79. Сабақтың тақырыбы: Менің әуес ісім- саяхатқа шығу.
Сабақтың Мақсаты: Тақырып бойынша оқушылардың білімдерін толықтыру, сөйлеу қабілеттерін арттыру, сөздік қорларын молайту, жеке, жұппен, топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру .
Сабақтың міндеттері:
- сөздік қорын молайтады, тілін дамытады
- баяндау арқылы өз ойын жеткізе білуге үйренеді
-жеке, жұппен, топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырады
Күтілетін нәтиже:
А- оқушы шағын әңгіме құрастыра алады;
В- сөйлемдер құрастыра алады.
С- сұрақтарға жауап бере алады.
Ресурстар: Бағалау парағы, оқулық, қағаз А4, маркер, стикерлер
Кезеңдер
|
Уақыт
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
1.Ұйымдастыру кезеңі
Шаттық шеңбер
2. Үй тапсырмасын тексеру
«Ыстық орындық»
|
2мин
5 мин
|
Амандасу, түгендеу.
2.Психологиялық дайындық: сабақ алдында бір-бірімізге сәтілік тілейміз.
Үй жұмысын тексеремін.
Әуес спорт түрі туралы шағын әңгіме құрау. 152 бет №4-тапс
|
Оқушылар жақсы тілектер айтады.
Оқушылар дайындаған мәліметтерін айтады.
Дәптерлерінен жазып әкелген әңгімелерін оқиды.
|
Шапалақтау
Спикер бағалайды
|
2. Қызығушылық ояту
|
8мин
|
Жаңа сөздермен жұмыс ұйымдастыру.
- Қалай ойлайсыңдар бүгін сабағымыз неге арналады?
Сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтау.
|
Жаңа сөздермен жұмыс:
Саяхатқа шығу –путешествовать
Аралаймыз – обходим, посещаем
Демалыс – отдых
Серуендедік – гуляли
Қызықты – интересный
Ұнатамын – нравиться
Оқушылар «Пирамида» әдісі бойынша сөздермен жұмыс жасайды. Сөз тіркесін, сөйлем құрастырады, жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазады.
Оқушылар сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды.
Сабақтың тақырыбын жазады: «Саяхатқа шығу»
|
|
Мағынаны ажырату
Мәтінмен жұмыс.
Топ жұмысы
Жұмыстарды қорғау
|
12 мин
|
№1, №3 мәтіндерді түсініп оқу, сөйлемдерді пайдалана отырып, шағын әңгіме құрастыру.
|
Топта мәтіндерді оқиды, әңгіме құрастырады.
топ. Машинамен саяхат
топ. Пойызбен саяхат
топ. Жаяу саяхат
Әр топтан оқушы шығып, өз жұмыстарын қорғайды
|
Спикер бағалайды
|
Толғаныс
«Екі жұлдыз,бір ұсыныс» әдісі
|
3 мин
|
Үйге тапсырма беру.
|
Әр топ мүшелері басқа топ мүшелеріне «Екі жұлдыз,бір ұсыныс» жазады.
154 бет №2- тапс. Мақал-мәтелдердің орыс тіліндегі баламасын тауып, жаттау
|
Суммативтік бағалау
|
Мағынаны ажырату
1.Интербелсенді тақта
2.Сергіту сәті
3.Мәтінмен жұмыс.
Топ жұмыс
«Сынарын табу» әдісі
«Сөйлемдерді аяқта»
әдісі
Грамматикалық тапсырма
|
22 мин
|
Жаңа сөздермен таныстырамын.
153 бет №1-тапс.
.
|
Жаңа сөздермен жұмыс:
Айналысу, шұғылдану –заниматься
Орын алу – занять место, победить
Шаңғы тебу – кататься на лыжах
Жеделхат – телеграмма
Біріншілік – первенство
Дүниежүзілік – всемирное
Балалар топта ақылдасып, сөйлемдерді толықтырып, дәптерлеріне жазып алады.
«Шұғылдану, денсаулық, әуес ісім» сөздерін талдайды.
|
Балалар өз өзін бағалайды
Бағалау парағына балалар өз өзін бағалайды
|
Рефлексия
«Синквейн» әдісі
Үйге
|
5 мин
3 мин
|
Спорт тақырыбына бес жол өлең құрастыру.
Үй тапсырмасын түсіндіреді
|
Оқушылар бес жол өлең құрастырады
Әуес спорт түрі туралы шағын әңгіме құрау. 152 бет №4-тапс.
|
Суммативтік бағалау
|
Достарыңызбен бөлісу: |