Сабақ тақырыбы Масса және денелердің массасын өлшеу



бет1/3
Дата03.12.2019
өлшемі0,66 Mb.
#52937
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
000c0f53-52424915
2 тур. 9 класс 2017-2018
Қысқа мерзімді жоспар


Пәні: Физика

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 7.2.2.11 «Тығыздық»

Мектеп: С.Адамбеков

Күні:

Мұғалімнің аты жөні: Алтаева Ұлжалғас

Сынып: 7

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

Масса және денелердің массасын өлшеу

Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме)

7.2.2.11. электронды, серіппелі, иінді таразылардың көмегімен дененің массасын өлшеу

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар істей алады: масса ұғымының физикалық мағынасын түсінеді,белгіленуін, ХБЖ-ғы өлшем бірлігін біледі

Көптеген оқушылар істей алады: денелердің массасын өлшеу тәсілдерін айта алады ;

электронды, серіппелі иінді таразылардың көмегімен дененің массасын өлшейді

Кейбір оқушылар істей алады: Берілген дененің бір данасының массасын анықтау тәсілін ұсынады

Бағалау критериі

  • масса терминінің мағынасын біледі, анықтамасын айтады

  • Тұрмыстық мысалдармен дәлелдеп, ХБЖ-ғы өлшем бірліктерге келтіре алады

  • электронды, серіппелі иінді таразылардың көмегімен дененің массасын өлшей алады

  • Берілген дененің бір данасының массасын анықтау тәсілін ұсынады

Тілдік мақсаттар


Масса-масса-mass

Масса мен таразы туралы білетіндерін, жеке пікірлерін айтып,өз ойларын дамыта отырып, жауаптарды диалог құру арқылы талқылай алады



Құндылықтарды дарыту


Шағын топтарда диалогқа түсіп, сыни тұрғыдан ойлау дағдысын қалыптастырады

Пән аралық байланыс

математика

АКТ-ны қолдану дағдылары

http://interneturok.ru/ru/school/physics/7-klass/vzaimodejstvie-tel/vzaimodejstvie-tel-massa

Қосымша білім


Біледі: масса ұғымы

Білуі керек: масса ұғымының физикалық мағынасын түсінеді, ХБЖ-ғы өлшем бірлігін біледі, электронды, серіппелі иінді таразылардың көмегімен дененің массасын өлшей алады

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

уақыты

Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет)




Мұғалім

оқушы

Қағазға жазылған сұрақтар

Слайд


Сабақтың басы

«Қар үйіндісі»


5 мин

Сәлемдесу, жоқтама жасау

Тапсырма №1



  1. Механикалық қозғалыс деп қандай қозғалысты айтамыз?

  2. Қозғалыстың қандай түрлерін білесіз? Айырмашылығы қандай

  3. Түзусызықты бірқалыпты қозғалыс дегеніміз қандай қозғалыс? Мысал келтіріңіз

  4. Түзусызықты бірқалыпсыз қозғалыс дегеніміз қандай қозғалыс? Мысал келтіріңіз

  5. Жылдамдық және орташа жылдамдықты есептеудің формуласын (жазыңыз) айтыңыз

Дескриптор:

  1. Физикалық ұғымдарға сипаттама бере алады

  2. Қозғалысты сипаттайтын формулалар мен өлшем бірліктерін біледі

Қозғалыстың түрлерін ажырата алады

Ой қозғау арқылы жаңа сабақты ашу



Бір-біріне қағазға жазылған сұрақтарға жауап беріп, өткен тоқсандағы өтілген тақырыптарға шолу жасау арқылы физикалық білімдерін шыңдайды


Топқа біріктіру


2 мин

Пішіндері бірдей, түсі әр түрлі- стикер бойынша 3 топқа біріктіру


1 топ – масса

2 топ – инерттілік

3топ - жылдамдық

стикер

Жаңа сабақ түсіндіру

5 мин

Жаңа сабақты әр түрлі таразылардың суретін көрсете отырып түсіндіру

Транспорттық таразы -200 т дейінгі дененің массасын өлшейді



Иіндік таразы оқу таразысында 200г дейінгі дененің массасы өлшенеді



Аналитикалық таразы (электронды таразы)-дененің массасын бірнеше мыңдаған граммға дейінгі дәлдікпен көрсетеді

ХБЖ не келтіру

1 т=1000кг;

1 г=0,001кг;

1 мг=0,000001кг;






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет