Сабақтың мақсаты: оқушылардың «Мектеп асханасы»



бет1/3
Дата07.05.2017
өлшемі314,26 Kb.
#15812
түріСабақ
  1   2   3

Сыныбы:

Пәні:

Күні:

5 «АБВГ»

Қазақ тілі

2. 04. 2015ж

Сабақтың тақырыбы:

Мектеп асханасы

Сабақтың мақсаты:

оқушылардың «Мектеп асханасы» тақырыбында жан-жақты білімдерін кеңейту, толықтыру, алған білімдерін тапсырмалар арқылы бекіту. Жаңа сөздер үйрету. Жалғаулық шылауларды меңгерту. оқушылардың байланыстырып сөйлеу дағдыларын жетілдіру, сауатты жазу қабілеттерін, ой-өрістерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.

Сабақтың міндеттері:

  1. Сұрақтарға жауап беру, ойды жүйелеп айту дағдыларын қалыптастыру.

  2. Сабақты жан-жақты қарастыруларына мүмкіндік жасау;

3. оқушыларды тапсырма орындату барысында ұйымшылдыққа үйрету, дұрыс тамақтануға бейімдеу, салауатты өмір салтына тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже:

Оқулықпен жұмыс жасайды, өздігінен сөз тіркесі, сөйлем құрайды және оларды еркін қолдана алады

Керекті жабдықтар:

Суреттер, кесте

Сабақ айдары:

Ас – адамның арқауы.

Адамнан,үлкен ат жоқ, наннан үлкен ас жоқ.

Ас атасы - нан.


Сабақ барысы

І. Психологиялық ахуал.


Амандасу.

Оқушыларды топқа бөлу

(шеңбер құрып, әр оқушы өз атына бір сын есім айтады)


2 минут

Үй тапсырмасын тексеру

Өшіргіш, портфель – сөздерін тәуелдеп жазу.

Қалам, қарындаш – фонетикалық талдау жасау.

Сызғыш, ұштағыш – сөздерін септеу.


5 минут

Кіріспе

Ой қозғау.

Жаңа тақырып:


Біздің мектепте асхана нешінші қабатта?

-Сендер асханадан тамақтанасыңдар ма?

-Асханада қандай тамақ түрлері сатылады?

-Асхананың тамағы сендерге ұнайды ма?



-Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен, барысымен таныстыру.

Шылау сөздер – служебные слова

Септеуліктер (Послеслоги, являются аналогами предлогов)

Жалғаулықтар (Союзы)

Демеуліктер (Частицы)


6минут




Түрлері

Шылаулары


Ыңғайлас жалғаулықтар

соединительные союзы



Мен, бен, пен – и, және, әрі- и (еще), да, де, та, те – и(тоже)

Айман мен Айгүл асханада отыр.

Асқар да, Айдын да солармен бірге отыр.


Қарсылықты жалғаулықтар

противительный союзы



ал – а, бірақ – но; сонда да, сөйтсе де, әйтсе де – хотя, всё-таки

алайда, дегенмен, онда да, әйткенмен – однако же, зато; әйтпегенде, әйтпесе, болмаса – иначе

Жаңбыр жауып тұр, біз сонда да далаға шықтық.

Әжем екеуіміз саяжайға бармақшы едік, бірақ күн суытып кетті.


Себеп-салдар жалғаулықтар

причинно-следственные союзы



өйткені, себебі, неге десең – так как, потому что; сондықтан, сол себептен – поэтому

Далада қатты аяз болды, сол себепті мен мұражайға бармадым.

Аманжолдың анасы ауырып қалыпты, сондықтан бүгін ол мектепке келе алмайды.


Талғаулы жалғаулық

разделительные союзы



я, яки, не, немесе, болмаса, әлде – или, либо; біресе, бірде – то (то..., то...), кейде – иногда; яғни – то есть

Мен ертең саяжайға немесе саябаққа барамын.

Сен өзің бара бер, не болмаса біреуді ертіп ал.


Шартты жалғаулықтар

условные союзы



Егер, егер де, онда, әйтпесе...

Егер де ертең мектепте су болмаса, асхана түске дейін ғана жұмыс істейді.

Егер сен келмесең, біз ешқайда бармаймыз.

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет