Сабақтың көрнекілігі



Дата04.05.2017
өлшемі16,13 Kb.
#15519
түріСабақ
  • Мақсаты: Оқушыларға өзен , өзен жүйесінің бөліктері , олардың орналасу ерекшеліктері мен олардың шаруашылықтағы маңызы жайлы білім білім беру,оқушылардың дүниетанымдық қабілеттерін , ойлау, сөйлеу дағдыларын дамыту
  • Күтілетін нәтиже: Өзеннің бөліктерінің орналасу ерекшеліктерін біледі.Сыни тұрғыдан ойлау дағдылары қалыптасып, пікірін дәлелдей алады, топтық жұмыста іс-әрекет жасай алады.
  • Сабақтың көрнекілігі:
  • Дүние жүзі жарты шарларының физикалық картасы, плакаттар, интерактивтік тақта, күн шуақ ойынына арналған бұлттары бар портрет.
  • Сабақтың түрі:
  • Дәстүрлі емес сабақ
  • Сабақтың өткізу әдісі:
  • Сұрақ – жауап, ойын түрінде.
  • Сабақтың типі:
  • Аралас сабақ
  • Сабақтың барысы:
  • 1. Ұйымдастыру
  • 2. Үй тапсырмасын тексеру
  • 3. Жаңа білімді қалыптастыру
  • 4. Жаңа білімді бекіту
  • 5. Қорытындылау
  • 6. Бағалау
  • 7. Үйге тапсырма беру
  • 1-топ : Қарағанды
  • 2-топ : Жезқазған
  • 3-топ: Теміртау
  • Үй тапсырмасын тексеру
  • "Күн шуақ" стратегиясы
  • “Күн шуақ” ойыны
  • Жұмсақ жылы сәулемен
  • Сипап жерді күн күлер.
  • Періштем деп айналып
  • Алтын ана күн жүрер – деп Мағжан атамыз жырлағандай біз бүгінгі сабағымызды Күн шуақ стратегиясымен бастаймыз. Бұл ойынның шартында аспанда бұлт жауып тұр. Бұлттың артында өтілген сабақтарға байланысты сұрақтар берілді. Міне біз берілген тапсырмаларды орындау арқылы күннің нұрын, сәулесін ашамыз.
  • 1.Орталық Қазақстан қандай табиғат ресурстарына бай?.
  • 2.Қ.Сәтбаев зерттеген кен орындарынан қазір әлемдік маңызы барларын атаңдар?
  • 3.Орталық Қазақстан қандай экономикалық аудандармен шектеседі?
  • 4.Аумақтың дамуындағы Қ.Сәтбаев зерттеулерінің маңызы?
  • 5.Орталық Қазақстанның кен орындарының маңыздылары?
  • 6.Орталық Қазақстанның құрамындағы қалалар?
  • 7.Аудан халқының саны
  • қанша?
  • 8.Орталық Қазақстанның климаты?
  • 9.Жер көлемі жағынан Қазақстан нешінші орынды алады?
  • 10.Қазақстанның экономикалық аудандары?
  • 11.2013 жылы Қазақстанда қандай бағдарлама қабылданды?
  • 1.Орталық Қазақстан қандай облыспен шектеспейді?
  • а)Ақмола ә)Батыс Қазақстан б)Шығыс Қазақстан в)Алматы
  • 2.Аудан халқының орташа тығыздығы (1 км 2).
  • а)3 адамнан аз ә)3 адамнан көп б)5,5 адам в) 6 адам г) 6,5 адам
  • 3.Орталық аудандағы өнеркәсіп салаларының жақсы дамығаны.
  • а)мұнай және газ өндіру ә)көмір және қара металлургия
  • б)түсті металлургия және тамақ өнеркәсібінің салалары
  • в) ауыл шарауашылық салалары г) жеңіл және тамақ
  • 4.Болат өндіретін Орталық Қазақстан қаласы
  • а)Қарағанды ә)Жезқазған б) Балқаш в) Рудный г) Теміртау
  • 5.Қарағандының басты маманданған өндірісі
  • а)ет өндіру ә)көмір өндіру б)болат өндіру в)мыс өндіру
  • г)күкірт қышқылын өндіру
  • Тест жауаптары
  • 1- ә
  • 2- ә
  • 3- ә
  • 4- г
  • 5- ә
  • Бағалау:
  • 5+ “5”
  • 4+ “4”
  • 3+ “3”
  • 2+ “2”
  • Орталық Қазақстанның шаруашылық географиясы
  • Топтық жұмыс
  • “Көп ізденсең, көп білерсің”
  • (Шығармашылық ізденіс)
  • І топ Қарағанды : Орталық Қазақстанның өнеркәсібі
  • ІІ топ Жезқазған : Орталық Қазақстанның ауыл шаруашылығы
  • ІІІ топ Теміртау : Орталық Қазақстанның көлік кешендері
  • “Мағынасын тап” ойыны.
  • Географиялық диктант.
  • Шарты: Нүктелердің орнына тиісті сөздерін қойып, жазу.
  • 1 топқа: 1. Қарағанды көмірі ............. әдіспен өндіріледі.Мұнда республикада
  • өндірілетін таскөмірдің ........%-ы алынады.
  • 2.Ауданда түсті металдардың.................,мырыш,...............,...........,........,және т.бметалдар өндіру салаларының маңызы зор.
  • 3.Аудандағы ........-..........өндіретін кәсіпорын ............полиметалл ...............бірлестігінде топтасқан.
  • 4.Тау-кен өндіріс орындары.......,Жамбыл,.........мен Жоғарғы Қайрақтыда орналасқан.
  • 2 топқа:1.Химия өнеркәсібі – синтетикалық каучук, ......,.......,бензол(Теміртауда),.......,резеңке,.....,азот ...... шығарады.
  • 2.Тамақ өнеркәсібінен ауданда ...... ет,...,....,шарап,.....,Балқаш ..... зауыты бар.
  • 3......шаруашылығы ерте заманнан дамыған сала.Оның ішіндегі жетекші сала .....шаруашылығы.
  • 4.Егін шаруашылығының басты мақсаты-......... ..... .....,...... .... ...қамтамасыз ету.
  • 3 топқа:1.Автомобиль жолының ең маңыздылары:.....-....;.....-......-........
  • 2.Орталық Қазақстан аумағын бойлық бағытта .......км-ге созылған Петропавлдан Қарағанды арқылы .........қарай трансконтиненттік ...... Кесіп өтеді.
  • 3.Орталық Қазақстанда техникалық дақылдардан .......,........егіледі.
  • 4.Шұбаркөл көмір кен орнынан ....... облысының .....бокситті кен орнына теміржол салына бастады.
  • Сергіту сәті
  • ."Жорға жарысы" Ең... Ең...
      • 1.Ең ұзын өзен? 2.Ең терең көл? 3.Ең ұзын тау? 4.Ең суы мол өзен? 5.Ең үлкен материк?
      • 6.Ең үлкен түбек? 7.Ең биік шың? 8.Ең ыстық материк? 9.Ең алғаш картаны жасаған ғалым? 10.Ең үлкен мұхит? 11.Ең терең шұңғыма? 12.Ең лас теңіз? 13.Ең кіші материк?
      • 14.Ең халқы көп ел?
      • 15.
  • “Ой шақыру” стратегиясы Деңгейлік тапсырма
  • І топ. ■. Сіздің ойыңыз...
  • Не себепті Орталық Қазақстан ауданында ірі қара мал
  • шаруашылығы жақсы дамымаған. Оның өнімдерімен өзін-өзі қамтамасыз ете ала ма? Бұл өнімдерді қандай экономикалық аудандардан алады.
  • “Ой шақыру” стратегиясы
  • ІІтоп. ■. Анықтаңыз...
  • Орталық Қазақстандағы
  • экономикалық белсенді халықтың үлес салмағын анықтаңыздар.
  • Негізгі халық жұмысының қандай түрінде қызмет етеді?
  • Қандай қорытынды жасар едің?
  • “Ой шақыру” стратегиясы
  • ІІІ топ.■.Табыңыз...
  • Орталық Қазақстан қандай
  • минералды ресурстарға бай? Картаны
  • пайдаланып мыс кенорындарын табыңыздар.
  • Жаңа сабақты бекіту
  • Тест сұрақтары
  • 1.Орталық Қазақстан неше облыспен шектеседі?
  • а) 9
  • ә)10
  • б) 4
  • 2.Орталық Қазақстанда халықтың сирек қоныстанған ауданы?
  • а)Солтүстігі
  • ә) Батысы
  • б) Шығысы
  • 3.О.Қ. қандай пайдалы қазбаға бай?
  • а)мұнай-газ,көмір
  • ә) көмір,мыс,маргенец
  • б) хром-никель
  • 4.Қорғасын-мырыш өндіретін кәсіпорын қандай өндіріс бірлестігіне топтасқан?
  • а)Сарыарқа-полиметал
  • ә)Атасу-Аят
  • б) Теміртау-Қарағанды
  • 5.О.Қ. экономикалық ауданының солтүстігі қандай мал шаруашылығын дамытуға қолайлы?
  • а)етті-сүтті ірі қара мен жылқы
  • ә) қой шаруашылығы
  • б)түйе шаруашылығы
  • 1- а
  • 2- б
  • 3 -ә
  • 4 - а
  • 5 - а
  • Бағалау
  • 5+ “5”
  • 4+ “4”
  • 3+ “3”
  • Сабақты қорытындылау:
  • 1.Орталық Қазақстанда өнеркәсіптің қандай салалары
  • дамыған?
  • 2.Қандай өнеркәсіп тораптары бар?
  • 3.Орталық Қазақстанда түсті металлургиясының дамуы?
  • 4.Ауданның көлік магистральдарына қатынасы бойынша жағдай?
  • 5.КСРО ыдырағаннан кейін Орталық Қазақстан ауданының экономикалық жағдайы
  • жақсарды ма,әлде нашарлады ма?
  • Бағалау
  • Барлығы
  • түсінікті
  • Жартылай
  • түсінікті
  • Түсінген
  • жоқпын
  • Р е ф л е к с и я
  • Тыңдағандарыңызға көп рахмет!

Каталог: uploads -> doc -> 0c7d
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0c7d -> Сабақтың тақырыбы: § 16. «Қазақ ағартушылары»
0c7d -> Мусайф Жанар Шаттық шеңбері Өркендер мен бүршіктер


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет