Сабақ тақырыбы Web-беттер. Html тілі



Дата05.06.2017
өлшемі146 Kb.
#18068
түріСабақ

Пәні: физика


Мектеп:

Күні: 18.01.2017

Мұғалімнің аты жөні: Әйкен Г.

Сынып: 11 класс

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы


Web-беттер. HTML тілі

Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме)

HTML web парақшасын құру, графикалық нысандарды орналастыру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар үшін: HTML web парақшасын құра алады, графикалық нысандарды орналастыра алады

Көпшілік оқушылар үшін: мәтінді безендіріп, гиперсілтемелер жасай алады

Кейбір оқушылар: суреттер мен кестелер орналастырып, гиперсілтемелер жасай алады, шрифтерді безендіруді үйренеді.

Бағалау критерийлері

Web парақшасын безендіру критерийлерін оқушылармен бірігіп құру

Қаріп, түс, мәтіндер, графиктердің орналасуы, гипер мәтіндер



Тілдік мақсаттар


HTML, Гиперсілтеме, WWW (World Wide Web), Web-бет, Браузер

Құндылықтарға баулу


Шығармашылық тапсырмаларын орындау арқылы қабілеттерін дамытып, өндіріс пен білімнің қолданылу аясын кеңейту, кәсіби мамандарды даярлау.

Пәнаралық байланыс

Сабақта төмендегідей пәндермен байланыс жүзеге асырылады:

Математика – танымдық web парақшасын құру;

География – Қазақстанның географиялық жерлерімен таныстыру парақшасын құру, Картасын орналастыру;

Спорт және туризм – ғаламтор желісінде ақпарат жинақтау.



АКТ-ны қолдану дағдылары

Ғаламтор желісінде электронды почтада мәліметтерді жинақтау, Web парақшаларды құру

Алдыңғы білім


Ғаламтор желісі парақшаларды ашу, көру, гиперсілтемелер


Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет)


Ресурстар

Сабақтың басы

8 мин




С.өрмекшінің торы топқа бөлу

Жұбына сұрақ қою арқылы өткен тақырыпты қайталау



  1. Байланыс арналары дегеніміз не? Түрлерін атаңыз.

  2. Прокси Сервер дегеніміз не?

  3. Компьютерлік желі дегеніміз не?

  4. Компьютерлік желілердің классификациясын атаңыз

  5. Қандай желіні аймақтық компьютерлік желі деп атайды?

  6. Ақпаратты тасымалдау ортасы бойынша компьютерлік желі қалай жіктеледі?

  7. Жергілікті желі дегеніміз не?

  8. Желі топологиясын қалай түсінесіз?

  9. Копаративтік желі дегеніміз не?

  10. IP адрес дегеніміз

  11. Wi-Fi бұл қандай желі?




Сабақтың ортасы

10 мин

(топтық жұмыс)

(М )Тақырыпты түсіндіру

  1. Кіріспе

  2. Мәтінді безендіру

  3. Гиперсілтемелер

  4. Тізімдер

  5. Суреттер

  6. Кестелер

  7. Фреймдер

Слайд бойынша

5 мин

(жеке жұмыс)

(О)Топтық жұмысқа берілетін тапсырмалар

  1. Глоссариймен жұмыс (оқулықпен жұмыс)




Маңызды терминдер

Мағынасы мен анықтамасы

Гиперсілтеме

басқа құжатқа «белсенді» сілтеме.

Гипермәтін

гиперсілтемесі бар мәтін

Гипермедиа-құжат

мәтін, сурет, дыбыс, бейне кірістірілген, ондағы әрбір элемент гиперсілтеме болып табылатын құжат.

WWW (World Wide Web)

«бүкіл әлемдік өрмекші», гипермәтін (гипермедиа) түрінде ақпаратпен алмасуды іске асыратын Интернет қызметі.

Web-бет

экранда материалдың орналасуын сипаттайтын мәтіндік файл

Браузер

Web-беттерді экранда көрсету бағдарламасы (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera).




Жұмыс парағы

7 мин

Жеке жұмыс

Электронды тест

Html туралы білімдерін тексеру



EasyQuizzy_rus тест


  1. мин

жұптық жұмыс

Практикалық жоба жұмыстары:

Тақырыпты таңдау критерийлерді бірлесе құру



  • Экология және біз

  • Қазақстанның туристік сапарлар жерлері

  • Менің қалам

  • Таңғажайып сұрақтар

  • Қазақстанның спорты

  • Менің мектебім

  • Ғарыш

  • Қазақстанның музыкалық өнері

  • Адамның ғажайып мүмкіндіктері

  • Еркін тақырып

Оқулықпен жұмыс

(285 бет тақырып таңдау)



3

Оқу максаттары мен критерийлер бойынша оқушылар өзін-өзі бағалайды

Бағалау парағы


Сабақ соңы

Рефлексия



2 мин


«Рефлексия аралына» кеме үлгісіндегі стикерлерді жабыстырады, төмендегі сұрақтарға қысқаша жауап жазады:

  • Бүгінгі сабақта қандай жаңа, қызықты нәрселер білдіңдер?

  • Қандай түсініктерді есте сақтау қажет?

  • Сабақта не ұнады? неге?

  • Сабақтың несі ұнамады?

Үйге тапсырма

Жоба бойынша мәліметтерді толықтыру

«Рефлексия аралы» суреті




Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Жоба жұмыстары арқылы оқушылардың жекелеген қабілеттерін ашу


Өздері құрған критерий арқылы өзін бағалау, өзара бағалау

компьютермен жұмыс жасау кезіндегі қауіпсіздік ережесімен таныстыру

Оқушының өзі реттейтін оқуы (Тәжірибелік, шығармашылық)

Шығармашылық жұмыстарына қарап бағалау




Сабақ бойынша рефлексия







Бағалау парағы







Оқушының аты жөні

1 тапсырма

Сұрақ-жауап

Әр дұрыс жауап 1 ұпай


2 тапсырма

Теориялық білім тест (1 сұрақ 1 ұпай)



Жоба жұмысы

(Мах 10 ұпай)






























17-25 ұпай "5"

10-16 ұпай "4"

5-9 ұпай "3"





Маңызды терминдер

Мағынасы мен анықтамасы

Гиперсілтеме

басқа құжатқа «белсенді» сілтеме.

Гипермәтін

гиперсілтемесі бар мәтін

Гипермедиа-құжат

мәтін, сурет, дыбыс, бейне кірістірілген, ондағы әрбір элемент гиперсілтеме болып табылатын құжат.

WWW (World Wide Web)

«бүкіл әлемдік өрмекші», гипермәтін (гипермедиа) түрінде ақпаратпен алмасуды іске асыратын Интернет қызметі.

Web-бет

экранда материалдың орналасуын сипаттайтын мәтіндік файл

Браузер

Web-беттерді экранда көрсету бағдарламасы (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera).




Маңызды терминдер

Мағынасы мен анықтамасы

Гиперсілтеме

басқа құжатқа «белсенді» сілтеме.

Гипермәтін

гиперсілтемесі бар мәтін

Гипермедиа-құжат

мәтін, сурет, дыбыс, бейне кірістірілген, ондағы әрбір элемент гиперсілтеме болып табылатын құжат.

WWW (World Wide Web)

«бүкіл әлемдік өрмекші», гипермәтін (гипермедиа) түрінде ақпаратпен алмасуды іске асыратын Интернет қызметі.

Web-бет

экранда материалдың орналасуын сипаттайтын мәтіндік файл

Браузер

Web-беттерді экранда көрсету бағдарламасы (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera).


Еркін тақырып


Жоба тақырыбы

Мақсаттар

  • Экология және біз




Әлемдік экологиялық апаттар тарихи мәліметтер болу;

Қазақстандағы экологиялық мәселелер қамтылған болу;

Себептерін ашып көрсету.

Зардаптары туралы мәлімет

Оларды шешу мүмкіндіктері.




Жоба тақырыбы

Мақсаттар

  • Қазақстанның туристік сапарлар жерлері




Виртуалды саяхат.

Жол көрсеткіштері.

Карта




Жоба тақырыбы

Мақсаттар

  • Менің қалам




Тарихы.

Көрікті және қызықты жерлері.

Фотоальбом.

Оқу мекемелері.

Бос уақыт өткізу. демалыс жерлері





Жоба тақырыбы

Мақсаттар

Таңғажайып сұрақтар



Жауын неліктен жауады?

Күннің тұтылуы.

Поляр шұғыласы




Жоба тақырыбы

Мақсаттар

  • Қазақстанның спорты



Қазақтың ұлттық спорт түрлерін насихаттау

Универсиададан ақпараттар





Жоба тақырыбы

Мақсаттар

  • Менің мектебім



Фотосуреттер, тарихы.

жарнамалар. іс шаралар






Жоба тақырыбы

Мақсаттар

  • Ғарыш



Ғарышты игеру жетістіктері.

Ғарыштық бағдарламала






Жоба тақырыбы

Бағалау критерийлер

  • Қазақстанның музыкалық өнері



Музыкалық өнер иелері .

Музыкалық көне аспаптар.



Тарихы

Каталог: uploads -> doc -> 0e86
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0e86 -> Жаңаша әдіс-тәсілдерді тиімді пайдалана отырып оқушылардың
0e86 -> Негізгі орта білім беру деңгейінің «Адам және қоғам» білім саласы пәндерінің


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет