Сабақ тақырыбы: Отбасындағы мерекелер



Дата25.08.2017
өлшемі66,19 Kb.
#26652
түріСабақ

Пән: Дүниетану

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Күні:

Сынып: 1 «а»


Мектеп:Красно – Поляна ЖОББ мектебі
Мұғалімнің аты – жөні: Абжанова А.М.
Қатысқандар саны:24

Қатыспағандар саны:0


Сабақ тақырыбы: Отбасындағы мерекелер

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.6.1 Отбасылық мерекелердің бірін сипаттау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Білу: Отбасы мерекелерін атай алады.

Көптеген оқушылар:

Түсіну: Отбасындағы мекекелерді ажырата алады.

Кейбір оқушылар:

Қолдану: Отбасылық мерекелердің бірін сипаттап, мысалдар келтіре алады.

Бағалау критерилері

  • Отбасылық мерекелерді атайды.

  • Отбасындағы мерекелерді өткізу рәсімін әңгімелейді.

Тілдік мақсаттар

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Мереке

Оқиға

Туған күн

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Сенің отбасыңда қандай мерекелер аталып өтіледі?

  • Қандай мерекелер сен үшін маңызды ?

  • Сен туылған күніңде қандай сыйлықтарды алғанды ұнатасың?

  • Жақсы сөз,жарым ырыс дегенді қалай түсінесің?

Не себепті ..... деп ойлайсың?

  • Үйге қонақ келгенде қалай қарсы аласың?

  • Анаңа көмек көрсету сен үшін маңызды ма?

Үйдегі мереке туралы әңгімелеп бер.

Құндылықтарды дарыту

От басы мүшелерін құрметтеуге, сыйлауға тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Ортақ тақырыптар аясында музыка, бейнелеу, қазақ тілі пәндермен байланысады.

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта, видео, слайд материалдар

Бастапқы білім

1.1.2.3 мектептегі тәртіп ережелерін сақтау маңыздылығын түсіндіру

Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

Ұ.Оқушыларға амандасу, түгендеу, оқу құралдарды алғызу.

Психологиялық ахуал:


Топқа бөлу



Слайд


Суреттер




Сабақтың ортасы

Тапсырмалар:

ТЖ.«Серпілген доп» ойыны арқылы есте қалған ең қызықты мерекені еске түсіру.

Бұл тапсырманы смайлик арқылы бағалау.





Доп


Смайликтер





ЖЖ.Оқулықпен жұмыс 32-33 бет

«Ыстық орындық » әдісі бойынша сұрақтарға жауап беру.

Саған отбасылық мерекелер ұнай ма? Неге?

«Сүйінші» деген салт туралы естігендерін бар ма?

Қандай салт –дәстүрлерді білесің?


Орындық
Смайликтер

Бұл тапсырмаға да смайликтер беріледі




Бағалау критериилері

  1. Отбасындағы мерекенің маңыздылығын түсінеді.




Дескриптор:

  1. Отбасы мерекелерін біледі оның ерекшелігін ажырата алады

  2. Өз отбасындағы мереке туралы әңгімелейді.

  3. Салт – дәстүрлерді айтады.










Ұ.Әр халықтың салт – дәстүрі бар. Ең маңызды салттың бірі – балаға ат қою.Қазақта бала есімінің мағынасына кңөп мән береді. Әдетте балаға белгілі және беделді адамдардың есімі беріледі. Баланың атын атасы немесе жасыүлкен кісі қояды.

Сұрақ – жауап арқылы өз аттарын кім қойғаны туралы сұрау.








Дәптермен жұмыс

19 – жұмыс парағы орындау.21 бет

  • Отбасы дастарқанға түгел жиналды.Кім қай жерде отыр?




  • Отбасы мүшелерін дастарқанға қалай отырғызар едің?

  • Төрге кімді отырғызасың? Сызбамен көрсет?



Әрбір топ бір -бірін «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.


Видео

Сабақтың соңы



ЖЖ.Сурет бойынша әңгіме құра.





Бағалау критериилері

1.Отбасының татулығы туралы әңгімелейді.

Дескриптор:

1. Отбасындағы туған күнге тілектер айтады.

2. Отбасы бақыты мен өзара сыйластық туралы қорытынды жасайды.

3. «Отбасындағы қызықты мереке» тақырыбы бойынша сурет салады.

«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау.



Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Сыныпта жақсы оқитын оқушылар басқа оқушыларға көмектеседі.


Смайликтер, Бас бармақ әдісі, Бағдаршам әдісі

Топта жұмыс істегенде ереже сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?







Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Қарағанды облысы Шет ауданы Красно-Поляна ЖОББ мектебі

Мұғалім:Абжанова Алтынай Муратовна бастауыш сынып мұғалімі



Тақырыбы: Отбасындағы мерекелер
Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет