Сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары



Дата03.01.2022
өлшемі26,45 Kb.
#108158
түріСабақ
Байланысты:
400м қашықтыққа жүгіру


Сабақ тақырыбы: 400м кашытыкка жүгіру

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

5.3.2.2 Дененін кыздыру жане калпына келтірү жаттығуларын орындау мен дайындау аясындагы негізгі компоненттерді білү жане түсінү

Сабақтың мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады:

Төзімділікті дамытуда жүктеменің ағзаға тигізетін әсерін біледі. Жалпы дамыту жаттығуларын орындай алады. Жүгіру жаттығуларын оқушылар орындай алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Аяқ және қол жұмысын үйлестіре, жүгіріп келе жатып орындалатын жаттығулар.

Оқушылардың кейбірі орындай алады:

Өз әрекетін жақсартуға ықпал ететін іс қимылмен қозғалыс динамикасын бағалау.

Тілдік мақсат:


Жүгіру - бег – run.ысқырық – свисток--whistle,алаң-- полщадь--field.

Диалог:

Қандай жағдайда жоғары көрсеткішке жетуге,алдынғы қатардан көрінуге болады. Жоғарғы көрсеткішке жету үшін не істейміз?

Неліктен екенін айта аласындарма?








Сабақтың жоспарланған кезеңдері:

Жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

Бағалау

Сабақтың басы:

10 мин


Сабақтың ортасы:


25

мин

«Қарсы жүгіру». Бұл ойынға қатысатын екі команда А сөре сызығының және В сөре сызығының артынан орын алып, бағандарға тұрады. С мәре сызығы сөре сызығынан (А және В) 9 м арақашықтықта орналасқан. Белгі бойынша командалардың бірінші нөмірлері бір уақытта бастап, С мәре сызығына қарай жүгіреді. Бірінші болып мәреге жеткен жүгіруші өз командасына 1 балл алып келеді. Әрбір команда алған балдарды есептегеннен кейін, жеңімпаз команда анықталады.

1.Қарқынмен 60-80 м жүгіру.

1.Арнайы жүгіру жаттығулар

а) бір қалыпты жүгіру;

ә) аяқты артқа сермеп жүгіру;

б) санды жоғары көтеріп жүгіру;

в) адымдап жүгіру;

г) жылдам жүгіру.



Cөрелік тұрыс техникасы.

«Сөреге!» деген пәрменен кейін жүгіруші сөре сызығынан 1,5 табан аралығында тұрып, жүгіру жылдамдығын алатын аяқпен тізерлеп отырады, екі қолды сөре сызығына қойғанда дене салмағы қолдың білезік саусақтарына түсу керек, бас бармағының саусағы ішке, қалған саусақтарды сыртқа бұрып, иықты сөре сызығынан асырмай жәймен алға жатқызып, көзбен төмен алға назар аудару

керек.

«Дайындал!» пәрменінен соң жүгіруші тізені жерден көтеріп, жамбасты иықтан жоғары ж/е денені алға жоғары көтереді, ал аяқтар түзуленіп, дене салмағы қолға түсу керек.



«Бас!» немесе «Жүгір!» пәрменінен соң, жүгіруші қолдарын жүгіру алаңынан алып ж/е бір уақытта аяқтарын алға итеру керек. Бірінші адым төсенішті болу керек. Ал бірініші 3-4 адымдар келесі адымдарға қарағанда қысқа болу керек.



Үш шапалақ





Саралау:



  1. Орта қашықтыққа 80-100м жүгіре алатындар

  2. Орта қашықтыққа 400м жүгіре алатындар

1топтың оқушылары 80 -100 м қашықтыққа жүгіру;

2топтын оқушылары 400м қашықтыққа жүгіру.








Сабақтың соңы:
5 мин

Қалыптастырушы бағалау.

Оқушылардың білімін «Екі жұлдыз – бір тілек» кері байланысы арқылы бағалау.








Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлаймыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау.

Сыныптағы жеңіл атлетика үйірмесіне қатысатын оқушыларға дайындығы әлсіз оқушыларды үйретуді тапсыру. Қабілеті жоғары оқушыларды жеңіл атлетика үйірмесіне тарту.

  1. Оқушылардың белсенділігі және сабаққа ынтасы.

  2. Қозғалыстағы жаттығуларды орындау деңгейі.

  3. Деңгейлік тапсырманы орындау.

Оқушыларға қызыл,жасыл,сары түсті қағаздарды қолдарына беру арқылы бағалау



1.Оқушылардың бір-бірімен соқтығысып қалмауы;

2. Доптың ұшар жолын кесіп өтпеу;


3.Жүгіру кезде аяқты қайшыламау.


Дескриптор




А Орындау техникасы

В Жаттығыду орындауы

1. Сөреде дұрыс тұру

1.Сөре сызығын баспау

2.Денені алға жоғары түзу ұстап жүгірген кезде бар күшті қимылға салу

2. Жүгіру кезінде өз жолымен жүгіру

3.Жылдам бастау алу, қарқынды жүгіру.

3. Жүгіру адымдарын қадағалау (дұрыс жүгіру)


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет