Сабақтың тақырыбы: Екі жиынның бірігуі және қиылысуы Мұғалімнің аты-жөні



бет1/5
Дата09.10.2019
өлшемі122,63 Kb.
#49452
түріСабақ
  1   2   3   4   5
Байланысты:
матем 8.10


Сабақтың тақырыбы: Екі жиынның бірігуі және қиылысуы

Мұғалімнің аты-жөні:

Пәні: Математика

Күні: 08.10.2019


СЫНЫП: 3

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны: 0

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

3.4.1.1 екі жиынның бірігуі мен қиылысуын Эйлер-Венн диаграммасының көмегімен көрнекі түрде кескіндеу

3.4.1.2 сандардың жиындарын, олардың бірігуі мен қиылысуын элементтердің берілген немесе оқушылардың өздері анықтаған қасиеттері бойынша құру

3.5.2.2 екі жиынның қиылысуы , екі жиынның бірігуі , бос жиын таңбаларын қолдану

Сабақтың мақсаты


Барлық оқушылар: Екі жиынның бірігуі мен қиылысуын Эйлер-Венн диаграммасының көмегімен көрнекі түрде кескіндейді.Сандардың жиындарын, олардың бірігуі мен қиылысуын элементтердің берілген немесе оқушылардың өздері анықтаған қасиеттері бойынша құрады. Екі жиынның қиылысуы ,екі жиынның бірігуі бос жиын таңбаларын қолданады.

Көбі: Жиын элементтерін табады, ажыратады, салыстырады.

Кейбір оқушылар: Өз ойынан жиын құрастырады,жиындар қиылысуына атау береді, дәлелдейді

Бағалау критерийі

Екі жиынның бірігуі мен қиылысуын Эйлер-Венн диаграммасының көмегімен көрнекі түрде кескіндейді.Сандардың жиындарын, олардың бірігуі мен қиылысуын элементтердің берілген немесе оқушылардың өздері анықтаған қасиеттері бойынша құрады. Екі жиынның қиылысуы ,екі жиынның бірігуі бос жиын таңбаларын қолданады.

Жиын элементтерін табады, ажыратады, салыстырады.

Өз ойынан жиын құрастырады,жиындар қиылысуына атау береді, дәлелдейді


Тілдік мақсат

Жиын, бос жиын

Құндылықты дарыту

Ынтымақтастыққа, бірлікке баулу

Пәнаралық байланыс

Қазақ тілі

АКТ қолдану:

Мультимедиялық тақта, видео, презентация

Әдіс-тәсілдер

«Ой шақыру», жұппен жұмыс, топпен жұмыс, «-,+,қызықты» әдісі

Ресурстар

Оқулық, суреттер, мультимедиялық тақта, кері байланыс

Сабақтың жоспары

Жоспарланғануақыт

Сабақ барысы :

Дереккөздер, ресурстар

Басы

2 минут


Алдыңғы білім

3 минут


Психологиялық ахуал қалыптастыру


слайд

«Ой шақыру» (Ұ)

Өткен сабақта нені үйрендік?






Ортасы

3 минут

5 минут

20 минут


Сергіту сәті

2 минут




Білу,түсіну, қолдану,талдау

А) 1-тапсырма. (Ұ)



Дескрипторлар:

-Сұрақтарға жауап береді

-Қанша баланың шахматпен айналысатынын анықтайды

- Қанша баланың бимен айналысатынын анықтайды

-Балалардың екі үйірмеге де қатысатыны рас-өтірігін анықтайды

Ә) 2-тапсырма. (Ж)



Дескрипторлар:

-Сызба бойынша сұрақтарға жауап береді

-Сызба бойынша сұрақтар ойластырып,достарынан сұрайды.

3-тапсырма (Ж)



Дескрипторлар:

-5 ке бөлінетін сандар жиынына атау береді

-4 ке бөлінетін сандар жиынына атау береді

-5 ке де 4 ке де бөлінетін сандарды атау береді

4-тапсырма (Ұ)

Дескрипторлар:

- Жиынды толтырады

-Жиындар қиылысуын түсіндіреді

-Өздері осындай жиын құрастырады, жиынға атау береді, дәлелдейді.


Сергіту сәті. Көңілді күн
5-тапсырма (Т)

Дескрипторлар:

-20-ға дейінгі екі таңбалы жұп сандар жиын элементтерін жазады.

-20-ға дейінгі екі таңбалы тақ сандар жиын элементтерін жазады.

-Жиындардың қиылысу, қиылыспауын түсіндіреді, дәлелдейді.


6-тапсырма (Т)

-Дескрипторлар:

- Есептің шартын жазады

-Шешуін табады

-Жауабын жазады

7-тапсырма (Ж)

-Дескрипторлар:

-Кестені пайдаланып тура теңдік құрастырады.

-Кестені пайдаланып тура теңсіздік құрастырады.

ҚБ. 8-тапсырма

-Дұрыс пікірді табады

-Сұраққа жауап береді


Оқулық,
Мультимедиялық тақта,

Би


Оқулық,
постер


Сабақтың соңы

5 минут




Сабаққа кері байланыс: «-,+,қызықты» әдісі

Кері байланыс сауалнамасы:



  1. Бүгінгі сабақта нені үйрендік?

  2. Қандай тапсырмаларды орындадық?

  3. Қандай тапсырманы орындауда қиындық келтірді?

Сабақтан алған әсерлерін айтады.

Бағалау

Бағалау «Қанша пайыз?»




Үйге тапсырма: Жиын құрастырады және оған атау береді

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?


АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

Байланыс


Рефлексия Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?


Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес

келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?



1:2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет