Сабақтың түрі: аралас сабақ



Дата10.10.2020
өлшемі17,73 Kb.
#64440
түріСабақ




















































Тақырыбы: Ч, щ дыбыстары
Сабақтың мақсаты: ч,щ дыбыстарының дауыссыз дыбыс екендігін, орыс тіліндегі сөздерде кездесетіндігін, оның айтылу және жазылу ерекшелігін таныту;

Оқушылардың ойлау ,есте сақтау қабілетін, тіл байлығын дамыту,өз ойын еркін жеткізуге, сөйлеу дағдыларын одан әрі жетілдіре түсу; Сауаттылыққа, ақыл-ой, адамгершілік тәрбиесіне баулу.



Сабақтың түрі: аралас сабақ.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, көрнекілік, іздену, жаттығу жұмыстары. Сабақтың көрнекіліктері: мазмұнды суреттер,үлестірме қағаздар,кесте.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: сабаққа даярлық.

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру: 15-жаттығу тексеру, оқу. Ең дұрыс тізбекті мадақтау. Қиын сөздердің мағынасын ашу, түсіндіру.

ІІІ. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІҮ. Жан-жақты білімдерін тексеру. Ч дыбысы бар қандай сөздерін білесіңдер? Айтылуы бойынша Ч мен Щ ұқсайды ма?

Ү. Жаңа материалмен жұмыс: Кіріспе. Тақтадағы 4 бөлікке бөлінген жасырын суретті табу, әр бөліктің сұрағына жауап береді. Екі сурет шығады чемодан щетка

-Осы сөздер қай әріптен басталады? –Ч,щ қандай дыбыстар?

а) оқулықпен жұмыс. 1-жаттығу. Берілген буындардан сөздер құрау: щи, чемпион, щетка, чек, карточка, плащ. Бұл сөздердегі ч, щ дыбыстары дауысты ма, әлде дауыссыз ба? Неліктен? Ауызша сөйлем құрау. Қоршаудағы ережені оқу, талдау, есте сақтау.

ә) дәптермен жұмыс. Көркем жазу.



2-жаттығу мақалды мәнерлеп оқу, мазмұнын ашу. Дәптерге көркем етіп жазу. 3-жаттығуды терме диктанты ретінде жазу. Сөйлемдерден ч және щ дыбыстары бар сөздерді теріп жазу, сол сөздерге дыбыстық талдау жасау. 5-жаттығу ч, щ әріптерін қойып, сөйлемді көшір, сол сөздермен бірнеше сөйлем құрап жаз. 6-жаттығу . Өлеңді мәнерлеп, түсініп оқыту, ащы , ашшы сөздеріне сұрақ қойдыру, қатыстырып сөйлем құру. Үлестірме қағаздармен жұмыс.

7-жаттығу. Картадан Чукот түбегін көрсету, мәтінді түсініп оқыту, талдау,ч әрпі бар сөздердің астын сызу, жазылуын есте сақтау. Алғашқы екі сөйлемді жазу.

Сергіту жаттығуы. «Шөжелерім» әні.

ҮІ. Бекіту: 8-жаттығу «Кім зерек?» ойыны арқылы сөзжұмбақты шешу. Щ: щи, ащы, тұщы, щетка. Ч: чек, Чукот, чемпион, чекис.

ҮІІ. Қорытындылау. - Балалар, бүгін біз не үйрендік? - Ч,щ дыбыстарына байланысты қандай өлең жолдарын, тақпақтар білесіңдер?

Почташы ,Почташы!

Біздің үйге тоқташы!

Щетка деген ғажап-ақ



Щетканы әжем мақтайды.

ҮІІІ. Үйге тапсырма: 4-жаттығу, «Щетканың пайдасы» тақырыбына әңгіме жазу.

ІХ. Оқушыларды бағалау.
Каталог: uploads -> doc -> 0b5b
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0b5b -> Сабақ жоспары 10 сынып
0b5b -> Сабақтың тақырыбы: Қазақ тілі ұлттық мәдени, рухани асыл мұра


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет