Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары
|
9.3.6.1 мәтінде көтерілген мәселені ғаламдық мәселелермен байланыстыра отырып сыни тұрғыда баға беру
|
Сабақ мақсаты
|
мәтінде көтерілген мәселені ғаламдық мәселелермен байланыстыра отырып сыни тұрғыда баға беру
|
Бағалау критерийлері
| |
Тілдік мақсаттар
|
Тақырыпқа байланысты сөздер мен терминдер:
қазба байлықтар, жаңартылатын, энергия көздері, әлем назарында, баламалы энергетика, қуат көздері.
Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:
Менің ойымша..., себебі..., өйткені, сондықтан, т.б.
|
Сабақ барысында жүзеге асатын құндылықтар
|
Ашықтық, құрмет, отансүйгіштік
|
Пәнаралық байланыс
|
Тарих, география
|
Алдыңғы білім
|
Тәуелсіздіктің Ұлы рухы жебейді
| №
|
Кезеңдері
|
тәсілі
|
Мерзімі
|
Қойылатын сұрақтар
|
Күтілетін нәтиже
|
1
|
Сәлемдесу. Сабақтың мақсатымен таныстыру.
Треннинг «жылы тілектер»
|
|
2 минут
|
|
Жылы атмосфера орнауы
|
2
|
Ой қозғау
Топтастыру
|
Жеке жұмыс
|
5 минут
|
- Біз қандай мемлекетте тұрамыз?
- ҚР-ның халқы қай тілде сөйлеу керек?
- Біздің тұңғыш президентіміз туралы не білесіңдер?
-2014 жылдың17 қаңтар күні ҚР Президенті халқына нені жарияланды?
|
Қазақстан туралы білімдерін ортаға салып,айтып береді.
|
3
|
Сыныпты мақал-мәтелдер арқылы 2 топқа бөлу
|
|
2
|
-мақал-мәтелдерді оқып, не туралы айтып теру
|
Өз ойларын жеткізуге үйрету, қазақ тілін дамыту
|
4
|
Ебасының жолдауы (видео)
|
|
1 минут
|
Елбасының жолдауын тыңдап, керекті мағлұмат есте алады
|
|
5
|
Мәтінмен жұмыс «Елбасының Жолдауы»
|
Топтық жұмыс
|
9 минут
|
Оқушылар өз бетімен оқып, топтың ішінде талдап, содан соң өз ойларын флипчатқа жазып, тақтаға шығып түсіндіреді
|
диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, нені қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне көңіл аударады
|
6
|
Мәтінмен жұмыс
|
Топтық жұмысы
|
5 минут
|
Мәтін бойынша тапсырмаларды орындау.
1 топ: «синквейн» әдісі.
2 топ. «венн диаграмма»
2030 және 2050 стратегиясы
|
Сыни тұрғысынан ойлау қабілеттерін дамытады
|
7
|
Сергіту сәті
|
|
2 минут
|
Қазақстан суреттерін көріп,музыканы тыңдайды
|
Қазақ еліне, музыкаға сүйспеншілік арттырады
|
8
|
Грамматика «Сөйлем»
Сатылай кешенді талдау
|
Жеке жұмысы
|
5 минут
|
Сызба арқылы сөйлемге талдау жасау (дәптермен жұмыс)
|
сөйлемге байланысты тапсырмаларды дұрыс орындау.
|
9
|
Бір-бірін бағалау
|
|
2
|
Дәптерді бір-бірімен ауысып, тапсырманы тексереді
|
Критериалды бағалау қолдану
|
10
|
Эссе «Егер мен президент болсам, халыққа жолдауым ...»
|
|
5 минут
|
Өз ойларын дұрыс жеткізу
|
Сөйлемдер дұрыс құру, шығармашылық қабілеттерін дамытады
|
11
|
Қорытынды
|
|
3 минут
|
Сөзжұмбақты шешу
Сөзжұмбақ «Жолдау» сөзі шығу керек.
1. Әлемдік сөзінің синонимі (жаһандық)
2. Отағасының антонимі (отанасы)
3. Ата-ана тәрбиелейді? (бала)
4. «…-біздің табысты болашағымыздың негізі» (Ұлт денсаулығы)
5. Тіл дамуы, сақталуы үшін қандай қаріпке көшпекпіз? (латын)
6. Ел ертеңі жарқын болу үшін не істеу керек? (Білім алу)
|
|
12
|
Бағалау
|
|
2
минут
|
Нәтижені тексеру
|
Формативті, суммативті бағалау
|
13
|
Үйге тапсырма
|
|
1 минут
|
«Бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» шағын шығарма жазу
|
|
14
|
Рефлексия (кері байланыс)
|
жазу
|
1минут
|
Екі жұлдыз,бір тілек
|
Кері байланыс орнатылады
|