Сабақ жоспары Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Атомдық және кванттық физика



бет1/3
Дата31.12.2021
өлшемі0,88 Mb.
#107322
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
Жаспанова М.Ж кмж үлгісі
34c8778b-4d17-11e4-973d-f6d299da70ee3, Жаспанова М.Ж кмж үлгісі

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Атомдық және кванттық физика

Күні:

Сынып: 11

Мектеп: «Т.Хасенұлы атындағы орта мектебі» КММ

Мұғалімнің аты-жөні: Жаспанова Мадина Жұмабекқызы
Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Жарықтың химиялық әсері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.8.1.8-фотосинтез және фотография үдерісін мысалға келтіріп отырып, жарықтың химиялық әсерін сипаттау

Сабақтың мақсаты

  • Жарықтың химиялық әсері негізінде жарық қысымының табиғаты туралы тұжырымдау

  • Фотосинтез процестері негізінде растайтын тәжірибелерді түсіндіру

  • Сабақ соңында жарықтың кванттық теориясы негізінде жарықтың химиялық реакцияларды растайтын мысалдармен түсіндіру

Бағалау критерийі

  • Жарықтың химиялық әсері негізінде жарық қысымының табиғаты туралы тұжырымдайды

  • Фотосинтез процестері негізінде растайтын тәжірибелерді жасай алады

  • жарықтың химиялық реакцияларын растайтын мысалдар келтіре алады

Тілдік мақсаттар

Фотохимиялық реакция,фотохимиялық реакцияның қызыл шегарасы,фотосинтез,фотосурет

Құндылықтарға баулу

Мәнгілік Ел жалпыұлттық идеясының 7 құндылығы: Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік,өнерлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы

Пәнаралық байланыс

Математика, тарих

Тақырып бойынша алдыңғы білім

Жарық қысымы


Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

ресурстар

Сабақтың басы

(0-2 мин)


Қауіпсіздік ережесі

2минут


1 минут

3 минут


Ұйымдастыру

Сыныпта жағымды ахуал туғызу: «Шаттық шеңбері» әдісі Сабақ басталар алдында қолданамыз. Оқушылар үлкен шеңберге тұрады.кезекпен тілек айтады

«Өрмекші торы»-әдісі.

Жіпті лақтырып, лақтырған бала сұрақ қояды, қағып алған бала жауап береді. Қауіпсіздік ережесі туралы сұрақтар қойылады. Дұрыс жауап берген оқушы жіпті жоғары көтерип, жауабы жоқ оқушы жіпті төмен ұстайды.

«Қима қағаз»әдісі бойынша

Оқушыларға қиылған қағаздарды алып, суреттерге сәйкес бірігеді.

Сәйкесінше І топ – фотосинтез

ІІ топ – фотосурет
Үй тапсырмасын сұрау:

«Идеялар себеті» әдісі

Оқушылар идеялар себетінен өткен сабақтан берілген сұрақтарды алады. Таңдаған сұрақты топ ішінде талқылап, моделін құру.

Тапсырма №1.

І топ сұрағы

Жарық қысымы дегеніміз не?

2 топ сұрағы

Лебедев тәжірибесі туралы не айтамыз?

ҚБ Бірін-бірі бағалау. Шапалақ әдісі




Суреттер


Себет, тапсырма,

постер, маркер




Сабақтың ортасы


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет