Сабақтың тақырыбы: Б. Момышұлы «Жауынгердің тұлғасы» «Қанмен жазылған кітап жинағынан»



Дата01.12.2016
өлшемі31,9 Kb.
#2939
түріСабақ
Мұнайлы ауданы

Қызылтөбе лицейі

Тақырыбы: «Жауынгердің тұлғасы»

Өткізген: Күзекбаева Ж

2014 жыл
Пәні: Қазақ Әдебиеті

Сыныбы :6 «ә»

Сабақтың тақырыбы: Б.Момышұлы «Жауынгердің тұлғасы»

(«Қанмен жазылған кітап жинағынан» үзінді). 2-сабағы



Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Жауынгер тұлғасын қандай болу керектігін меңгерту

Дамытушылық: Ой-өрісін, ойлау белсенділігін, сөйлеу шеберлігін, шығармашылық ізденісті қалыптастыру

Тәрбиелік: Елін,жерін,отанын қадірлей білуге, бір-бірінің пікірін тыңдауға үйрету
Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдісі: баяндау, сұрақ-жауап

Сабақтың көрнекілігі: Слайд, видео, кесте.

Пән аралық байланыс: Тарих, қазақ тілі.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі:

  1. Оқушылармен амандасу,

  2. Түгелдеу,

  3. Оқушыларды топқа бөлу,

  4. Оқушылырдың зейінін сабаққа аудару,

  1. Өткен сабақты қорытындылау:

Бауыржан Момышұлы туралы деректер.
Видео «Бауыржан Момышұлы»
I. Сұрақ-жауап:

1. Біз өткен сабақта қандай шығармамен таныстық?

2. Әңгімеде қай жерде болған ұрыс жөнінде айтылған?

3. Бауыржан Момышұлы қай жерде және қай жылы дүниеге келген?

4. Бауыржан Момышұлы қай жерде оқыған?

5. И.В Панфилов дивизиясы қайда жасақталған?

6. Бауыржан неше жасында полк командирі болды?

7. «Волоколамск» тас жолы кітабының авторы кім және ол кітапта кім туралы жазылған?

8. Бауыржан Момышұлы туралы қазақ филм студиясында қандай филм түсірілген?

9. Қандай шығармалардың авторы?

10. Бауыржан Момышұлына қай жылы халық хаһарманы атағы берілді?

ІІ. Мәтіннін мазмұнын жоспар бойынша әңгімелеу.

Жоспар:

1.Әңгімеде қай жердегі соғыс туралы айтылған

2.Қарашаның 26 жаңасы.

3. Двизия штабындағы кездесу

4. Болған оқиғаны баяндау

5. Немістер қонған Десятидворканың талқандалуы

6. Генерал аға лейтенант Бауыржан Момышұлын полк командирі етіп тағайындайды

ІІІ. Мәтінмен жұмыс

Оқушыларға мәтін беріледі, сол берілген мәтінді талдайды


ІV. Дәптермен жұмыс

Шығармада кездесетін мақал-мәтелдер

Тұрақты тіркестерді мәтінен тауып дәптерге жазу

Білекті бірді жығады, білімді мыңды жығады.

Төртеу түгел болса төбедегіні алады.

Қоянды қамыс, ерді намыс өлтіреді.

Мың қабат торқаңнан, тоқтышағымның терісі артық.

Түсінжылыту,

Сәтітүсу,

Сыбағасынбердік,

етжеп,сорпаішкендейболды,

бетіқайтты,

шүйдеден соғу,

жолы болу,

түкіргентүкірігі жергетүспеу. т.б.

Ер жігіт елі үшін туады, елі үшінөледі.

Айлалыбатыр алдырмас.

Батыл болмай,батыр болмайсың.

Батыр бір оқтық.

Батыр мың қол бастайды, шешенТар жерде сөз бастайды.



Ерлік Білекте емес,Жүректе.

V. Соңғы сөзді мен айтамын!
Жауынгердің тұлғасы сенің ойыңша қандай болуы керек?

Қорытынды:
Сабақты Б.Момышұлының «Мен өзге ұлттарды құрметтеуші, өз
Ұлтын сүюші адаммын» деген сөзімен қорытындылау.
Бағалау: Оқушылар түрлі түсті қағаздар бойынша бағаланады
Үйге тапсырма:

Эссе: «Қанмен жазылған кітап»
Каталог: files
files -> Бастауыш білім беру деңгейінің ОҚу пәндері бойынша үлгілік тақырыптық жоспарлары
files -> Астрономия Мазмұны
files -> 1 фантастика жанрыныњ типологиясы
files -> Қазақстан тарихы 5 сынып. 2013-2014 оқу жылы
files -> Расул гамзатов
files -> Жамбыл атындағы республикалық жасөспірімдер кітапханасы Қазақстан ақын – жазушылары ХХ ғасырда
files -> «№ мектеп-лицей» мемлекеттік мекемесі Күнтізбелік- тақырыптық жоспар
files -> Ермұхан Бекмахановқа Сыздайды жаным, мұздайды қаным, жан аға!
files -> Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы


Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет