Сабақ : дүние тарихы Мектеп: «Қызылтаң»



Дата08.02.2022
өлшемі23,39 Kb.
#121423
түріСабақ
Байланысты:
апиын соғысы
Сабаққа ену, Спирттер (1)

Сабақ : дүние тарихы

Мектеп: «Қызылтаң» жалпы орта білім беретін мектебі




Күні: 17.01.2019

Мұғалім: Сопбекова Г




Сынып: 8

Қатысқан оқушылар саны: Қатыспағандар:




Сабақтың тақырыбы

Цин әулетінің оқшаулану саясаты.Апиын соғыстары




Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

8.3.2.2.Апиын соғысының шығу себептері мен нәтижелерін сипаттау






Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: апиын соғысы жайлы білу
Көптеген оқушылар: апиын соғысының шығу себептерін түсіну


Кейбір оқушылар: апиын соғысының нәтижелерін сипаттау






Бағалау критерийлері

Барлық оқушылар: апиын соғысы жайлы біледі
Көптеген оқушылар: апиын соғысының шығу себептерін түсінеді


Кейбір оқушылар: апиын соғысының нәтижелерін сипаттайды






Тілдік мақсаттар

Пән лексикасы және терминология:
Миссионерлер, фактория, кули, контрибуция






Пәнаралық байланыс

География,биология




Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік ел» ұлттық идеяны басшылыққа ала отырып қалыптастыратын құндылықтар:
Достық пен бірлік, татулық




Осыған дейін меңгерілген білім

Батыс Еуропа елдерін біледі




Жоспар




Жоспарланатын уақыт



Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер



Дереккөздер




2 минут
3 минут

7 минут


Ұ йымдастыру бөлімі. Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, психологиялық жағымды ахуал тудыру
Ізгі арманын, үмітін
Бабалардың жалғаймыз!
Білім көкжиегінде
Жалындаймыз, самғаймыз

Өткенді қайталау. Қайталау сұрақтары мен тапсырмалары



  1. тапсырма

а) Сәйкестігін анықта
А )Ж Ж.П.Марат Өте солшыл ревалюционерлерді басқарды
Ә ) Жан Жан Варле «Сенімсіздер туралы» Заң қабылданды
Б)М М.Робеспьер «Халық досы» газетін шығарған
В )Шомет Шомет «Кешірімпаздар» ағымын басқарды
Г) Ж.Ж.Дантон Тұрақты баға орнатуды талап етті
Дескриптор: саяси қайраткердің жүргізген саясатын дұрыс сәйкестендіреді
ҚБ.Смайликтер арқылы
Ашық тест
1.Ұлы Франция буржуазиялық революциясы н бастаған оқиға?
2.18 ғасырда Францияда бірінші сословиеге кімдер кірді?
3. «Адам және азамат құқықтарының декларациясы » қабылданды?
4.Францияда абсолюттік монархия құлаған жыл?
5.Якобшілер клубы қай жылы құрылды
6.Бурбондар әулеті Француз тағына қай жылы келді?
7.Францияда 1 империя қашан орнады?
8.Банопарт 1812 жылы 24 маусымда жорыққа ш?
9.Напалеон соңғы шайқасы болған жер?
10.1684 жылы османдарға қарсы құрылған коалиция
Дескриптор:білім алушы
Тест тапсырмаларына дұрыс, нақты жауап береді
Қб. 9-10 балл «өте жақсы»
8-7 балл «жарайсың»
6-5 балл «жақсы»
4-3 балл « талпын»
1-2 балл «әлі де іздену керек!»



Кеспе қағаздар
Дүниежүзінің саяси картасы
Оқулық
стикер




Сабақтың ортасы

15 минут


5 минут

Еуропаның отаршылдық саясат жүргізген қандай елдерін білесіңдер?
Апиын деген қандай зат? Оның адамға зияны бар ма?
Жаңа сабақ
Мәтінмен жұмыс


ТЖ. «Балық қаңқасы» әдісі
1 топ Цин империясының оқшаулану саясаты
2 топ Қытайды күшпен ашу
3 топ Апиын соғыстары
Дескриптор ;
-Тақырыпты оқиды
- сұрақтарды дұрыс қояды және жауап береді
- қорытынды ой жазады
ЖЖ. «Сөйлемді толықтыр» әдісі

    1. жылы император ...... еуропалықтардың Қытайға келуіне тыйым салды.

2......-...... жылдары бірінші апиын соғысы болып өтті.
3.1858 жылы Ресей Қытаймен ....... келісімшартын жасайды.
4.Айгүн келісімі бойынша ..... өзенінің сол жақ жағалауы Ресейдің меншігі деп табылды.
ҚБ. «Ауызекі баға»









Сабақтың соңы
5 минут


Рефлексия
3 минут

  • Сабақты бекіту «Менен сұрақ, сізден жауап» әдісі бойынша оқушыларға пысықтау сұрақтарын қоямын.

1.Цин империясы қай ғасырларда әлсірей бастады?
2.Еуропада ауқатты адамдар арасында сұранысқа ие болған заттар?
3.Ағылшын саудагерлері қайсы порт арқылы Қытайға қарақшылық жолмен апиын әкеліп сата бастады?
4.Бірінші апиын соғысы қашан болды және жеңіске кімдер жетті?
5.Ресей Айгүн шартында қандай мәселелрді шешіп алды?
6.2 апиын соғысындағы еуропалықтардың келісім-шарттары Қытай үшін әділетті болды ма?
Үйге тапсырма беру: тақырыпты оқу.Қосымша мәліметтер іздену
Оқушыларды бағалау
Рефлексия.
«Плюс-минус-қызықты»
+ сабақтың ұнаған тұсын жазады

Қызықты өздеріне не қызықты болды немесе нені білгісі келеді
соны жазады









Қосымша ақпарат

Рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға


Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?


Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?


Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет