Сабақтың № № занятия Топ группа



бет1/3
Дата25.08.2017
өлшемі469,99 Kb.
#27362
түріСабақ
  1   2   3
Сабақтың жоспары


Пән

Предмет





Күні

дата

















сабақтың №

занятия






Топ

группа

















Тақырып

Тема



Менің Отаным - Қазақстан

Білімділік. Оқушылардың Қазақстан туралы білімдерін кеңейту. Ел тарихын білу. 
Дамытушылық:; Өнерге, елге, жерге деген патриоттық сезімдерін ояту.
Тәрбиелік: Отанды сүюге, байлығын қорғауға, елжандылыққа, әсемдікке, жауапкершілікке тәрбиелеу. Ұлттық мінез, ұлттық намыс қалыптастыру.


Сабақтын типі (тұрпаты)

Тип урока



аралас сабақ


Сабақтын әдісі

Метод обучения



Сұрақ-жауап сұхбаттасу ,топпен жұмыс,талдау

Корнекілік

Оснащение



Кесте,мәтін

Сабақтын барысы

Ход урока

1. Бағдарлану – мотивациялық блок

Мотивационно – ориентировочный блок

Сабақтың тақырыбын шығу, жазу

Выход на тему, запись темы урока




Оқу мақсатын қою

Постановка цели, задач урока



Сабақтың барысымен танысу Знакомство с ходом урока

Сабақ барысы І. Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу 2. Сабақта жұмыс істеуге жағдай жасау 3. Сабаққа дайындықты тексеру.

Бүгінгінің биігінен көз салып көр еліме,бақыты мен шаттығы мол қазыналы жеріме. Қазақстан – бүгін міне, жеке отау салтанаты жарасқан! Бір отбасы,бір туысқан бір–біріне қарасқан! Тәуелсіздік асқарынан барласаң, бір шынардың бұтағындай, күн нұрына таласқан! 


Жаңа сабақ:

1997 жыл ... Жаппай қуғын –сүргін 
құрбандары еске алу жылы! Миллиондардың жанындағы жарақатқа шипа болып, әділетке сенімді күшейті. Озбыр билік пен тоталитарлық саяси жүйенің табиғатын мықтап танытып, демократиялық құндылықтардың маңызын жете түсінуге және қастерлей білуге көмектесті. 
Кешегі ұрпақ бүгінгіге, бүгінгі ұрпақ болашаққа үміт артты. Елдің болашағы – тәуелсіздік тұғырының беріктігіне, өміріміздің көріктілігіне байланысты болды. Жаңа жарқ еткен дәуірде ерікті де, еркін дәурен сүру сәті туды. 
Жүргізуші I: Ғасыр мен ғасыр, мыңжылдық пен мыңжылдық тоғысқан –2000 жыл мәдениетті қолдау жылы! 

Сабақтың жоспары




Пән

Предмет





Күні

дата

















сабақтың №

№ занятия






Топ

группа

















Тақырып

Тема



Егемен еліміздің рәміздері

Білімділік. Оқушыларды аса маңызды мемлекеттік белгілер — рәміздермен жан-жақты пысықтау. Ұлттық рәміздердің әрбір бөлшектеріне, халқымыздың өткені мен бүгінгі күндеріне қысқаша шолу.
Дамытушылық:;
Тәрбиелік: Отанды сүюге, рәміздерін құрметтеуге үйрету, өз Отанының патриоты етіп тәрбиелеу.


Сабақтын типі (тұрпаты)

Тип урока



аралас сабақ


Сабақтын әдісі

Метод обучения



Сұрақ-жауап сұхбаттасу ,топпен жұмыс,талдау

Корнекілік

Оснащение



Кесте,мәтін

Сабақтын барысы

Ход урока

1. Бағдарлану – мотивациялық блок

Мотивационно – ориентировочный блок

Сабақтың тақырыбын шығу, жазу

Выход на тему, запись темы урока




Оқу мақсатын қою

Постановка цели, задач урока



Сабақтың барысымен танысу Знакомство с ходом урока

Сабақ барысы І. Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу2. Сабақта жұмыс істеуге жағдай жасау 3. Сабаққа дайындықты тексеру

Егеменді еліміз жер бетіндегі басқа мемлекеттермен терезесі тең, өркениетті ел ретінде танылып, 1992 жылы 4 маусымда Мемлекеттік рәміздер Ту, Елтаңба, Әнұран бекітілді. Елбасымыз Нұрсұлтан Назарбаев Жарлығымен 4-маусым «ҚР Мемлекеттік рәміздер күні» болып белгіленді.


ҚР Конституциясы 1995 жылы 30 — тамызда референдумда қабылданды. 9-бөлім, 98-баптан тұрады. 9-бабында ҚР мемлекеттік рәміздері — Туы, Елтаңбасы, Әнұранның сипаттамасы және ресми пайдалану тәртібі конституциялық заңмен бекітілген.34-бапта әркім республиканың мемлекеттік рәміздерін құрметтеуге міндетті екені айтылады.
Мемлекеттік рәміздер белгілі бір елдің өзіндік өмір салтын,бүкіл болмыс ерекшелілігін, айрықша арман аңсарын, басқалармен байланыс мұраттарын білдіреді.
Сұрақтар:
1. Тәуелсіздікті қай жылы алды?
2. Қазақстанның егенмендігі туралы декларацияны қай
жылы қабылдады?
3. Қазақстан – «Еуразияның кіндігі» деп неліктен аталады?
4. Жер көлемі жағынан Қазақстан нешінші орында?
5. Еліміздің жер көлемі
6. ҚР шекарасының жалпы ұзындығы
7. Солт.-тен оңтүстікке дейінгі шекарасы қанша шақырым?
8. Қазақстанда қанша облыс бар?
9. Қазақстанда қанша ұлт өкілдері тұрады?
10. ҚР-сы неше мемлекетпен шектеседі?
11. ҚР-ның тұңғыш президенті кім?
12. ҚР-ның жаңа Астанасын атаңыз
13. Ұлттық валюта теңге қашан айналымға енгізілді?
14. ҚР-ның қазіргі конституциясы қашан қабылданды?
15. ҚР-ның рәміздерін атаңыз


Сабақтың жоспары


Пән

Предмет





Күні

дата

















сабақтың №

№ занятия






Топ

группа

















Тақырып

Тема



Қазақстан экономикасы

Білімділік. : Қазақстанның өткен, қазіргі кездегі экономикасы және болашақ әлеуеті туралы түсінік беру, шаруашылығының кезеңдеріне сипаттама жасауға бағыттау. Негізгі ұғымдарды енгізіп, оларға анықтама беру.

Дамытушылық:; Қазақстанның географиялық орнын және табиғи ресурстық әлеуетін карта бойынша сипаттау арқылы білімдерін тереңдету.


Тәрбиелік: Өз отаны туралы білімдерін тереңдете келе, отансүйгіштік қасиеттерін артыру, географиялық мәдениетке тарту.


Сабақтын типі (тұрпаты)

Тип урока



аралас сабақ


Сабақтын әдісі

Метод обучения



Сұрақ-жауап сұхбаттасу ,топпен жұмыс,талдау

Корнекілік

Оснащение



Кесте,мәтін

Сабақтын барысы

Ход урока

1. Бағдарлану – мотивациялық блок

Мотивационно – ориентировочный блок

Сабақтың тақырыбын шығу, жазу

Выход на тему, запись темы урока




Оқу мақсатын қою

Постановка цели, задач урока



Сабақтың барысымен танысу Знакомство с ходом урока

Сабақ барысы І. Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу2. Сабақта жұмыс істеуге жағдай жасау 3. Сабаққа дайындықты тексеру. Жаңа материалды меңгерту кезеңі.
1. Экономикалық - әлеуметтік географияның ғылыми және мектеп пәні ретінде мәнін анықтау, оның зерттеу нысанын анықтау. Экономикалық - әлеуметтік аумақтық кешендер (ЭӘАК) ұғымын беру.
2. Қазақстанның шаруашылығына, оның кезеңдеріне шолу.

1) Қазақстанның етті мал шаруашылығы дамыған жерлері.


2) Электр станциялары бар аудандар.
3) Павлодар облысында қандай өндіріс түрлері бар?
4) ОҚО - да қандай өндіріс дамыған?
5) СЭС - ры бар облыстар.
6) Алтын өндіретін облыс.
7) Тамақ өндірісімен айналысатын облыс. 1. Экономикалық - әлеуметтік географияның ғылыми және мектеп пәні ретінде мәнін анықтау, оның зерттеу нысанын анықтау. Экономикалық - әлеуметтік аумақтық кешендер (ЭӘАК) ұғымын анықтау.

2. Қазақстанның шаруашылығына, оның кезеңдеріне шолу.


1) батыс, орталық, оңтүстік, шығыс
2) БҚО, Қостанай, СҚО, Ақмола, Риддер, Шымкент, Алматы.
3) Кірпіш, тамақ өнеркәсібі, сабын
4) тамақ, мақта, кірпіш
Қазақстанның экономикалық - географиялық жағдайы және табиғи ресурстық әлеуеті.
1. Қазақстанның географиялық орналасуына сипаттама беруге талпындыру. Аумағы, бойынша д. ж - де алатын орны, көршілес мемлекеттері, саяси - географиялық аймағын, оның жер аумағының үлкен болуы және географиялық орналасуының артықшылықтарын анықтауға бағыттау. Басты қалалары мен әкімшілік бөлінісін түсіндіру.

Сабақтың жоспары


Пән

Предмет





Күні

дата

















сабақтың №

№ занятия






Топ

группа

















Тақырып

Тема



Мамандық түрлері.Менің мамандығым.

Білімділік_.'>Білімділік. : оқушылардың білім шыңына талпынуда бойларында қандай қасиеттер болу керек, неге бейімделу керектігі жайлы ойларын білу, ой бөлісу;
Дамытушылық:; жеке басының сапалық қасиеттерін арттырып, кәсіптік бағдар бере отырып, өзін өзі тану аумағын кеңейту

Тәрбиелік:



Сабақтын типі (тұрпаты)

Тип урока



аралас сабақ


Сабақтын әдісі

Метод обучения



Сұрақ-жауап сұхбаттасу ,топпен жұмыс,талдау

Корнекілік

Оснащение



Кесте,мәтін

Сабақтын барысы

Ход урока

1. Бағдарлану – мотивациялық блок

Мотивационно – ориентировочный блок

Сабақтың тақырыбын шығу, жазу

Выход на тему, запись темы урока




Оқу мақсатын қою

Постановка цели, задач урока



Сабақтың барысымен танысу Знакомство с ходом урока

Сабақ барысы І. Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу2. Сабақта жұмыс істеуге жағдай жасау 3. Сабаққа дайындықты тексеру 4. . Сабақтың жалпы мақсаты мен оны жүргізу жоспарын ашу ІІ. Үй тапсырмасын тексеру..   
1.«Миға шабуыл»— ой қозғау: Мамандық дегеніміз не? Әр топ өз ойын айтып, жауап береді:

2.Оқушылар келіп отырған қонақтарға сауалдарын жолдайды.

Сұрақтар:

1.Мамандық таңдауда ең бастысы не: қабілет пе, дарын ба әлде мамандықтардың қоғамдағы беделі ме?

2.Ауыл экономикасын көтеру үшін, ауылға ең алдымен қандай мамандықтар қажет деп ойлайсыңдар?

3.Белгілі бір кәсіптің иесі болу үшін міндетті түрде жоғары білім алу қажет пе?

4.Әрбір жеке адам бақытты болу үшін, тоқшылықта өмір сүру үшін не істеу керек?

5.Еңбек нарығындағы бақталастық туралы не білесіз? Сіздің мамандығыңыз нарық заманында бақталастыққа төтеп бере ала ма?

6.Кез келген қоғамда адам өмірде өз орнын табу үшін өз жанына жаққан кәсіпті меңгеріп, белгілі бір мамандық иесі болуы шарт. Ел болашағы бүгінгі өскелең ұрпақтың, яғни біздің қолымызда.

7.Адам өз мамандығын таңдаған кезде, нені басшылыққа алу керек?

8.Жақсы маман болу үшін адам нені білуі және үйренуі керек?

9.Сіз қандай маман болуды армандадыңыз?

10.Адам өзің белгілі бір мамандыққақашан, қалай дайындауы керек?

11Адам бірнеше мамандықты меңгерсе, оның өмірі қандай болады деп ойлайсыздар?

12.Қай уақытта адам өз еңбегінің жемісін көре алады? 3.Мамандықты тап» сергіту сәті.

«Мамандықты тап» жұмбақтар шешейік. Жауабы сурет арқылы көрсетіледі

Үлгілерге қараймын,

Үй іргесін қараймын.

Өрнектерді оямын,

Терезесін қоямын. (Құрылысшы)

Елде сақтап амандық,

Емдеп жұртты аман қып.

Қуантады қашан да,

____________ мамандық (Дәрігерлік)

Бойында шымыр алаулаған жалын,

Жақсылық жайы толғандырған жанын.

Ізгілік үшін бар ғұмырын арнап,

Ойлаумен жүр басқалардың қамын,(Милиционер)

Елім деп соғады жүрегім,

Ұлы Отанның түлегі.

Ол ел –қорғаның, Тыным таппай жүреді (Сақшы )

4. «Жағдаяттық сұрақтар».


1. Сен өзіңе ұнаған мамандықты таңдадың, бірақ ол мамандыққа ата-анаң қарсы. Сен ол кезде не істер едің?
2. Ата-анаң саған бір мамандықты таңдап берді, бірақ ол мамандық саған ұнамады. сен ата-анаңның шешіміне қарсы боласың ба?

3. — Өзіңіз үшін қандай қорытынды жасадыңыз, ойландыратын жағдай болды ма? Болса не істер едіңіз?

Сабақтың жоспары


Пән

Предмет





Күні

дата

















сабақтың №

№ занятия






Топ

группа

















Тақырып

Тема



Отбасында әке мен бала қарым-қатынасы.

Білімділік. : 
Дамытушылық:;
Тәрбиелік:



Сабақтын типі (тұрпаты)

Тип урока



аралас сабақ


Сабақтын әдісі

Метод обучения



Сұрақ-жауап сұхбаттасу ,топпен жұмыс,талдау

Корнекілік

Оснащение



мәтін

Сабақтын барысы

Ход урока

1. Бағдарлану – мотивациялық блок

Мотивационно – ориентировочный блок

Сабақтың тақырыбын шығу, жазу

Выход на тему, запись темы урока


Қазақ отбасы негізінен үш ұрпақтан тұрады. Ол – ата, әке, бала.

Оқу мақсатын қою

Баланың жақсысы - әке мен шешенің ары, ата-ананың абыройы; жаманы – қайғысы, азап-соры.

В.А.Сухомлинский


Сабақтың барысымен танысу Знакомство с ходом урока


Каталог: uploads -> doc -> 04cc
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
04cc -> Задачи на конкретную работу
04cc -> Сабақтың тақырыбы. Менің ойыншықтарым. Сабақтың мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет