Сабақтың өткізілген күні



Дата20.12.2021
өлшемі21,43 Kb.
#103948
түріСабақ
Байланысты:
өөә
Лекция Химиялык эксперимент, 3ada9d697b5996b9d17251a97de8af8c39063d0a

Сабақ жоспары

Сабақтың өткізілген күні

20.11.2019ж

Оқытушы

Еменақынова Ж.Н

Пән атауы

«Өзін-өзі тану» пәнінің мазмұны мен оқу әдістемелік қамтылуы

Топ




Сабақтың тақырыбы

Практикалық сабақ: Дәстүрден тыс сабақтар

Оқу мақсаты

Білімгерлерге дәстүрден тыс сабақтар және оны ұйымдастыру, сабақ жоспарын құрастыру

Күтілетін нәтиже

Барлық оқушылар дәстүрден тыс сабақтар және оны ұйымдастыру жолдарын біледі:


Оқушылардың дәстүрден тыс сабақтар және оны ұйымдастыру жолдарын біледі, дәстүрден тыс сабақтың түрлерін игереді:



Кейбір оқушылар дәстүрден тыс сабақтың жоспарын тәжірбиеде қолдана алады

Тілдік мақсат

Пәннің ерекшеліктеріне сай тақырып бойынша тілдік дағдыларын қалыптастыру

Қолданылатын әдіс-тәсілдер


Түсіндірмелі-иллюстративті, проблемдік баяндау, диалогтық оқыту, шығармашылық жұмыс, белсенді тыңдау әдісі. «Ойлар душы», «Джиксо», «Серпілген сауал»

Қолданылатын технологиялар

Проблемалық оқыту технологиясы ,СТО,АКТ

Пәнаралық байланыс


Өзін-зі тану, педагогика

Сабақ түрі

Практикалық сабақ

Оқу және әдістемелік әдебиеттер, интернет ресурстары

«Өзін-өзі тану» мүғаліміне арналған әдістемелік құрал

Е.И.Рогов « Тәжірибелік психология»

Мassaget.kz; oilar.kz; malimetter.kz; psy.1september.ru сайттарының материалдары


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері, уақыты

Оқытушы әрекеті



Оқушы әрекеті

Сабақтың басы:

(Кіріспе бөлім)

- Топпен сәлемдесу, топқа бөлу, топтағы жұмыстың ережелерін естеріне салу;

-бағалау критерийлерімен таныстыру;



- «Есімдер аллитерациясы»
Сабақтың дәйексөзін талқыға ұсынады

«Мектепте оқу керек, ал мектептен шыққан соң, одан көп оқу керек»

Димитрий Иванович Писарев

-Дәйексөз арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсатын қою

Амандасады

Ережелерді қайталайды

-Студенттер бір-бірінің есіміне сәйкестендіріп, мінезінің бір жағымды қасиетін атайды

-Дәйексөздің мән-мағынасын талқылап, өз пікірлерін ортаға салады


Сабақтың тақырыбын дәптеріне жазады

Сабақтың ортасы:

(Негізгі бөлім)

Білу және түсіну

Өткен тақырыпты бекіту

Дәстүрден тыс сабақ түрлері?

Дәстүрлі емес сабақтардың өтілу нұсқасы мен мақсат-міндеттеріне қарай қанша топқа бөлінеді?

Дәстүрден тыс сабақтардың қандай түрлері бар?

Өтетін тақырыппен таныстырамын. Дәстүрден тыс сабақтарға,сабақ жоспар құрастыру

Шағын топтарға тақырыпқа байланысты тапсырма беріледі.

1-топ –Саяхат сабағы

2-топ-Ойын сабақ

3-топ -Сайыс сабақ

4-топ- Шығармашылық сабақ

Қолдану

«Ауадағы сұрақтар» әдісі

Төменгі және жоғары сұрақтар қою дағдысын қалыптастыру және тақырыпты түсінгендерін тексеру үшін бір-бірлеріне сұрақ қойғызамын.
Талдау

«Өкіл» стратегиясы бойынша білімгерлер «Дәстүрлі сабақтан айырмашылығы қандай?» сұрағына жауап іздеп, талдау жүргізеді.


Жинақтау

4 топ бойынша алған мағлұматтарынан өз ойларын жинақтап,бір жүйеге келтіреді.



Бағалау

Бүгінгі тақырыптың маңыздылығы бойынша тақырыпқа баға беру, тұжырым шығарады.





Студенттер өтілген тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауап берді. Ой толғауларын топпен бөліседі

Бірін-бірі тыңдап,теориядан алған білімдерін практикамен ұштастырады.

10мин ішінде берілген тапсырманы орындап, сабақ түрлерін көрсетеді

Студенттер дәстүрден тыс сабақ түрлері туралы бір-бірлеріне сұрақтар қояды, жауап береді

Сұраққа жауап іздеп, талдау жүрізеді

Бір- бірлерін бағалайды



Сабақтың соңы :

(Қорытынды бөлім)

Рефлексия

«Жетістіктер баспалдағы» бойынша сабақтан алған әсерлерімен бөлісуді ұсынады;



Бағалау:

«Бағдаршам» әдісі

Қызыл түс- 5

Сары түс-4

Жасыл түс- 3

Үйге тапсырма

Дәстүрден тыс сабақ бойынша сабақ жоспарын құру



Студенттер стикерлерді баспалдақтың біріне орналастырып, алған әсерлерімен бөліседі

Өз-өзіне қойған бағасына анализ жасайды

Үй тапсырмасын дәптерге түсіреді


Қосымша ақпарат




Саралау- Сіз қосымша ақпарат көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ- мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс






Кейбір оқушыларға жеке нұсқау беру.

Қабілеті жоғары оқушылар жұпта бір-біріне көмек береді.

Композиция құрастырады


«Бас бармақ», «Бағдаршам», «От шашу» арқылы т.б. бағалау

Қалыптастырушы бағалау

Өзін-өзі бағалау, бірін-бірі бағалау, мадақтау










Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ (оқу мақсатына) қол жеткізді ме? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?






Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)

1)

2)

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады? (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)

1)

2)



Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?





Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет