Сабаққа қатыспаған оқушылардың саны: сынып: Сабақ Сабақтың тақырыбы



Дата20.12.2021
өлшемі18,82 Kb.
#103796
түріСабақ
Байланысты:
Шаңғы дайындығы екі адымды алмастырып жүру 7 сынып
3D моделін құру, 4 сынып ультрадыбыс КМЖ , кмж 3 сынып Кегельринг, кмж 3 сынып Кегельринг, Бағдарламалау тілдері 7 сынып

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі

Мектеп: 37 мектеп

Күні:

Мұғалімнің аты – жөні: Баширов Бектас

Қатысушылардың саны: 18

Сабаққа қатыспаған оқушылардың саны:4

Сынып: 7

Сабақ

Сабақтың тақырыбы


Шаңғы дайындығы екі адымды алмастырып жүру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

7.1.3.1 - арнайы спорттық техниканы орындау кезіндегі қозғалыс кезектілігі мен дағдыларды жалпылау және жетілдіру;

7.3.3.1 - түрлі физикалық жүктемелерді орындау кезінде ағзаны физикалық дайындау талаптарын және олардың ағзаның энергетикалық жүйесіне әсер етуін түсіну



Сабақтың мақсаты

1Сабақта қаупсіздік ережесін сақтауды үйрету.

2.Оқушыларды шаңғы дайындығына қызықтыру

3.Салауатты өмір салтын қалыптастыру

4. Екі адымды алмастырып жүруді үйрету.



Бағалау критерийі

Барлық оқушылар:

Сабақта қаупсіздік ережесін сақтауды үйрету.



Кейбір оқушылар:

Оқушыларды шаңғы дайындығына қызықтыру



Көпшілік оқушылар:

Екі адымды алмастырып жүруді үйрету.



Тілдік мақсаттары:

Командада және топтық қызметте сенім мен жұмыс істеу дағдылары туралы өз түсініктерін талқылай алады

  • Пәнге тән лексика мен терминология

  • Шаңғы спорты: шаңғы таяғы/ шаңғы аяқ киімін бекіту құралы, шаңғы / шаңғының жолы, шаңғы жүрістері: классикалық стиль, еркін стиль,

  • Алма кезекті жүрістер, бір мезгілді жүрістер. Шаңғы таяғын дұрыс шығару, бір шаңғымен сарғанау, шаңғы таяғын алға еңкейтіп шаншу.

  • Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

  • Сіз жүгіру шаңғы спорты мен тау шаңғы спортын айыра аласыз ба?

  • Шынығу сіздің денсаулығыңызға қалай әсер етеді?

  • Шаңғы жүрісін қимылмен көрсету, сізге қалай көмектеседі?

Құндылықтарды дарыту

Сабақ кезінде бір-біріне деген әділдік. Ойын немесе жаттығу кезінде , жауапкершілігін арттыру топты қорғай білу. Жауапкершілік. Өзіңе және басқаларға сыйластықпен қарау.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері



Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі

3-4 рет қайталау.


2 мин

5-6 рет қайталау.

2 мин

2 мин


2 мин

2.30 мин


1. Сапқа тұрғызу, кезекшінің баяндамасы

2. Теория мәлеметтері, сабақтың тақырыбы, мақсаты.

3. Шаңғыны дурыс тандау, дайындау

Саптағы жаттығулар :Оңға, солға, айналып бұрылу.Секіріп бұрылу.

Жалпы дамыту жаттығуларын таяқпен жасау

Шаңғыларын кию.

Саптағы жаттығулар шаңғымен.



Оқу-жаттығу алаңына шаңғымен шығу,

Таяқсыз сырғанау.



Оқушылардың киімдеріне назар аудару
Спорт жабдықтары: Шаңғы,уақыт өлшегіш,ысқырғыш,

жалауша.



Сабақтың ортасы

30 мин


3 мин
3 мин

2 мин


3 мин

3 мин
3 мин

4 мин
3 мин


Итерілу, сырғанау, сырғанайтын және адымдайтын жүрістер техникасы элементерін сақтап алма-кезек екі адымды жүріспен қозғалуды үйрету.

1.Шаңғы техникасын түсіндіру, көрсету.

Имитациялық жаттығулар

- жартылай бүгілген аяқпен, қысқа адыммен жүру

- орында сілтеу, жартылай бүгілген бір аяқпен, екінші аяқпен және қолдарымен келісімді сілтеу қозғалыстарын орындау.

- табанымен соңғы итерілу орындау

- толық адым жасап, қол қозғалысымен жүру

2. алма-кезек екі адымды жүріспен қозғалуды үйрету.



  • итерілу

  • сырғанау

  • сырғанайтын және адымдайтын жүрістер

Осы жүрістер техникасы элементтерін сақтап алма-кезек екі адымды жүріспен қозғалу.


Ара қашықтықты сақтауын қадағалау.

Бір-біріне кедергі жасамауын қадағалау.


Ара қашықтықты сақтауын қадағалау.


Сабақтың соңы


Оқушыларды бір қатар сапқа тұрғызу.Сабақты қортындылау.Үйге тапсырма беру.Бағалау.Қоштасу.

Оқушылардың тыныштығын қадағалау.


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет