«Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар» Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы



Дата07.02.2022
өлшемі2,5 Mb.
#91036
Байланысты:
4 сынып ультрадыбыс КМЖ
3D моделін құру, кмж 3 сынып Кегельринг, кмж 3 сынып Кегельринг, Бағдарламалау тілдері 7 сынып, Шаңғы дайындығы екі адымды алмастырып жүру 7 сынып


Пән:
«Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар»
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
РОБОТОТЕХНИКА. ЛАБИРИНТ ЖӘНЕ КЕГЕЛЬРИНГ

Мектеп:







Мұғалімнің аты-жөні: Бақытжан Жания Даниярқызы







Күні:

























Сынып:

4






















Қатысқандар саны:























Қатыспағандар саны:

























Сабақ тақырыбы

Ультрадыбыс датчигі







Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.2.1.1 Ультрадыбысты және оны қолдануды сипаттау







Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Lego Mindstorm роботында ультрадыбыс датчигін қолданумен танысып, программа құрастырады.
Кептеген оқушылар: EV3 және Lego Mindstorm роботында ультрадыбыс датчигін салыстыра алады.
Кейбір оқушылар: ультрадыбыс датчигін практикалық жүзінде қолдана алады.







Бағалау критерийлері

Lego Mindstorm EV3 жиынтығының ультрадыбыс датчигінің қызметімен танысып, оған арналған программа құрастырады.







Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика және терминология:

  • Ультрадыбыс - Ультразвуковой - Ultrasonic

Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:

  • Қазақ халқының тұрмыс-салт ерекшеліктеріне, кәсіптік қажеттілігіне байланысты қалыптасқан қандай өлшем бірілктерді атай аласың

  • Техникада судың тереңдігін, медицинада адамның ішкі құрылысын тексеретін құрылғылар жайлы не білесің

  • Робот айналасында тұрған заттарға дейінгі қашықтықты қалай анықтайды?










Құндылықтарды дарыту

Сын тұрғысынан ойлау, өзара сыйластық, құрметпен қарау,ынтымақтастық,ашықтық, басқалардың пікірлерін тыңдауға,өз пікірін ашық айтуға дағдыланады.







Пәнаралық байланыстар

Ағылшын тілі, Орыс тілі.







АКТ қолдану дағдылары

Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу;







Алдыңғы білім



Баңдаршам робот







Сабақ барысы







Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар







Сабақтың басы



Психологиялық ахуал қалыптастыру:
Сыныпты түгендеу. «Екі жұлдыз, бір тілек» тренингін жасау арқылы оқушылардың жақсы көңіл – күйлерін, сыныптың ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Оқушылардың мұндағы мақсаты жақсы тілектер. Бағалау крийтериімен таныстырамын.

суреттер,бағалау парағы











Білу



Бүгінгі сабақ тақырыбы: § Ультрадыбыс датчигі
Оқушылар тақырыпты өздігінен оқып шығады «Сұрақ жауап» ұғымдық оқыту әдісі тақырыпты талқылайды.



Сұрақтары талқыланып сұралады/бірлескен жұмыс /. Топтар бірін-бірі өзара бағалайды.
Дескриптор:Білім алушыға

ҚБ: Жұлдызша арқылы
50-54 (D)



компьютер,
интерактивті тақта,
оқулық












Сабақтың ортасы
Түсіну



«Себебін анықтайық»



Дескриптор:Білім алушыға

  • Ультрадыбыс датчигі не үшін қажет екенін біледі;

  • Роботқа ультрадыбыс не үшін орнатылатынын біледі;

ҚБ: саусақ бойынша 55-59
65-69
(D+, C, C -)


Оқулық 51 бет








Талдау



«Ой бөлісу» әдісті қолданып, ой бөлісу

«Ақылдың алты ойлау қалпағы» Эдвард де Боно әдісі бойынша ойды ортаға салу





Ойларын ортаға салу, қорытынды жасау
Дескриптор:Білім алушыға

  • Түс датчигі мен ультрадыбыс датчигінің айырмашылығымен ұқсастығын біледі;

ҚБ: Смайликтер әдісі арқылы бағалау
70-74
75-79
(C+, B-)












Қолдану



Компьютерде орындайық




Дескриптор:Білім алушыға

ҚБ: Баллмен бағлау
80-84
(В, B+)



Компьютер










Жинақтау




Дескриптор:Білім алушыға

  • Тақырып бойынша бардық термин сөздерді біледі;

ҚБ: Баллмен бағлау
90-94
95-100
(A-, A)












Сергіту жаттығуы

Көз жаттығуын қайталайды







Сабақтың соңы

Бағалау


Бағалау парағы арқылы топтарды топ сарапшысы өзара бағалау жүргізеді. Әр тапсырмада бағалау парағынасмайлик жапсырылып отырады. Сол арқылы оқушының сабаққа қандай деңгейде қатысқаны көрінеді.
Бағалау парағы

Оқушының аты-жөні

Білу

Түсіну

Қолдану

Жинақтау

Жеке жұмыс

Жалпы























Рефлексия
Оқушылар «Тазалық» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты


Компьютермен жұмыс жасау кезіндегі қауіпсіздік ережесін қайталау

Саралау –Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?
Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай
тексеруді жоспарлап отырсыз?





Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?
Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабыққа саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерңнде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.





Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың
жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?






Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет