Сабақтың мақсаттары Барлық оқушылар: Әр иммунитет барынша қарапайым сөздермен сипаттай алады



бет1/2
Дата04.08.2017
өлшемі167,68 Kb.
#22983
түріСабақ
  1   2

Сабақтың тақырыбы: Иммунитеттің механизмі

  • mechanisms of immunity




Мектеп: Талдықорған қаласы ФМБ

Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні: 13-14.11/ 2014

Мұғалімнің аты-жөні: Құнанбаева С.Ж.

СЫНЫП: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Осы сабақтың көмегімен қол жеткізілетін оқу мақсаттары

Гуморальді және жасушалық иммунитетті салыстыру

compare the humoral and cellular immunity




Сабақтың мақсаттары


Барлық оқушылар: Әр иммунитет барынша қарапайым сөздермен сипаттай алады.

Оқушылардың көпшілігі: Гуморалдық иммунитет пен

жасушалық иммунитетті түсіндіре алады.



Кейбір оқушылар: оқушылар иммунитеттің әр түрін нақтылап, салыстыра алады арасындағы айырмашылықты біледі.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Пән лексикасы және терминология: лейкоцит, нейтрофил, лимфоцит, моноцит, макрофаг, иммунитет, лимфа жүйесі, ұлпа сұйықтығы, гуморальдық иммунитет, жасушалық иммунитет,

leukocyte, neutrophil, lymphocyte, monocyte, macrophage, immune system, lymphatic system, blood, tissue fluid, lymph, humoral immunity, cellular immunity, blood clotting

Диалог құруға/жазылымға қажетті пайдалы сөздер топтамасы:

Әр иммунитетті барынша қарапайым сөздермен сипаттауы керек.



Алдын-ала білімдер

Иммунитет деген не? Оқушылар лейкоциттіердің қызметі туралы толық біледі. Антиген, антидене дегенді түсіндіре алады

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері




Ресурстар

0 - 5

6 – 30


31 – 35

35-40



41-50

51-60

61-75


Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу,оқушыларға жақсы оқу атмосферасын,яғни жағдай қалыптастыру.



Өткен сабақтағы білімді пайдалану.Оқушылар өткен сабақтан алған білімдерін пайдалана отырып жұмыс істейді.

Иммунитет деген не? Оқушылар лейкоциттердің қызметі туралы толық біледі. Антиген, антидене дегенді түсіндіре алады



Жаңа сабақты игеру

Иммунитеттің механизмі

ОМ: Жасушалық және гуморальді иммунитетті салыстыру.

Кілт сөздер үш тілде болады (білемін;білмеймін) Оқушылардың өз білімдеріне сүйене отырып иммунитет дегенімізді қалай түсінетіндігін айтады (алдыңғы білімді бақылау) активити

Иммунитет дегеніміз – .................................



(презентация арқылы көреді, оқиды,жазады)



Каталог: site -> nis -> repository -> file -> 16%2004%202015
16%2004%202015 -> Қалыптастырушы бағалау. Қазақ тілі және әдебиеті, 2-сынып, 2-тоқсан
file -> 7 сыныпқа физика пәнінен зертханалық ЖҰмыстарға арналған әдістемелік ңҰСҚАУ
file -> Сабақтың тақырыбы:«ххі ғасыр көшбасшысы»
16%2004%202015 -> Сабақ тақырыбы: Еңбек қатынастары субъектілерінің құқықтары мен міндеттерін білу не үшін қажет?
16%2004%202015 -> Сабақтың мақсаты Проблемалық сұрақтарға жауап беру үшін бірнеше дерек көздердің ақпаратын салыстырып, қолданады
16%2004%202015 -> Құрамы Мектеп: Қарағанды қаласы ниш уақыты: 40 минут


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет