1-сабақ Сабақтың тақырыбы: 3D



бет1/6
Дата12.12.2023
өлшемі0,64 Mb.
#196478
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6
Байланысты:
2т-6кл
1575445276, тест кітапша, 5-6 сынып тәрбие жоспары 23ж24 (1) (1)




Құрметті әріптес!


Қазақстан Республикасының «Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы» заңына сәйкес авторлық құқық заңмен қорғаланатынын ескертеміз. Сатып алған ҚМЖ – ны тарату туралы факт анықталған жағдайда әкімшілік айыппұл салынады.
«USTAZ tilegi» ғылыми әдістемелік орталығының әкімшілігі




472 бұйрығы бойынша жасалған ҚМЖ келесі бетте
Бұл ҚМЖ ust.kz сайтында жасалынған. «USTAZ tilegi» ғылыми-әдістемелік орталығының сайтынының ҚМЖ бөлімінде кез-келген пән, кез-келген сынып бойынша ҚМЖ және презентацияны жүктеп ала аласыз. Ол үшін сілтеме арқылы өтіңіз.
https://ust.kz/qmg

Қысқа мерзімді жоспар
6– сынып, 2-тоқсан
1-сабақ
Сабақтың тақырыбы: 3D -редактор құралдары

Бөлім

6.2.3D - баспа

Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып 6

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы:

3D -редакторы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



6.3.1.1 3D-модельдер қолдану мысалдарын келтіру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:
3D -редактор құралдарының сипаттамасын біледі.
Көптеген оқушылар:
3D-редакторының құралдарын қолданады.
Кейбір оқушылар:
Paint графикалық редакторы мен SketchUp программасындағы құралдардың қызметіндегі ұқсастықтар мен айырмашылықтарын анықтайды

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу
Шаттық шеңбері: оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады.
Өткен сабақты пысықтау:
«Жұптасып – ойлан- бөліс» әдісі.
-2 D графикасының қолмен салынған қандай артықшылығы бар?
- 2 D графика мен 3 D графикаға арналған қандай программаларды білесің?
-2 D графика мен 3 D графиканың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар?

Оқушылар сәлемдеседі
Оқушылар сұраққа жауап береді



ҚБ «Мадақтау сэндвичі»



Жұмыс дәптері

Сабақтың ортасы

Жаңа тақырыппен танысу
Көрсетелім.SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысамыз.
1-тапсырма.
Оқулық § 2.2, 47-48 бет «Практикада қолдану»
2-тапсырма. «Баспалдақ» моделін құрастыр.

SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысады
Өзара талқылап карточкаға жауаптарын жазады
«Баспалдақ» моделін құрастырады

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

Интербелсенді тақта /компьютер
Карточка
Оқулық

Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс: «+; - ; қызықты» әдісі.
/стикер/ Оқушылар бір жағында(+)белгісі бар, осы тақырып бойынша түсінгенін жазады, келесі бетінде (-) белгісі, осы тақырып бойынша не түсініксіз болғанын жазады, және осы сабақта ұнаған тапсырма, әдістерді жазады

Өзін-өзі бағалау.




стикерлер


Қысқа мерзімді жоспар
6– сынып, 2-тоқсан
2-сабақ
Сабақтың тақырыбы: 3D -редактор құралдары

Бөлім

6.2.3D - баспа

Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып 6

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы:

3D -редакторы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



6.3.1.2 3D-редактордың мүмкіндіктерн ісипаттау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:
3D -редактор құралдарының сипаттамасын біледі.
Көптеген оқушылар:
3D-редакторының құралдарын қолданады.
Кейбір оқушылар:
Paint графикалық редакторы мен SketchUp программасындағы құралдардың қызметіндегі ұқсастықтар мен айырмашылықтарын анықтайды

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу
Шаттық шеңбері: оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады.
«Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақ қою:
1.3D редакторының мүмкіндіктерін қалай сипаттауға болады?
2.Күнделікті пайдаланатын заттардың, көліктер мен ғимараттардың кескінін алдын ала жобалауда компьютер қаншалықты қажет?

Оқушылар сәлемдеседі
Оқушылар сұраққа жауап береді



ҚБ «Мадақтау сэндвичі»



Жұмыс дәптері

Сабақтың ортасы

Жаңа тақырыппен танысу
3D – модельдеудің ең алғашқы кезеңі және ең негізгісі, бұл барлық фигураларды нақтылау (детализация). Бұл кезеңде барлық фигуралар мұқият тексеріледі. Осы кезеңде дайындалған фигуралар 3D модель деп аталады.
Талдау
SketchUp программасының терезесіндегі құралдарды қалай топтастырған болар едіңдер? Талқылаңдар. Программаның негізгі құралдарының қызметін түсіндіріңдер.
Жинақтау
2D графикада берілген суреттерді қағазға 3D графикаға өзгертіп салыңдар (Оқулықта 10-шы, 11-суреттер).
Тапсырма
Суреттегі 3D модельдердің жалпы көлемін есептеп шығар (Оқулықтағы 12-ші, 13-суреттер).

SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысады
Өзара талқылап карточкаға жауаптарын жазады
«Баспалдақ» моделін құрастырады

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

Интербелсенді тақта /компьютер
Карточка
Оқулық

Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс: «+; - ; қызықты» әдісі.
/стикер/ Оқушылар бір жағында(+)белгісі бар, осы тақырып бойынша түсінгенін жазады, келесі бетінде (-) белгісі, осы тақырып бойынша не түсініксіз болғанын жазады, және осы сабақта ұнаған тапсырма, әдістерді жазады

Өзін-өзі бағалау.




Стикерлер



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет