Қысқа мерзімді жоспар Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі



Дата08.02.2022
өлшемі86,73 Kb.
#120283
түріСабақ
Байланысты:
user file 5dac885198af4
1616052773, 1616052773, 1616052773, 0002ddd8-ba907435, 5 сынып, osh sor geometrija 9-klass kaz, 3 күн тапсырмасы, 3 күн тапсырмасы

Қысқа мерзімді жоспар






Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.1С бөлім:
Кері тригонометриялық функциялар

Мектеп: №5 мектеп-лицей







Күні: 18.10.2019

Мұғалімнің аты-жөні: Жұмағұлова Ж.М.







Сынып: 10Б

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны







Сабақ тақырыбы

Кері тригонометриялық функциялар, олардың қасиеттері мен графиктері







Оқу мақсаттары

10.2.3.6 - кері тригонометриялық функциялары бар өрнектерге түрлендірулер орындау







Сабақ
мақсаттары

Барлығы: кері тригонометриялық функциялардың мәнін анықтай алады;
Басым бөлігі: кері тригонометриялық функциялары бар өрнекті ықшамдай алады;
Кейбірі: күрделі есептерді өз бетінше шығара алады.




Бағалау критерийлері

Оқушылар:

  • кері тригонометриялық функциялардың қасиеттерін тұжырымдайды;

  • кері тригонометриялық функциялары бар өрнектерді түрлендіруді түсіндіріп айтады,







Тілдік
мақсаттар

Пәндік лексика және терминология:
- арксинус, арккосинус, арктангенс, арккотангенс

  • кері тригонометриялық функциялар;

  • m санының арккосинусы (арксинусы) деп x бұрышының ... мәні аталады.

  • m санының арктангенсі (арккотангенсі) деп х бұрышының ... мәні аталады.

кері тригонометриялық функцияның графигін салу үшін ... керек.







Құндылықтарды дарыту

Оқушылардың өзара әрекеттесуі оң ынтымақтастық дағдыларын қалыптастыруға ықпал етеді. Алынған білімді қолдану арқылы сыни ойлау дағдыларын дамыту







Пәнаралық байланыстар

биология, медицина, химия, сандар теориясы, сәулет, машина жасау, компьютерлік графика







АКТ қолдану дағдылары

bilimland.kz, интербелсенді тақта, слайд







Алдыңғы білім

Негізгі тригонометриялық функцияларды білу.. Тригонометриялық тепе-теңдіктер мен тригонометриялық формулаларды білу.







Сабақ барысы







Сабақтың кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар







Сабақтың басы
0-5 мин

Ұйымдастыру сәті
Оқушылармен амандасу. (Оқушылар өз есімдері жазылған смарт-бейджикті тағады. )
Психологиялық жағымды әсер қалыптастыру
«иә» 1 шапалақ, «жоқ» 2 шапалақ
- Бүгін сыныпта оқушы түгел ма?
- Оқу-құралымыз түгел ма?
- Бүгін таңғы асты іштіңіз ба?
- Сабаққа кешікпей келдіңіз бе?
- Бүгінгі сабаққа дайынсыз ба?
Олай болса, сабағымызды бастайық.












Сабақтың ортасы
6-35 мин

Жеке жұмыс.
Оқушылар смарт-бейджиктегі сандар қатарының бірінші тұрған санына байланысты берілген тапсырмаларды орындайды
Уақыт: 45 секунд

1)


2)
3)
4)
5)

6)


7)
8)
9)
10)
Бағалау «Бас бармақ» әдісі бойынша (өз-өздерін бағалайды)



Дескриптор:
-оқушы кестені пайдалана отырып, өрнектің мәнін анықтайды
- оқушы өрнектің мәнін жатқа немесе есептеу арқылы анықтайды


Критерий: дұрыс жауап -1 балл
қате жауап – 0 балл


Жұптық жұмыс.
Оқушылар смарт-бейджиктегі сандар қатарының екінші тұрған санына байланысты берілген тапсырмаларды орындайды
Уақыт: 2 минут

І.


ІІ.
ІІІ.
IV.

V.


Бағалау: Стикер арқылы



Дескриптор:



Критерий:

- кері тригонометриялық функциялардың мәнін дұрыс табады;



1

- өрнекті мәнін дұрыс шешеді.



1



Үштік жұмыс.
Оқушылар смарт-бейджиктегі сандар қатарының үшінші тұрған санына байланысты берілген тапсырмаларды орындайды
Уақыт: 5 минут

І. sin


II.


ІІІ. sin




Бағалау Смайлик арқылы


Топтық жұмыс.
Оқушылар смарт-бейджиктегі сандар қатарының төртінші тұрған санына байланысты берілген тапсырмаларды орындайды
Уақыт: 10 минут


А-деңгей
Кестені толтырыңыз:



arcsin



arccos











sin(arcsin )












B –деңгей
Есептеңіз:

  1. - arcsin

  2. - arcsin

  3. - arcsin



С –деңгей
Есептеңіз:


tg
Бағалау.



Топ мүшелері

Есептер шығаруы

Ерекше ой қосуы

Топ басшының бағасы

А-деңгей

В-деңгей

С-деңгей






























































































слайд








Сабақтың соңы
36-40 мин



Рефлексия
«Гүлдер»
Оқушыларға қағаздан қиылған үш түсті гүл үлестіріледі. Олар сабақ қорытындысы бойынша жасыл түсті гүлді ең көп көмектескенге, сары гүлді ең сыпайы оқушыға, ал қызыл гүлді ең жақсы тыңдай білген балаға беруі керек. Ең үлкен гүл шоғы кімде болар екен?
Сабақты қорытындылау.
Үй жұмысы: 2.37 (Ә.Н. Шыныбеков, 10-сынып Алгебра және анализ бастамалары , Алматы, «Атамұра» 2019 жыл)








Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы






















Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:


2:


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:


2:


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?





Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет