Сабақтың тақырыбы Ежелгі қалалар Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата01.04.2022
өлшемі56,5 Kb.
#137576
түріСабақ
Байланысты:
дүниетану 23-апта
дүниетану 23-апта, 8 сабақ Мектепке барып келемін, Мұғалімнің құжаттары

Н. Оразбаев орта мектебі КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Дүниетану 6-сабақ
kairshanz@mail.ru

Бөлім:

Дәстүр және ауыз әдебиеті

Мұғалімнің аты-жөні

Рахманкулова А

Күні:

18.02.2021

Сынып: 2

Қатысушылар саны:10

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Ежелгі қалалар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.3.1.2 түрлі дереккөздерді зерделеу арқылы көне қалалар мен ескерткіштерді сипаттау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: көне қалалар мен ескерткіштерді сипаттаq алады.
Көптеген оқушылар: ежелгі дүниелер, қазба жұмыстары жайлы сұрақтарға жауап бере алады.
Кейбір оқушылар: Қазақстан Республикасы территориясындағы көне қалаларды картадан көрсете алады.

Сабақтың барысы




Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Сабақтың басы
5 мин

Рапорт орнату
ширату жаттығулары арқылы жүреді.
Оқу материалын жариялау
«Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді:
Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар.
раэлиащөуежелгіқпывыыкеаогзспенююадпигннуқалаларшәжпттдесеңгвпвущпдпщ
-Қандай сөз шықты?
-Ежелгі қалалар деп неліктен аталып тұр?
-Ежелгі сөзіне синоним болатын сөздер айт.
-Ендеше бүгінгі сабағымызда ата-бабаларымыз салған көне қалалармен танысып, оқып, тапсырмалар орындайтын боламыз.

  1. Ширату жаттығуын орындайды.


Мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарады. Сұрақтарға жауап береді.

«Бағдаршам» тб









Сабақтың ортасы
30 мин

(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі арқылы жүзеге асады.
А) Мәтінді оқып таныс.
Ә) Сұрақтарға жауап бер:
Не себепті ірі қалалар Ұлы Жібек жолының бойында пайда болған? Оларды картадан тап.
Суретте не бейнеленген? Базарда саудагерлер не сатып жатыр?
Олар қандай көлік түрлерін пайдаланған?
Дескриптор:
- Мәтінді оқиды.
- Көне қалалар туралы әңгімелейді.


Сергіту сәтінде «Көңілді күн» биін билеу.


(Д) 2- тапсырма «Виртуалды саяхат» әдісі арқылы жүреді.
А) Ежелгі қалаларға виртуалды экскурция жаса.
Қаланың келбеті қандай?
Онда кімдер тұрады? Шеберлер қандай дүниелер жасады?
Дескриптор:
-Ежелгі қала туралы әңгімелейді.
- Ежелгі қала тұрғындары заманауи қалада болса оларды не таңғалдырар еді?
Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүргізіледі.
Кейбір оқушыға:
Қазақстан Республикасы территориясындағы көне қалаларды картадан көрсет.

- Мәтінді оқиды.
- Көне қалалар туралы әңгімелейді.

Билеп сергиді.


-Ежелгі қала туралы әңгімелейді.





ҚБ: 1-10 балдық жүйе.


ҚБ: 1-10 балдық жүйе.

Оқулық,


https://www.youtube.com/watch?v=Xi_8261H61Q




Сабақтың соңы
5 мин

Рефлексия: «Қол белгісі» әдісі бойынша өтеді.
Бас бармақ- өзімді қалай сезіндім?
Балан үйрек- басқаларға көмегім тиді ме?
Ортан терек- бүгінгі көңіл күйім қандай болды?
Шылдыр шүмек- бүгінгі сабақ ұнады ма?
Кішкентай бөбек- бүгін не үйрендім?
Оқу тапсырмасы: Мәтінді оқып мазмұнда.

Тапсырма бойынша ой қорытып, сабаққа рефлексия жасайды.









Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

АКТ қолдануда қауіпсіздік техникасын сақталуын қадағалау

ДОІЖО: Д. Бекжан

Достарыңызбен бөлісу:




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет