Сабақтың тақырыбы: Жүйке жүйесінің орталық және шеткі бөлімдері. Жұлын Ми. Бөлім



бет1/2
Дата20.11.2023
өлшемі115,25 Kb.
#192269
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
ашык сабак дайын
сор движение 9б, 10-сынып Био зертханалык жұмыс (2)

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министірлігі
«№ 7 жалпы білім беретін мектеп»
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Жүйке жүйесінің орталық және шеткі бөлімдері. Жұлын.. Ми.



Бөлім:

Координация және реттелу

Педагогтің аты-жөні:

Давлетова Марал

Күні:

22.02.2022 ж

Сыныбы: 7 ә

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жүйке жүйесінің орталық және шеткі бөлімдері. Жұлын.. Ми.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.1.7.4 - орталық жүйке жүйесі бөлімдерінің құрылысы мен қызметтерін салыстыру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін
Жүйке жүйесі бөлімдерінің құрылысы мен қызметтерін салыстырады.
Көпшілік оқушылар үшін:
Жұлынның құрылысы мен қызметін сипаттайды
Кейбір оқушылар үшін:
Тіршілікті сақтаудағы сопақша мидың рефлекстік ролін талдайды

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
4 мин

Ұйымдастыру кезеңі:
(Ұ) “Тәттімен тілек” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру.

Топқа бөлу шоколад арқылы


1топ 2 топ 3 топ

Үй жұмысы
4 мин
Жаңа сабаққа кіріспе
5 мин

«Адасқан сөздер»ойыны арқылы тексеру
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі
1.Адам миының салмағы қанша?
2.Жүйке жүйесінің бөлімдері ?
3. Ми қайда орналасқан?
4.Аксон дегеніміз не?

Оқушылар сөздерді пайдаланып сөйлем құрайды
А)Жасуша,ұлпа,жүйке,негізгі,нейрон.
Ә)Дендрит,аксон,ұзын,қысқа,нейрон,өсінді.
2.Суретті зерделеңіз
А)Не бейнеленген?
Ә)Бірнеше аксон бірге жиналса және ортақ қабықшада болса,не деп аталады?
Оқушылар сұраққа жауап бере отырып, өткен сабақпен жаңа сабақты байланыстырады

Белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру

ҚБ: Жарайсың!





Интертақта, оқулық, жұмыс дәптері


Интертақта, оқулық, жұмыс дәптері



Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
мин.
7 мин

«Скафолдинг» әдісі
Бейнероликті көру алдында балаларға сұрақ беріледі.



Бейнероликті көру алдында берілетін сұрақтар:

  • Жүйке жүйесінің басты қызметі?

  • Перифириялық жүйке жүйесін нелер құрайды?

  • Сенсорлық нейрондардан қабылданған импулстерді жүйке жүйесі қайда жібереді?

Оқушылар видеоны мұқият қарап, сұрақтарға ауызша жауап береді.

ҚБ: бас бармақ




Интертақта, оқулық, жұмыс дәптері



15- мин

5-мин

3-мин




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©www.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет