Сабақтың тақырыбы: Алғаш ғарышқа ұшқандар Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата05.12.2023
өлшемі362,7 Kb.
#195146
түріСабақ
Байланысты:
Алғаш ғарышқа ұшқандар 8-сынып


Білім беру ұйымының атауы

«№19 мектеп-гимназиясы» КММ

Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Ғарышты игеру жетістіктері

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып: 8

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Алғаш ғарышқа ұшқандар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.2.3.1 мақала, презентация құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату;
8.4.4.1 – сөз тіркесінің байланысу тәсілдері мен түрлері, есімді, етістікті сөз тіркестерін ажырату, қолдану

Сабақтың мақсаты

Мақала жазу ерекшелігін ажыратады
Етістікті сөз тіркесін түсінеді
Есімді сөз тіркесін түсінеді

Құндылықтарға баулу

Бұл сабақ академиялық тұтастық, бірлік пен командалық жұмысты, жауапкершілікті және көшбасшылықты дамытуға бағытталған.
Мәдениетті қалыптастыру топта жұмыс істеу ережелерін белгілеу арқылы жүзеге асырылады, топта жұмыс жасау арқылы оқушылар бір-біріне қолдау көрсетеді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі
5 мин

Мағынаны тану


30 мин

Ой толғаныс


5 мин



Сынып оқушыларын түгендеу;
Оқушылардың назарын сабаққа аудару;
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
Топқа бөлу: Жұлдызнама бойынша бөлу
І топ: «Жетіқарақшы» (арыстан,бикеш, таразы)
ІІтоп:«Темірқазық»(сарышаян,мерген, тауешкі)
ІІІ топ «Үркер» ( балықтар, торпақ, егіздер)

74-бет, 4-тапсырма


Мәтінді оқу және құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрын анықтау


Үлгі:




(ә) Жағдаят: Сіз радио бағдарламасынан ғарышты бағындырған жануарлар туралы
деректерді естідіңіз. Сіз үшін бұл ақпараттар қызықты болды. Осыны досыңызбен бөлісіңіз.
Жоғарыдағы терминдер мен деректерді қолданып, досыңызбен диалог құрыңыз. Сөз
тіркесінің байланысу тәсілдері, түрлері, сөз тіркесінің түрлеріне көңіл бөліңіз.
Дескриптор
- мәтіннен терминдер мен ғылыми деректерді анықтайды;
- тақырыпқа қатысты диалог құрастырады;
- сөз тіркесінің байланысу тәсілдері, түрлері, сөз
тіркесінің түрлерін қолданады;
- диалогте термин мен деректерді қолданады.
БББ кестесі)

Мен нені білемін?

Менің нені білгім келеді?

Мен нені білдім?











Оқушылар амандасып орындарына отырады.
Сыныпты үш топқа бөлінеді.
Берілген тапсырмаларды орындайды

Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі



ҚБ



Оқулық









Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет