Сабақтың тақырыбы: 3 Презентация құру Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата04.01.2022
өлшемі164,56 Kb.
#109516
түріСабақ
Байланысты:
Сабақ жоспары информатика


Сыныбы:

3

Махсутова Айзада

Күні:

30.03.2021

Сабақтың тақырыбы:

6.3 Презентация құру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

3.1.2.4 компьютерлікпрограммалардаменюкомандаларынқолдану; 

3.2.3.1 мәтінменвидеолардантұратынқарапайымпрезентацияларжасау;



Сабақтың мақсаттары:

Барлық оқушылар: . PowerPoint бағдарламасында файлдды ашу және оны сақтау, меню командаларын қолдану.

Басым көпшілігі: Мәтін мен бейнелерден тұратын қарапайым презентациялар жасау.

Кейбір оқушылар: Арнайы тақырыпқа сай фотосуреттерді қолдану.

Бағалау критерийі:

PowerPoint бағдарламасында файлды ашу командасын пайдаланады.

Компьютерлік программаларда меню командаларын қолданады.

Мәтін мен бейнелерден тұратын қарапайым презентациялар жасайды.

Арнайы тақырыпқа сай фотосуреттерді қолданады



Тілдік мақсаты:

Презентация, слайд, WorArt


Құндылықтарға баулу:

Ынтымақтастық – тапсырмалар орындау барысында жұптық, топтық жұмыстарда достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету.

Пән аралық байланыс:

Математика, дүнетану

Алдыңғы білім:

Интернеттегі қауіпсіздік

Сабақтың барысы:

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығутүрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут

Сабақтың ортасы
10 минут

20 минут


3 минут

Топтық жұмыс

«Өрмекші торы» әдісі арқылы оқушылар бір біріне тілек айта отырып, ортаға түскен олжаның түсіне қарай топқа бөлінеді. Алған олжаларының ішіндегі үй тапсырмасының сұрақтарына жауап беріп, мозайка құрастырады.

Сұрақтар


  1. PowerPoint бағдарламасы не үшін қажет?

  2. PowerPoint бағдарламасын қалай қосамыз?

  3. Презентация дегеніміз не?

  4. Слайд дегеніміз не?

  5. Презентацияға жаңа слайдты қалай қосамыз?

  6. Фондарды қалай өзгертеміз?

Мұғалімнің кері байланысы.

(жарайсың, керемет, өте жақсы)

Сабақтың мақсаты мен критерийін таныстырамын

1-Тапсырма Жұптық жұмыс «Ыстық орындық» әдісі

«Су - өмірдің бастауы» бейнекөрініс


Дескриптор

  • Бейнекөріністен слайдқа қажетті мәтін мен бейнелерді таңдайды

  • Тақырыпқа сай фотосуреттерді анықтайды

  • Презентацияға қажетті ақпараттарды алады.

Смайликтермен бағалау




2-Тапсырма Жеке жұмыс

«Су – тіршіліктің көзі» тақырыбында презентация жасау


Дескриптор



  • Презентацияға қажетті меню командаларын қолданады

  • Тақырыпқа сай мәтін тереді.

  • Мәтінге қатысты бейнелерді көшіріп қояды

  • Мәтінге қатысты ақпараттарды слайдқа түсіреді

  • тақырыпқа сай фотосуреттерді қолданады

  • Презентацияны сақтайды

«Бағдаршам» әдісімен бағалау
«Жалғасын тап» сергіту

Алфавиттік рет бойынша

АКТ ға қатысты термин сөздерді жылдам айтады.








Сабақтың соңы

5 минут

«Плюс,минус, қызықты»
«Плюс» оң әсер еткен фактілерді,алған білімдері жайлы жазады

«Минус» «қолымнан келмей жатыр»,немесе «түсініксіз болып тұр» деген ойларын жазады

«Қызықты» деген бағанға өздеріне не қызықты болды, соны жазады, немесе не жайында көбірек білгісі келгені, соны жазады.
Үйге тапсырма: Эссе «Мен презентацияны....»


Стикерлер



Саралау – Сіз қандай

тəсілмен көбірек қолдау

көрсетпексіз? Сіз басқаларға

қарағанда қабілетті оқушыларға қандай

тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың

материалды игеру

деңгейін қалай тексеруді

жоспарлап отырсыз?


Денсаулық жəне

қауіпсіздік техникасын

сақтау

Мен мұғалім ретінде топтағы

оқушылардың тапсырмаларды

орындауын бақылаймын,

бағыттаймын, көмегім қажет

оқушыларға саралаудың диалог

және қолдау көрсету қағидатымен

көмек көрсетемін.




Ынтымақтастық орнатады

Информатика кабинетінде

қауіпсіздік техникасын

сақтау


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілд іме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өзпікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың



жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет?


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет