Сабақ Сабақ уақыты: Тарау: yi тарау. Жалпақ құрттар типі (3сағат)



Дата21.07.2017
өлшемі57,85 Kb.
#21415
түріСабақ


САБАҚ ЖОСПАРЫ

Пәні:

Биология

Сыныбы: 7 күні

Сабақ

Сабақ уақыты:


Тарау:

YI тарау. Жалпақ құрттар типі (3сағат)

Сабақтың тақырыбы

Кірпікшелі құрттар класы.Ақсұламаның ішкі құрылысы,екі жақты симметриясы ішкі құрылыс ерекшеліктері, бұлшық ет ұлпасы паренхимасы

Сілтеме:

Интернет желісі.www.youtube. қызықты зоология

Стратегия

1.Оқушының биологияға деген қызығушылығын арттыру мақсатында 7 модульді тиімді пайдалану

1.Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер

2.Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

3.Оқытуды бағалау және оқу үшін бағалау

4.АТҚ қолдану

5.Талантты және дарынды балаларды оқыту

6.Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту

7.Оқытуды басқару және көшбасшылық

Сабақтың мақсаты:

Кірпікшелі құрттар класы.Ақсұламаның ішкі құрылысы,екі жақты симметриясы ішкі құрылыс ерекшеліктері, бұлшық ет ұлпасы паренхимасы туралы білімді қалыптастыру

Сабақтың міндеттері

Кірпікшелі құрттар класы.Ақсұламаның ішкі құрылысы,екі жақты симметриясы ішкі құрылыс ерекшеліктері, бұлшық ет ұлпасы паренхимасын ажырата білуі

Ойлау, есте сақтау қабілеттірін,қойылған сұраққа нақты жауап беруді, өз беттерімен қорытынды жасай білу дағдыларын дамытады

Топтық жұмыс барысында өзара ынтымақтастық атмосферасын құруға,гигиеналық талаптарды орындауға тәрбиелеу

Сабақтың типі

Оқушыларға жаңа материалды игерту

Сабақтың әдіс-тәсілі

БЛУМ таксономиясы бойынша.Талдау, салыстыру, жартылай зерттеушлік.

Негізгі түйін

Жалпақ құрттар типінің жалпы сипаттамасы

Жалпақ құрттар типіне жататын жәндіктердің негізгі ерекшелігі

Жалпақ құрттардың өкілдері


Табыс критерийлері

Жалпақ құрттар типінің жалпы сипаттама береді

Жалпақ қ ұрттар типіне жататын жәндіктердің негізгі ерекшелігін ажыратады

Жалпақ құрттардың кластарын анықтайды


Күтілетін нәтижесі

(орта мерзімді жоспардан алынады)




Оқығанын саналы түсінуге, өз ойын басшылыққа алуға,

ойын білдіруге үйренеді. Білгендерін анықтап,

білмейтіндерін сұрауға әзірленеді. Сабақта салыстыру,

салыстыра отырып топтастыру сияқты процестер жүзеге асады.

Оқушылардың ойлау қабілеті, есте сақтау қабілеттері дамиды.

Алған білімді қолданып тапсырмаларды орындайды.



Сабақ кезеңдері

Мұғалім қызметі

Оқушы қызметі


Ұйымдас

тыру кезеңі

2 минут

Оқушыларды түгендеу

Келмеген оқушылар туралы мәлімдеу

Топқа бөлу. Оқушыларды санату арқылы 4 топқа бөлу.Топтың аты,топ басшы, тайм кипер, баяндаушы сайланады, топ ережесі құрылады.

Оқушылар 3 топқа бөлінеді

Топтың атын баяндайды,

Картаны толтырады

Интер белсенді тақтамен жұмыс



Білу

2 мин

Оқулықпен жұмыс 62-67 беттегі жалпақ құрттар типін тірек сызба арқылы дәптерге орындайды

Дәптерге жазады

Түсіну

15 мин

Оқулықпен жұмыс .мәтінді пайдалана отырып қарама-қарсы сұрақтарға жауап қайтарады

1.жалпақ құрттың сыртқы құрылысы қандай, неше қабаттан тұрады?

2.Жалпақ құрттар типіне жататын құрттардың кластарын анықта неше класқа бөлінеді?

3. Сірқабық деген не?

4.Асқорыту жүйесі неше бөліктен тұрады,сипатта?

5.Кірпікшелі құрттар класына жататын жәндіктердің негізгі ерекшеліктері?

6.Ақ сұламаның тіршілігі мен сыртқы құрылысы

7.Ақ сұламаның денесі неше қабаттан тұрады саипатта?Қандай ұлпасы бар?

8.Мүше дегеніміз не?қандай мүшелер жүйесінен тұрады?

9.Ішкі мүшелерін ата?

10.Гермофродит, аутотомия деген не?


Сұраққа жауап береді.


Қолдану

7мин



4топқа тапсырма:Жұмыр құрттар типіне жалпы сипаттама

1.топ : 1.жалпақ құрттың сыртқы құрылысы қандай, неше қабаттан тұрады?

2.Жалпақ құрттар типіне жататын құрттардың кластарын анықта неше класқа бөлінеді?



2.топ 3. Сірқабық деген не?

4.Асқорыту жүйесі неше бөліктен тұрады,сипатта?



3.топ 5.Кірпікшелі құрттар класына жататын жәндіктердің негізгі ерекшеліктері?

6.Ақ сұламаның тіршілігі мен сыртқы құрылысы



4-топ 7.Ақ сұламаның денесі неше қабаттан тұрады саипатта?Қандай ұлпасы бар?

8.Мүше дегеніміз не?қандай мүшелер жүйесінен тұрады?



Интер белсенді тақтада орындайды

Сергіту

1 минут

Би «Дене ырғағы»

билейді

Талдау

5 мин

Жалпақ құрттар типіне жалпы сипаттама беру


Топ оқушылары жауап береді

Синтездеу

5мин

Жалпақ құрттар өкілдерінің ерекшелігін, Паренхима,Мүше туралы баяндау

Оқушылар жалпақ құрттар өкілдері туралы баяндайды

Бағалау

5мин

Жалпақ құрттар туралы синквейн құрастыру

Синквейн құрастырады

Оқушыларды бағалау формативті түрде жүргізіледі 2 мин

Бірін-бірі, топты бағалайды

Топты бағалайды

Үйге тапсырма

1 мин

§ 12-13 62-65-67 бет оқу

Эссе жазады

Каталог: uploads -> doc -> 028f
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
028f -> Сабақтың тақырыбы: «Көшпенділер»
028f -> Сабақтың технологиялық картасы І блок «Мақсаттылық»
028f -> Сабақ реті: Тарау: VI тақырып Маңызды s- элементтердің жалпы қасиеттері


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет