтау

Алдыңғы сабақта өтілген материалдарды еске түсіру, диалогтық әдісті пайдалану. 3 мин

Жаңа сабақ

What’s this? Сұрағын енгізу оған жауап беруді үйрету

Жаңа сөздерді енгізу

a pen a ruler a book a notebook а сhair

a pencil a rubber a table a chair



ex 2 Listen & speaking. Dialogue

Colin: Hello, Carol!Carol: Hello, Colin.

Colin: Is it a pencil?Carol: No, it isn't. It's a pen.

Carol: What's that?Colin: It's a calculator.



Repeat after teacher & Remember

What is that?- алыстағы затқа айтамыз What is this?-қасындағы затқа айтамызWhat`s –what isIt`s –It is

It isn`t- it is not

Listening, speaking and writing

Exercise1. Talk to your friend about the pictures on page 49.

What's picture 1?It's a .

Exercise 2. Listen and repeat.Carol: What's this? Colin: It's a pen.

Практикалық жұмыс ex 8-9 Practical work

Дарынды және талантты балалармен жұмыс:

Ex 3,4- «3» баға қойылады

Ex 3,4,5,6,7 - «4» баға қойылады

Ex 3,4,5,6,7,8,9 - «5» баға қойылады 25 мин


Сергіту сәті

Музыкамен адам көрсетіп тұрған жаттығуды жасау 2 мин

Ой толғау

Сұрақ –жауап. Суреттерді және заттарды көрсетіп сөйлеу, мағынасын түсіну 5мин

Жаңа сабақты бекіту

Exercise6. Listen and repeat.

What's that?

It's a


Exercise 7. Talk to your friend.

What's that?

It's a

Exercise 8-10 Listen and repeat 5мин


Үйге тапсырма

Exercise 12 1мин

Бағалау

«Өзін-өзі бағалау» стратегиясы, сабақ кезеңдері бойынша өздерін бағалау. 1 мин


Тексерілді: Арыстанбекова А.Ш

Күні: 19.11.2013 жыл Пәні: Ағылшын тілі. Пән мұғалімі: Абишева Алмагүл

Сабақтың тақырыбы: Whose T-shirt is this? (Мынау кімнің жейдесі?)

Сабақ мақсаты : Сілтеу есімдігінің көпше түрі «these, those» ажырату; өздік жіктеу есімдіктерінің қолануға үйрету арқылы, шығармашылық қабілеттерін дамыту

Күтілетін нәтиже:Сілтеу есімдігінің көпше түрі «these,thosе» ажыратады және қолданады; жаңа сөздікті ауызекі тілде айтады және жаза алды

Қолданылатын әдіс-тәсілдер және кіріктірілген 7 модуль: Топпен, жеке, жұппен жұмыс, «Уақыт шеңбері», стратегиясы, Венн диаграммасы СТО, ООЖӘТ, ОҮБ ОБ, ТДБО, ЖЕСО, АКТ, ОБК

Ағылшын тілін үйренудегі тіл тосқауылын жеңу: Визуаландыру, сөздік беру, сөйлемді немесе сөзді аударып беру

Сабақтағы формативті және суммативті бағалау: Өзін-өзі бағалау. Критериалды бағалау. «Оқушылардың арнайы қателерді бағалауы»

«екі жұлдыз, бір ұсыныс».



Негізгі дерек көздер: Оқулық, проектор, флипчарт, маркер, түрлі түсті бояу,электрондық оқулық, 5 сынып оқулығы.


Сабақтың кезеңдері

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы әрекеті

Уақыты

Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу, оқушылардың назарын сабаққа аудару, түгелдеу.

Қолайлы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып, жемістердің түріне байланысты оқушыларды үш топқа бөлу



Сәлемдеседі.

Жемістердің түріне байланысты оқушылар үш топқа бөлінеді. «Алма», «Ананас», «Құлпынай»



2 минут

Қызығушылықты ояту

Алдыңғы сабақтардағы өткен материалды еске түсіруіне байланысты түрлі сұрақтар қойылады.

1 ─слайдпен жұмыс, 7-14 жаттығулар (56-57 беттер).

Алдыңғы сабақта өтілген материалдарды еске түсіру, диалогтық оқыту әдісін пайдалану.


Өткен тақырыпқа байланысты топта сұрақ─жауап арқылы диалог құрады.

1 ─слайдпен жұмыс жасайды, 7-14 жаттығуларды орындайды




7 минут

Мағынаны ашу

Жаңа тақырыппен байланыстыру:«Миға шабуыл» стратегиясын пайдалану

«Сәйкестендіру» әдісін пайдалану.



2-жаттығуды орындатады.

Listening, speaking and writing

Exercise1. Talk to your friend about the pictures on page 49.What's picture 1?It's a______.

Практикалық жұмыс ex 8-9 Practical work

Семантикалық картамен жұмыс жасату.

Оқулықпен жұмыс.


-Киімдер туралы мәлімет алады, ағылшын тілінде киім атауларын қайталайды.

-Есімдік сөздерді сәйкестендіреді.


-2 жаттығу арқылы жұптық жұмыс атқарады.
- Киім түрлерін жекеше және көпше түрде қолмен ұстау арқылы атап көрсетеді.

- Оқулықтағы жаңа сөздерді оқып, дәптерге жазады.



20 минут

Сергіту сәті

Сергіту сәтін орындатады

Интербелсенді тақтада видео ролик арқылы дене шынықтыру жаттығуын жасайды

2 минут

Ой толғау


Сұрақ –жауап. Суреттерді және заттарды көрсетіп сөйлеу, мағынасын түсіну

Сурет бейнесіне қарап, киімдердің жекеше, көпше түрлерін анықтайды.

5 минут

Үйге тапсырма

Бағалау

Оқулықтағы 16 жаттығу, 60 бет

Ex 3,4- «3» баға қойылады Ex 3,4,5,6,7 - «4» баға қойылады Ex 3,4,5,6,7,8,9 - «5» баға қойылады


16 жаттығуды орындайды,оқулықтағы мәтінді оқиды.

Топта бағалау парақшасы арқылы, өз-өздерін бағалады және топбасшысы бағалады.



5 минут

Каталог: 2014
2014 -> Сәлім меңдібаев армысың, алтын таң! Журналист жазбалары Қостанай – 2013 ж
2014 -> Хромтау қаласы №6 Хромтау гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі Кысырауова Шынар Андебековнаның
2014 -> Қазақ тілі мен латын тілі кафедрасы Қазақ Әдебиеті пәні бойынша әдістемелік өҢдеу мамандығы: Фельдшер Мейірбике ісі Стамотология Курс: І семестрі: ІІ
2014 -> Сабақ тақырыбы: Қазақстандықтардың Мәскеу,Ленинград,Сталинград шайқастарына қатысуы. Сабақтың мақсаты
2014 -> Қазақстан республикасы білім және ғылым министрлігі
2014 -> Сабақ №3 Мәртөк орта мектебінің қазақ тілі және әдебиеті
2014 -> Жақсыбай Мусаев шығармашылығы және көркемдік Зерттеуші оқушы: Мұратбаева Назерке
2014 -> Сабақ Тақырыбы: Қазақ жеріне терме,жырлары кеңінен тараған ақын Әбубәкір Кердері Боранқұлұлының "Досқа насихат"термесі
2014 -> Тақырыбы: Ақындықты арман еткен жерлес Талапбай Ұзақбаев
2014 -> Сабақтың тақырыбы : Жетім. М.Әуезов Сабақтың мақсаттары


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет