Пән: Математика
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Күні: 17.04.2017ж.
Сынып: 5 «А»
|
Мектеп: «Ы. Алтынсарин атындағы орта мектебі» КММ
Мұғалімнің аты-жөні Бердышова А.У
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Ондық бөлшектерге амалдар қолдануға есептер шығару
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
Ондық бөлшектерді қосу, азайту, көбейту және бөлу амалдарына берілген есептерді шеше білу дағдысын қалыптастыру
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: Ондық бөлшектерді қосу, азайту, көбейту және бөлу ережелерін біледі
Көптеген оқушылар: Ондық бөлшектерді қосу, азайту, көбейту және бөлу ережелерін біледі және оларды пайдаланып есептер шығара алады
Кейбір оқушылар:Күрделі есептер шығара алады
|
Жетістік критерийлері
|
Оқушылар Ондық бөлшектерді қосу, азайту, көбейту және бөлу ережелерін біледі және оларды пайдаланып есептер шығара алады
|
Тілдік мақсаттар
|
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқуышылар мен жұмыс жасай отырып оларды тәртіпке, бірлесіп жұмыс жасауға дағдылау
|
Пәнаралық байланыстар
|
Физика, алгебра
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интерактивті тақта
|
Бастапқы білім
|
Бақылау жұмысы №11
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Білу
|
Ұйымдастыру. Оқушыларды түгелдеу. Дайындығын тексеру
Үй тапсырмасын дәптер жинау арқылы тексеру
Оқушылар ондық бөлшектерді қосу, азайту, көбейту және бөлуді орындауды постер сызып, түсіндіреді
|
3мин
7 мин
|
Сабақтың ортасы
Түсіну
Қолдану
Талдау
Жинақтау
|
Ашық сұрақтар (ойлану):
0,25= 1/4
2,75=2 3/4
0,5= 1/2
2,2=2 1/5
Теңдеу шешу:
х = 2
у= 2
Деңгейлік тапсырмалар:
А ) тобына : 2,8 : 0,7 = 4
В) тобына: 9,1 + 11,5 : 5 = 4,12
С) тобына : : 0,09 + 3,61 : – 18,63 = 4,22
Теңдеудің түбірін тап:
Жауабы: 22,3
Демалыс сәті. Адасқан әріптерден сөз құрайық:
ТЕӨУБКЙ – КӨБЕЙТУ
УҚСО – ҚОСУ
УБЛӨ – БӨЛУ
ЙАТАУЗ-АЗАУТУ
АНТНРАУЛСА-НАТУРАЛ САН
КЫОДЕБШӨЛҚН – ОНДЫҚ БӨЛШЕК
Графикалық диктант:
1. Ондық бөлшектің жазылуындағы бөлшек бөлігінің сандары ондық таңбалар деп аталады.
2.Ондық бөлшектердің соңына нөлдер тіркеп жазса,бөлшек өзгереді.
3. 0,70=0,07 теңдігі дұрыс па ?
4.Ондық бөлшек 2 бөліктен тұрады
5. 3,2 бөлшегі координаталық сәуледе 2мен 3сандарының арасында орналасқан
6.Кез-келген ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыруға болады
7.13,12*0,01=0,1312 шығады
8.Ондық бөлшектерді салыстырудың 3 тәсілі бар.
9. 0,100*10=10
10. Ондық бөлшектерді көбейткеннен кейін үтірді көбейткіштердегі үтірдің астына қою керек.
Графикалық диктанттың жауабы:
0-1- қате «4»
2-3 қате «3»
4-5 қате «2»
5 қатеден көп- «1»
|
3 мин
5мин
7 мин
5 мин
3 мин
5 мин
|
Сабақтың соңы
Бағалау
|
Оқушыларды бағалау
Оқушы аты-жөні
|
Білу
|
Түсіну
|
Қолдаун
|
Талдау
|
Жинақтау
|
Жалпы ұпай саны
|
Баға
|
Ашық сұрақтар
|
Теңдеу
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақты қорытындылау:
Бүгінгі сабақ маған ...
Келесі сабақтан күтетінім ...
Осы сабақтағы жетістігім ...
Ағаштың төбесі - Сабақ өте жақсы ұнады және бар мүмкіндігімді пайдаландым
Ағаштың ортасы – Сабақ ұнады және өз мүмкіндігімше қатыстым
Ағаштың асты – Тарау бойынша әлі жұмыс жасау керек
Үйге тапсырма: №1536
Ондық бөлшектерге малдар қолдану ережесін қайталау
|
7 мин
|
Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
|
Бағалау шкаласы
«5» - 20 - 24 балл
«4» - 15 - 19 балл
«3» - 10 - 14 балл
«2» - 0 - 9 балл
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|