Тексерілді:
|
10.3А Туынды
|
Мектеп: «Мақтарал» МГ
|
Сынып: 10
|
Мұғалім: Хожаева Ж
|
Күні: 29.01
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы:
|
Функция графигіне жүргізілген жанаманың теңдеуі
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:
|
10.3.1.12 функцияның жанасу нүктесінен өтетін жанама теңдеуін жазу
|
Сабақ мақсаттары:
|
Оқушылар фукнцияны берілген нүктеде жанайтын жанама теңдеуін таба алады.
|
Жетістік критерийлері
|
Оқушы мақсатқа жете алады, егер
-
Қарапайым функциялардың туындысын таба алады
-
Жанама теңдеуін білсе
-
Функцияның берілген нүктедегі жанама теңдеуін таба алса
|
Тілдік мақсаттар:
|
Туынды-производный-derivative
Жанама-касательный-tangent
Теңдеу-уравнение- equations
|
Құндылықтарды дарыту
|
Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет.
Оқылатын материалға сыни қарау арқылы оқуға құштарлыққа баулу
|
Пәнаралық байланыстар
|
Физика
|
Бастапқы білім
|
Туынды, түзудің теңдеуі
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңдері
|
Сабақ барысындағы іс әрекеттер
|
Ресурстар және комментарилар
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Мақсат: сабақтың басталуын ұйымдастыру
Сәлемдесіп, оқушыларды түгендеймін. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеремін.
|
|
Жаңа тақырып
|
Мақсат: жаңа тақырыппен танысу
Оқушыларға бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтып таныстырамын.
Жаңа тақырыпты басатамас бұрын балаларға тапсырма беремін:
-
функциясына нүктесінде жүргізілген жанама теңдеуін жазыңыз.
Оқушылармен бірге осы есепті тақтада талдаймыз: ( )
Жоғарыда көрсетілген есепті талдағаннан кейін, жанама теңдеуін қорытып шығарамыз: Берілген функциясы үшін нүктеде жүргізілген жанама теңдеуін табыңыз.
нұсқаулықтарды пайдаланып диалогтік әжіс арқылы жанама теңдеуін қорытып шығарамыз.
|
|
Жеке жұмыс
|
Мақсат: балалар алған білімдерін жеке есептерде қолдану
Келесі тапсырмаларды балалар жеке уақытқа орындайды
-
Бұрыштық коэффициентті табыңыз
-
функциясының қай нүктесінен өтетін жанама Ох осімен бұрыш құрайды
-
нүктесі арқылы өтетін жанама теңдеуін жазыңыз.
Оқушылар аяқтағаннан кейін жауаптары бойынша өздерін тексеріп бағалайды. Және тақтада қатемен жұмыс жасаймыз.
1-сабақтың соңында балаларға өз кері байланысымды беремін.
|
|
Жұптық жұмыс
|
Мақсат: алған білімдерін шыңдау
Оқушыларды жұпқа бөліп отырғызамын және оларға тапсырмалар таратып беремін. Балалар 1-тапсырманы жұпта талдап орындайды. Ал мен балаларды бағыттап нұсқаулық беріп жүремін.
Өз жұмыстарын аяқтаған жұптарға барып өз кері байланысымды беремін.
|
|
Топтық жұмыс
|
Мақсат: әр түрлі деңгейдегі есептерді топта талқылау
Келесі кезеңде оқушыларды 2 топқа бөлемін. Балалар топта әр түрлі деңгейдегі тапсырмаларды (2-тапсырма) талдайды. Топта жұмыстарын аяқтаған соң тақтаға жауаптарын шығарамын, ал топта бірін бірі тексеріп бағалау критериясы бойынша бағалайды:
-
Функция туындысы дұрыс алынған
-
Бұрыштық коэффициенті дұрыс таба алған
-
Жанама теңдеуі дұрыс табылған
-
Үшбұрыш ауданы арқылы жанама теңдеуін таба алған
|
|
Рефлексия
|
Сабақтың соңында оқушылардың нені түсінгенін, нені қайталау керек екендігін білу мақсатында рефлексия өткіземін.
Сұрақтар:
не білдік?,
-
не түсініксіз болып қалды ?
-
нені білгім келеді?
|
|
Үй жұмысы
|
Мақсаты: Білімдерін шыңдай түсу.
Үй жұмысы:№
|
|
Саралау
|
Бағалау
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|