Сабақ Апатты табиғи құбылыстары. Ілік септік 4 «А» сынып



Дата12.12.2021
өлшемі188,25 Kb.
#99719
түріСабақ
Байланысты:
ашық сабақ 4 сынып. аdocx
Абай қара сөздері мақала

Алматы облысы

Панфилов ауданы

«Пенжім орта мектебі» КММ


Ашық сабақ



Апатты табиғи құбылыстары.

Ілік септік
4 «А» сынып

Бастауыш сынып мұғалімі Жиенбаева А.Д.

2019 – 2020 оқу жылы

9 сабақ



САБАҚ: Қазақ тілі

Мектеп: «Пенжім орта мектебі» КММ

ТАҚЫРЫБЫ:

73-сабақ. Ілік септік

Күні: 23.01.2020

Мұғалімнің есімі

Сынып 4 «А »

Қатысқандар саны

Қатыспағандар саны

Сабаққа негізделген оқу мақсаты

4.2.3.1 – мəтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап беру.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Ілік септік жалғауларын біледі.

Көптеген оқушылар: Шешім табуға бағытталған сұрақтарды таба алады жəне құрастырады.

Кейбір оқушылар: Берілген тақырып бойынша ой қорыту жасайды.

Бағалау критерийлері:

(жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже)



Мəтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтарды құрастыра отырып, оған жауап бере алады.

Ілік септік жалғауларын біледі.



Құндылықтарды дарыту

Адамгершілік, еңбекқорлық.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Электронды тапсырмалар.

Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім

Оқушылар алдыңғы сыныптарда көркем шығарма және ғылыми-көпшілік мәтіндермен таныс. Мәтін түрлері мен жанрын ажырата алады. Сөз мағынасымен жұмыс істеуде дереккөздерді дұрыс пайдалана алады.

Жоспар

Жоспарлан ған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі

«Қорқыныштан арылу» әдісі

Мақсаты: Оқушыларға өзіне деген сенімділікті орнату.



Алдыңғы білімді еске түсіру (жеке, топта, ұжымда)

«Интервью» әдісі

1.Зат есім дегеніміз не? Мысал келтір

2.Зат есімнің сұрақтары қандай?

3.Зат есімнің септелуі дегенгіміз не?

4.Септік жалғаулары не үшін қажет?

5.Қазақ тілінде неше септік бар?

6.Атау септігінің сұрақтары? Мысалы:

7. Ілік септігінің сұрақтары? Мысалы:

8. Ілік септігінің жалғаулары

ҚБ: Бірін-бірі бағалау.

Оқу мақсатын таныстыру

Күтілетін нәтижені анықтау

АКТ


Микрафон

Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,

толықтыру жасау,

тиімді кері байланыс орнату.





Ортасы

Жаңа сабақ.

Оқылым «Қар көшкіні» мәтінін оқу

(Т),(Ө)«Қар көшкіні» мәтінінің мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру



«Сұрақтар мен шешімдер» стратегиясы

ҚБ бірін - бірі бағалау
«Табиғатты қорғайық» постер қорғау
Тірек сөздер: ТАБИҒАТ, ЭКОЛОГИЯ, ТАБИҒИ ҚҰБЫЛЫСТАР, ТІРШІЛІК, ҚОРШАҒАН ОРТА, т.б.

Сергіту сәті

42-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жазу.

Сөйлемдерді тиісті тыныс белгісін қойып, көшіріп жазу.

Ілік септігінде тұрған сөздерді табу.

Тапсырма


ны орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Алтын, күміс қалам

Аяқталуы


(Ө; Қ) Шығармашылық тапсырма.

Ойын: «Жалғастыр...» әдісі

Берілген зат есімге ілік септігінің жалғауын қосып жаз


Рефлексия «Ұлпа қар»
Кері байланыс. «Себеттер толы жемістер»


Түсіндім Ізденуім керек Сабақ маған қызықсыз

болды


Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,

толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.



Қосымша ақпарат


Саралау -

Бағалау -


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?




Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.
2.


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.
2.


Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?

1.
2.







Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет