Дуйсекова Асылзат Сапаровна Облыс, қала, аудан Ақтөбе облысы, Хромтау ауданы, Көктау селосы Материял атауы Ашық сабақ



Дата25.08.2017
өлшемі68,94 Kb.
#26655
түріСабақ

Қатысушының Т.А.Ә

Дуйсекова Асылзат Сапаровна

Облыс, қала, аудан

Ақтөбе облысы, Хромтау ауданы, Көктау селосы

Материял атауы

Ашық сабақ, тақырыбы: «Бұл кім?»

Білім беру мекемесінің толық атауы

Көктау ОМ

Мамандығы

Бастауыш пән мұғалімі






Тақырыбы:Бұл кім?

Мектебі: Көктау ОМ




Күні, айы:

Мұғалімнің аты-жөні: Дүйсекова А.С




2-сынып

Қатысқан оқушылар:

Қатыспаған оқушылар саны:




Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.1.4.1. Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/не туралы екенін түсіну.

1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.

1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен көптік/ тәуелдік/ жіктік/ септік жалғауларын ауызша тілде қолдану.





Сабақ мақсаты:


Барлық оқушылар:

Отбасы мүшелерін атай алады. Отбасындағы адамдардың атын айта алады.



Оқушылардың басым бөлігі:

Отбасы суреті бойынша өзінің отбасындағы адамдар туралы ақпарат бере алады (суреттегі кім екенін және оның атын атай айту). Қарындас/сіңлі сөздерінің айырмашылығын түсінеді.



Кейбір оқушылар:

Кез келген отбасы суреті бойынша отбасы мүшелерін еркін атай алады, өз отбасы туралы қосымша ақпарат бере алады.






Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар




Сабақтың басы

(2-5 мин)

Оқушыларды түгелдеу.

Назарын сабаққа аудару.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Психологиялық дайындық



«Тұрғындар. Үйшік. Қалашық» тренингі

арқылы екі топқа бөліну.

«Ата-әже», «Апа-сіңлі» Жақсы көніл-күйімен, әндетіп отырамыз.

Қызығушылықты ояту: «Адам» сөзінеассоциацияжүргізу. Осы сөзді естігенде қандай ой келеді ? Жарайсыңдар.



Күтілетін нәтижелер: ынтымақтастық қалыптасады, сабаққа қызығушылығы оянады





Сабақтың ортасы

(20-25мин)

Сөздікпен жұмыс

қарындас – сестренка

сіңлі – сестренка

әпке – сестра

іні - братишка

(МК, Ұ) 1-тапсырма: Тыңда, қайтала. Үлгі бойынша сөйлес.

Осы диалог арқылы оқушылар отбасы мүшелері атауларымен танысады (ата, әже, әке, ана, аға, әпке, іні, қарындас/сіңлі). Сондай-ақ, оқушыларға қарындас және сіңлі сқздерінің кімге қатысты қолданылатыны туралы түсіндіреді. Ұл балалар өздерінен кіші қыз бала туралы қарындас сөзін, ал қыз балалар сіңлі сөзін қолданатыны туралы айтылады. Оқушыларға түсінікті болуы үшін сыныпта қарындасы/ сіңлісі бар ұл бала мен қыз баланы ортаға шығарып, сол балалар арқылы қарындас/сіңлі сөздерінің мағынасын түсіндіруге болады.



(МК) «Есте сақта!» айдары бойынша мұғалім оқушыларға отбасы мүшелері атауларын тәуелдік жалғауының I жағында қолданылуымен (тек құрылымдық үлгіде) таныстырады. Менің деген сөзбен ата сөзі атам түрінде қолданылатыны түсіндіріліп, солай жаттықтырылады.

Қалыптастырушы бағалау.

(жеке мадақ, жұптық мадақ немесе топқа мадақ айту)
«Сергіту сәті»

Бармақ ата, бармақ ата қайдасын,

Мыңдамын, мыңдамын қалың қалай?

Бармақ әже, бармақ әже қайдасын,

Мыңдамын, мыңдамын қалың қалай?

(МК, Ұ) 2 тапсырмада берілген үлгі бойынша толықтырып айту арқылы тәуелдік жалғауының қолданысы бекітіле түседі. (Үлгі: ата – менің атам, әже – менің әжем т.с.с.)



(МК, Ұ) 3-тапсырма:

Бұл тапсырма арқылы оқушылар өз отбасы мүшелерінің атын айта алуды үйренеді.

(Бұл – менің анам. Оның аты - ...)

(ОТ) Оқушылар өз отбасының суретін сала алады. Сол сурет бойынша отбасы мүшелерін атап, олардың атын айтуға жаттығады.

(Ж) 4-тапсырмада оқушылар жұппен жұмыс істейді.

Берілген үлгі бойынша оқушылар отбасы мүшелері туралы сөйлеседі. Бұл тапсырманы орындау үшін оқушылар өздерінің отбасы суретін пайдалана алады. Бірінші бала екінші баланың суретін қарап, ішінен біреуді көрсетеді және оның кім екенін (Бұл кім?) және оның атын (Оның аты кім?) сұрайды. Екінші бала бірінші баланың сұрақтарына жауап береді.

(МК, Ұ) Дәптермен жұмыс

Алған білімдерін бекіте түседі.

(Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады.
Сондай-ақ АКТ-ні қолдана білу дағдыларын қалыптастыру.


Оқулық
Аудиодиск;

3.1.1.

3.1.4.


Қағаз, қарындаштар.

№1 жұмыс дәптер


Қосымша тапсырма:

3.1



Сабақтың соңы

(5 мин)

«Қарлы кесек» әдісі арқылы сабақты бекіту.

- Қандай тақырыппен таныстық?



  • Сенің қарындасың бар ма?

  • Сенің атан мен әженнің аты кім?

Рефлексия.

Көңіл-күй экраны әдісі арқылы оқушылар сабақтан алған әсерлерін көрсетеді.







Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1. Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге?
2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?




Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?



1:

2:



Бекітемін:
Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет