Сабақ жоспары Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы



Дата16.01.2023
өлшемі50,01 Kb.
#165675
түріСабақ
Байланысты:
8-сынып 03.09.19ж 2
2ЭТС218 Әуелбек П.Ә. ТЭЦ 60 вопросов-конвертирован, 7 сынып бойынша тақырыптық тест, 7 сынып бойынша тақырыптық тест, 7 сынып бойынша тақырыптық тест




Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
1-бөлім
Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет

Мектеп: М.Өтемісов орта мектебі

Сабақ: 1
Пәні: қазақ тілі
Күні: 03.09.2019 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Сарбалина Г.М

Сынып: 10 «б»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Адамзат әлемі және құндылықтар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.1.4.1 Мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастыру және бағалау.

Сабақтың мақсаты



  • Мәтіндегі көтерілген мәселеге баға бере отырып, сұрақтар құрастыру және бағалау

Тілдік мақсаттар

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
Құндылық, рухани, ұлттық;
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: , материалдық құндылық, табиғи құндылық, көркем және адами құндылық;
Талқылауға арналған сұрақтар:
Құндылық сөзін қалай түсінесің?



Ойлау дағдылары



Білу және түсіну
Қолдану

Бағалау критерийі

  • әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтайды;

  • шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасайды.

Құндылықтарға баулу

Қоғамның басты құндылығы тіл мәдениеті, сөз мәдениеті тақырыбы аясында түсініктерін кеңейту.

Пәнаралық байланыс

Мәтін үзінділері бойынша болжам жасауда әдебиет пәнімен, кестелермен жұмыс жасауда бейнелеу өнері пәнімен, сабақ барысында табиғаттың ерекшеліктеріне байланысты жаратылыстану пәнімен, қоршаған ортаны қорғау, өзін құрметтеу мақсатында өзін-өзі тану пәнімен байланысады

Тақырып бойынша алдыңғы білім






Сабақ барысы

Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы
5 минут

Қызығушылығын ояту кезеңі
Оқушылар шеңбер бойымен тұрады. Олардың бірі қозғалып жүре бастайды да, кездейсоқ бір оқушының алдына тұрып, оған бір пікірді айтады, мысалы, «Тәуелсіздік туымен тұғырлы». Біріншінің артында тұрған оқушы шеңберді айнала жүріп, басқа баланың алдына барып тұрып, жаңа пікірді айтады, ол осының алдындағы пікірдің соңғы сөзінен басталуы тиіс.


Құндылық сөзін қалай түсінесің?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.



Қосымша ақпарат







Сабақтың ортасы
30 минут

1-тапсырма
Суреттегі бейнелердің қайсысын құндылық деп санайсың? Ойыңды дәлелде.


2-тапсырма
«Ойлан-жұптас-бөліс» тәсілі
Оқушылар алдымен өздері оқиды.

  1. Мәтіндегі тірек сөздердің мағынасын түсіндіру.

  2. Басқа тілден енген сөздерді тауып, олардың жазылу ерекшелігіне көңіл бөлу

Дескриптор:
- Мәтіндегі тірек сөздердің мағынасын түсіндіреді ;
- Басқа тілден енген сөздерді тауып, олардың жазылу ерекшелігіне көңіл бөледі;


4-тапсырма.
Жұптық жұмыс.
Диаграмма мен кестені толтыру
2-жұп кестені, 3, 4-жұп диаграмманы толтырады. Жұмыстарын алмастырып, салыстырады.







Құндылық







Құндылықтар

Материалдық

Табиғи

Көркем

Адами



























Презентация


Карточкалар

Сабақтың соңы
5 минут

Үйге тапсырма
5-6-тапсырма


Рефлексия
«ҚҚҚ кестесі»

Маған қызық болған екі нәрсе

Маған қиын болған екі нәрсе

Маған құнды болған екі нәрсе












Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Бірге және бөлек жазылатын сөздерді сабақ барысында қолдануда оқушыларға қолдау көрсетіп, бағыт беру арқылы жүзеге асырамын.

Сабақ барысында оқушылардың сабақ кезінде нені үйренгендерін бағалау үшін «шығарма», «Бас бармақ», «Екі жұлдыз, бір тілек» әдіс-тәсілдері қолданылады. Оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін әр оқушының дәптеріне бүгінгі жасаған жұмысы бойынша смайлик салып, не нәрсеге көңіл аудару керек екенін жазамын.

Денсаулық және техника қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, сабағымды АКТ-мен байланыстырамын. Бейнелеу өнері, әдебиет пәндерімен байланыс жасаймын, интербелсенді тақта арқылы суреттер, слайдтар көрсетіледі.




Сабақ бойынша рефлекция

Қорытынды бағалау
Сабақта сізге не маңызды болды?
Қандай тапсырма қиындық келтірді?
Сабақтың бұданда жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет